Xiaomi My 9 Lite

Xiaomi My 9 Lite

Xiaomi Mi 9 Lite има одлична предна камера и уникатен дизајн.

~ 110 $ - 8470 ₹
Xiaomi My 9 Lite
 • Xiaomi My 9 Lite
 • Xiaomi My 9 Lite
 • Xiaomi My 9 Lite

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 9 Lite

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm кученце 710

 • димензии:

  156.8 74.5 8.7 mm (6.17 2.93 0.34 во)

 • Резултат на Антуту:

  218 k v8

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 128 GB

 • Батерија:

  4030 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.79, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

4.2
од 5
13 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • Нема повеќе продажба Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G Не е водоотпорен

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 9 Lite

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен септември 16,2019
Codename пиксис
Број на модел
Датум на издавање 2019, септември
Надвор од цената Околу 320 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (85.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit) 403 cd/M²
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR

ТЕЛО

Бои
Црна
Сина
Бела
димензии 156.8 74.5 8.7 mm (6.17 2.93 0.34 во)
Тежина 179 гр (6.31 oz)
материјал Алуминиумска легура, стакло
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор
Систем за ладење Не
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови LTE опсег - 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38 (2600), 40 (2300)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm кученце 710
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 10 nm
Графичкиот процесор Адрено 616
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 500 MHz
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

218k
Антуту v8

Батерија

капацитет 4030 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Брзо полнење на Qualcomm 4+
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX586 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.79
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 8000 x 6000 пиксели, 48 MP
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD) - (30 fps) 1920x1080 (целосно) - (30/60/120 fps) 1280x720 (HD) - (30/960 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 32 пратеник
Сензор Samsung S5KGD1
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 9 Lite

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 9 Lite?

Батеријата на Xiaomi Mi 9 Lite има капацитет од 4030 mAh.

Дали Xiaomi Mi 9 Lite има NFC?

Да, Xiaomi Mi 9 Lite има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 9 Lite?

Xiaomi Mi 9 Lite има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 9 Lite?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 9 Lite е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9 Lite?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9 Lite е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 9 Lite има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 9 Lite нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 9 Lite е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 9 Lite нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 9 Lite доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 9 Lite има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 9 Lite?

Xiaomi Mi 9 Lite има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 9 Lite?

Xiaomi Mi 9 Lite има Sony IMX586 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi Mi 9 Lite?

Цената на Xiaomi Mi 9 Lite е 110 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 9 Lite

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 13 коментари за овој производ.

Нелсон Ц.пред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Одличен телефон. Ажурирајте го мојот телефон на EEA 12.5 OTA. За цената што ја платив, тоа е најмалку што XIAOMI може да направи за мене.

Позитиви
 • Одличен телефон во целина. Нема 1 проблем откако купив
Негативни
 • Камерата во режим на зумирање би можела да има подобар софтвер.
Алтернативен предлог за телефон: Ние 12 Про
Прикажи одговори
М1м1нк0
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Препорачувам

уште имам андроид 10 миуи 12 .. се прашувам кога ќе дојде тогаш муи 12.5

Алтернативен предлог за телефон: Ние сме 11
Прикажи одговори
Заказака1273
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Би сакал Xiaomi да ја отклучи максималната моќност за Mi 9 lite, има многу голем потенцијал и го кочат.

Алтернативен предлог за телефон: Не знам
Прикажи одговори
Фахд Ал Тамими
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив пред 2 години

Алтернативен предлог за телефон: ние сме 11
Прикажи одговори
Alan
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Препорачувам

Го купив пред 3 години и помина една недела откако ми се исклучува Mi 9 lite кога ќе влезам во апликација!

Позитиви
 • Со високи перформанси
Негативни
 • Bateria não dura meio dia se ficar mexendo nele.
Алтернативен предлог за телефон: 82991217624
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 9 Lite 13

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 9 Lite

Преглед на YouTube

Xiaomi My 9 Lite

×
Add comment Xiaomi My 9 Lite
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi My 9 Lite

×