xiaomi mi 9 Explorer

xiaomi mi 9 Explorer

Спецификациите на Xiaomi Mi 9 Explorer нудат f1.47 камера и проѕирно задно стакло.

~ 150 $ - 11550 ₹
xiaomi mi 9 Explorer

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 9 Explorer

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7nm)

 • димензии:

  157.5 x 74.7 x 7.6 mm (6.20 x 2.94 x 0.30)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  12 GB RAM, 256 GB

 • Батерија:

  3300 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.5 (модел 12GB RAM) или f/1.8 (8GB RAM модел), 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

0.0
од 5
0 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Поддршка за NFC Камера со високи мегапиксели
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Снимање видео 1080p

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 9 Explorer

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename цефеј
Број на модел M1902F1A
Датум на издавање 2019 година, 1 февруари
Надвор од цената Околу 530 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (85.2. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 6
Карактеристики DCI-P3
HDR10

ТЕЛО

Бои
Транспарентен црн
димензии 157.5 x 74.7 x 7.6 mm (6.20 x 2.94 x 0.30)
Тежина 173 гр (6.10 oz)
материјал Задно стакло (Горила стакло 5), алуминиумска рамка (серија 7000)
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (под екранот), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB 2.0, Конектор за реверзибилен конектор Type-C 1.0, USB вклучен
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови LTE опсег - 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (5CA) Cat18 1200/150 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct, DLNA, точка на пристап
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7nm)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.42 GHz Kryo 485 & 4x1.8 GHz Kryo 485)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 640
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8/12 GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256 GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 3300 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 27W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 48 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 2160@3060, 1080@30120240, 1080@960
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

ЧПП за Xiaomi Mi 9 Explorer

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Батеријата на Xiaomi Mi 9 Explorer има капацитет од 3300 mAh.

Дали Xiaomi Mi 9 Explorer има NFC?

Да, Xiaomi Mi 9 Explorer има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Xiaomi Mi 9 Explorer има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 9 Explorer е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9 Explorer е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 9 Explorer има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 9 Explorer нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 9 Explorer е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 9 Explorer нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 9 Explorer доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 9 Explorer нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Xiaomi Mi 9 Explorer има камера од 48 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi 9 Explorer?

Цената на Xiaomi Mi 9 Explorer е 150 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 9 Explorer

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 9 Explorer 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 9 Explorer

Преглед на YouTube

xiaomi mi 9 Explorer

×
Add comment xiaomi mi 9 Explorer
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

xiaomi mi 9 Explorer

×