Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T е првата pop-up камера за паметни телефони на Xiaomi.

~ 240 $ - 18480 ₹
Xiaomi Mi 9T
 • Xiaomi Mi 9T
 • Xiaomi Mi 9T
 • Xiaomi Mi 9T

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 9T

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM730 Snapdragon 730 (8nm)

 • димензии:

  156.7 x 74.3 x 8.8 mm (6.17 x 2.93 x 0.35)

 • Резултат на Антуту:

  219k v7

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  4000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.75, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12

3.7
од 5
21 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 9T

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Јуни 12, 2019
Codename davinci
Број на модел M1903F10G
Датум на издавање Јуни 17, 2019
Надвор од цената Околу 300 евра

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (86.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit) 600 cd / m²
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR

ТЕЛО

Бои
Јаглерод црн
Црвен пламен
Глечер сина
димензии 156.7 x 74.3 x 8.8 mm (6.17 x 2.93 x 0.35)
Тежина 191 гр (6.74 oz)
материјал Алуминиумска легура, стакло
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (под екранот), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Да
Инфрацрвен Не
Тип на USB 2.0, Конектор за реверзибилен конектор Type-C 1.0, USB вклучен
Систем за ладење Не
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б2 (1900), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б20 (800), Б28 (700), Б38 (TDD 2600), Б40 (TDD 2300)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.511 W / кг
Глава SAR (AB) 1.341 W / кг
SAR на телото (ABD) 1.180 W / кг
Глава SAR (ABD) 0.980 W / кг
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SDM730 Snapdragon 730 (8nm)
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 8 nm
Графичкиот процесор Адрено 618
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

219k
Антуту v7
Резултат на Geek Bench
2569
Единечна оценка
7096
Мулти резултат

Батерија

капацитет 4000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Брзо полнење на Qualcomm 4+
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX582 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.75
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 8000 x 6000 пиксели, 48 MP
Видео резолуција и FPS 2160@30 1080@30, 60, 120 240, 960
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата Моторизиран скокачки прозорец 20 MP
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 9T

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 9T?

Батеријата Xiaomi Mi 9T има капацитет од 4000 mAh.

Дали Xiaomi Mi 9T има NFC?

Да, Xiaomi Mi 9T има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 9T?

Xiaomi Mi 9T има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е Android верзијата на Xiaomi Mi 9T?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 9T е Android 11, MIUI 12.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9T?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 9T е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 9T има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 9T нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 9T е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 9T нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 9T доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 9T има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 9T?

Xiaomi Mi 9T има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 9T?

Xiaomi Mi 9T има сензор за камера Sony IMX582 Exmor RS.

Која е цената на Xiaomi Mi 9T?

Цената на Xiaomi Mi 9T е 240 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 9T

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 21 коментари за овој производ.

عراقي ابو زيدпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Многу убава направа. До овој момент не ми работи, но нема ажурирања за него. Се надевам дека компанијата испраќа ажурирања за тоа.

Џејмспред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Добар мобилен телефон, срамота xiaomi остава нешто да се посака во ажурирањата и во непродолжувањето на овој модел.

Позитиви
 • Многу добро, отпорно, добри перформанси, брзи
Негативни
 • Нема ажурирање, заглавено на верзијата 12.0.9
Xenceroпред 1 година
Препорачувам

Не жалам што купив прекрасен телефон

Прикажи одговори
Роми
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Одличен телефон, ако некој сака понов андроид, само инсталирај сопствен оперативен систем. Совршен амолиран дисплеј, доволно брзо полнење. Има аудио приклучок.

Позитиви
 • Уморен
 • Аудиоџек
Негативни
 • Нема слот за SD картичка
 • Малку тежок
Алтернативен предлог за телефон: Хмм, можеби некој гугл пиксел
Прикажи одговори
Ах Кен
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Среќен сум и уживам во користењето на Mi 9T

Позитиви
 • Перформанси над просекот
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 9T 21

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 9T

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 9T

×
Add comment Xiaomi Mi 9T
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 9T

×