Xiaomi mi 4i

Xiaomi mi 4i

Xiaomi Mi 4i е лајт верзијата на Mi 4.

~ 65 $ - 5005 ₹
Xiaomi mi 4i
 • Xiaomi mi 4i
 • Xiaomi mi 4i
 • Xiaomi mi 4i

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 4i

 • Екранот:

  5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 615 8939

 • димензии:

  138.1 x 69.6 x 7.8 mm (5.44 x 2.74 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  40 k V5

 • RAM меморија и складирање:

  2 GB RAM, 16 GB

 • Батерија:

  3120 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  13MP, f/2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 5.0, МИУИ 9

0.0
од 5
0 Коментари
 • Ниска вредност на сар (ЕУ) Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Снимање видео 1080p

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 4i

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Април 23, 2015
Codename Ферари
Број на модел 2015015
Датум на издавање 1 април 2015 година
Надвор од цената Околу 260 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 441 ppi
големина 5.0 инчи, 68.9 см2 (71.7. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning стакло отпорно на гребење
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Темно сиво
Црна
Бела
жолта
Сина
Пинк
димензии 138.1 x 69.6 x 7.8 mm (5.44 x 2.74 x 0.31)
Тежина 130 гр (4.59 oz)
материјал Назад: пластика
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Не
Тип на USB microUSB 2.0, USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 1900 / 2100
4G бендови B3 (1800), Б7 (2600), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1900 MHz
TD-SCDMA 2000 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM (микро-СИМ, двојна подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 4.1 A2DP
VoLTE
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 0.598 W / kg
Глава SAR (AB) 0.513 W / kg
SAR на телото (ABD) 0.79 W / kg
Глава SAR (ABD) 1.29 W / kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 615 8939
Процесорот Octa-core (4x1.7 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz Cortex-A53)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор Адрено 405
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 550 MHz
Верзија за Android Андроид 5.0, МИУИ 9
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 2GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 16GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

40k
Антуту V5
Резултат на Geek Bench
617
Единечна оценка
1375
Мулти резултат
N / A
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 3120 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 4208 x 2368 пиксели, 9.96 MP
Видео резолуција и FPS Да
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двојни тонови, панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS нула
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 4i

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 4i?

Батеријата на Xiaomi Mi 4i има капацитет од 3120 mAh.

Дали Xiaomi Mi 4i има NFC?

Не, Xiaomi Mi 4i нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 4i?

Xiaomi Mi 4i има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 4i?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 4i е Android 5.0, MIUI 9.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 4i?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 4i е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 4i има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 4i нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 4i е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 4i нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 4i доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 4i има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mi 4i?

Xiaomi Mi 4i има камера од 13 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi 4i?

Цената на Xiaomi Mi 4i е 65 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 4i

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 4i 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 4i

Преглед на YouTube

Xiaomi mi 4i

×
Add comment Xiaomi mi 4i
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi mi 4i

×