Xiaomi My A3

Xiaomi My A3

Xiaomi Mi A3 е последниот Android One телефон на Xiaomi.

~ 130 $ - 10010 ₹
Xiaomi My A3
 • Xiaomi My A3
 • Xiaomi My A3
 • Xiaomi My A3

Клучни спецификации на Xiaomi Mi A3

 • Екранот:

  6.01 инчи, 720 x 1560 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm кученце 665

 • димензии:

  153.5 x 71.9 x 8.5 mm (6.04 x 2.83 x 0.33)

 • Резултат на Антуту:

  143 k v7

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  4030 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.79, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11

3.9
од 5
7 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Инфрацрвен
 • Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p HD+ екран Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi A3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 24 Јули 2019
Codename ловоров_спорут
Број на модел M1906F9SH, M1906F9SI
Датум на издавање 17 Јули 2019
Надвор од цената Околу 250 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 286 ppi
големина 6.01 инчи, 88.7 см2 (80.3. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 720 x 1560 пиксели
Највисока осветленост (nit) 530 cd/M²
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Сива
Сина
Бела
димензии 153.5 x 71.9 x 8.5 mm (6.04 x 2.83 x 0.33)
Тежина 173.8 гр (6.14 oz)
материјал Алуминиумска легура, стакло
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (под екранот), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Да
Тип на USB 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б20 (800), Б28 (700), Б38 (TDD 2600), Б40 (TDD 2300)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) 450/50 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm кученце 665
Процесорот Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 260 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 11 nm
Графичкиот процесор Адрено 610
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

143k
Антуту v7
Резултат на Geek Bench
1537
Единечна оценка
5536
Мулти резултат

Батерија

капацитет 4030 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 4.0
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX586 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.79
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 8000 x 6000 пиксели, 48 MP
Видео резолуција и FPS 2160@30, 1080@3060120
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 32 пратеник
Сензор Samsung S5KGD1
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi A3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi A3?

Батеријата на Xiaomi Mi A3 има капацитет од 4030 mAh.

Дали Xiaomi Mi A3 има NFC?

Не, Xiaomi Mi A3 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi A3?

Xiaomi Mi A3 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi A3?

Верзијата на Android Xiaomi Mi A3 е Android 11.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi A3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi A3 е 720 x 1560 пиксели.

Дали Xiaomi Mi A3 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi A3 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi A3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi A3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi A3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi A3 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi A3?

Xiaomi Mi A3 има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi A3?

Xiaomi Mi A3 има Sony IMX586 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi Mi A3?

Цената на Xiaomi Mi A3 е 130 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi A3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 7 коментари за овој производ.

Засенчени
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Препорачувам

Скоро го имав веќе 3 години, да бидам искрен со тебе, искуството со Android One беше срање. Сè уште добивате ажурирања на Android One до денес. Флеш cusrom базиран на aoap или ром на Xiaomi.eu и уредот ќе работи беспрекорно

Позитиви
 • Батеријата трае еден ден или повеќе на Xiaomi.eu
 • Квалитетот на камерата е добар за стар уред како
Прикажи одговори
Xiaomi Mia 3
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Препорачувам

Здраво, како сте, имам xiaomi Mia 3 година 2019 година, без дефекти и без грешки толку долго време во текот на 24 часа Имајте убав ден

Позитиви
 • Ова е многу добар паметен телефон од висока класа Андроид еден
Господине Рохитпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Многу добар телефон за мене. И најдобра вредност.

Позитиви
 • Сите!
Негативни
 • Не е најдено!
Прикажи одговори
Нарун
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Испитајте ги алтернативите

Го купив овој мобилен во средината на 2019 година и по долгогодишно користење можам да кажам дека е доста добар телефон батеријата трае до еден ден и дисплејот не е одличен во однос на спецификациите, но ги задоволува вашите потреби. Телефонот малку се загрева дури и кога играте игри со ниска графика, што е разбирливо поради постариот чипсет. Генерално, би рекол дека не е телефон за хард-кор корисници.

Позитиви
 • Батерија, камери, сток ром.
Негативни
 • Екран со помала резолуција, постар чипсет.
Алтернативен предлог за телефон: iPhone 13 pro Max, Samsung s22 ultra
Прикажи одговори
Ali
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 2 години
Препорачувам

Андроид 12 ве молам

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi A3 7

Прегледи за видео на Xiaomi Mi A3

Преглед на YouTube

Xiaomi My A3

×
Add comment Xiaomi My A3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi My A3

×