Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi A2 Lite

Спецификациите на Xiaomi Mi A2 Lite се доволни за малиот уред Android One.

~ 80 $ - 6160 ₹
Xiaomi Mi A2 Lite

Клучни спецификации на Xiaomi Mi A2 Lite

 • Екранот:

  5.84 инчи, 1080 x 2280 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 (14nm)

 • димензии:

  149.3 x 71.7 x 8.8 mm (5.88 x 2.82 x 0.35)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB

 • Батерија:

  4000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  12MP, f/2.2, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 10

3.5
од 5
2 Коментари
 • Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја Достапна е област за SD-картичка
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi A2 Lite

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename daisy_sporut
Број на модел
Датум на издавање 2018 година, јули
Надвор од цената Околу 180 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19:9 - густина од 432 ppi
големина 5.84 инчи, 85.1 см2 (79.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2280 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Сина
Злато (Глобал); Розе злато
Црвено (само во Кина)
димензии 149.3 x 71.7 x 8.8 mm (5.88 x 2.82 x 0.35)
Тежина 178 гр (6.28 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB микро USB 2.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови LTE опсег - 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) - Глобал
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, двоен опсег, WiFi Direct, точка на пристап
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 (14nm)
Процесорот Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 506
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 10
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4 GB RAM / 32 GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 64 GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 10W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 12 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1920x1080 (Full HD) - (30/60 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

ЧПП за Xiaomi Mi A2 Lite

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi A2 Lite?

Батеријата на Xiaomi Mi A2 Lite има капацитет од 4000 mAh.

Дали Xiaomi Mi A2 Lite има NFC?

Не, Xiaomi Mi A2 Lite нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi A2 Lite?

Xiaomi Mi A2 Lite има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е Android верзијата на Xiaomi Mi A2 Lite?

Верзијата за Android Xiaomi Mi A2 Lite е Android 10.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi A2 Lite?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi A2 Lite е 1080 x 2280 пиксели.

Дали Xiaomi Mi A2 Lite има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi A2 Lite нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi A2 Lite е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi A2 Lite нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi A2 Lite доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi A2 Lite има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi A2 Lite?

Xiaomi Mi A2 Lite има камера од 12 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi A2 Lite?

Цената на Xiaomi Mi A2 Lite е 80 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi A2 Lite

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Исламот
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Препорачувам

Зошто немам продавница за апликации за апликацијата Xiaomi Сега не можам да преземам mp3 плеер и да немам продавница за апликации за Xiaomi, а кога ја преземам од прелистувачот не работи

Позитиви
 • ?
Негативни
 • Mm
Прикажи одговори
Расул
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Испитајте ги алтернативите

ок телефон за секојдневна употреба

Алтернативен предлог за телефон: поко х3 про
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi A2 Lite 2

Прегледи за видео на Xiaomi Mi A2 Lite

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi A2 Lite

×
Add comment Xiaomi Mi A2 Lite
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi A2 Lite

×