Xiaomi Mi Max 3

Xiaomi Mi Max 3

Xiaomi Mi Max 3 е последниот уред од серијата Max.

~ 70 $ - 5390 ₹
Xiaomi Mi Max 3
 • Xiaomi Mi Max 3
 • Xiaomi Mi Max 3
 • Xiaomi Mi Max 3

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Max 3

 • Екранот:

  6.9 инчи, 1080 x 2160 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 636 SDM636

 • димензии:

  176.2 x 87.4 x 8 mm (6.94 x 3.44 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  118k v7

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  5500 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  12 MP, f/1.9, двојна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 10, МИУИ 12.5

4.7
од 5
3 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Max 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename азот
Број на модел M1804E4A, M1804E4T, M1804E4C
Датум на издавање Јули 19, 2018
Надвор од цената Околу 230 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 18:9 - густина од 350 ppi
големина 6.9 инчи, 122.9 см2 (79.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2160 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Шампањско злато
Сина
димензии 176.2 x 87.4 x 8 mm (6.94 x 3.44 x 0.31)
Тежина 221 гр (7.80 oz)
материјал Назад: алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Да
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б20 (800), Б34 (TDD 2100), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct, DLNA, точка на пристап
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.417 W / kg
Глава SAR (AB) 1.584 W / kg
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 636 SDM636
Процесорот Octa-core 1.8 GHz Kryo 260
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 14 nm
Графичкиот процесор Адрено 509
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 10, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB / 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

118k
Антуту v7

Батерија

капацитет 5500 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 3.0
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео 17 часа
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX363 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD) - (30 fps)
1920x1080 (целосно) - (30 fps)
1280x720 (HD) - (120 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Max 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Max 3?

Батеријата на Xiaomi Mi Max 3 има капацитет од 5500 mAh.

Дали Xiaomi Mi Max 3 има NFC?

Не, Xiaomi Mi Max 3 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Max 3?

Xiaomi Mi Max 3 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Max 3?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Max 3 е Android 10, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Max 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Max 3 е 1080 x 2160 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Max 3 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Max 3 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Max 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Max 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Max 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Max 3 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Max 3?

Xiaomi Mi Max 3 има камера од 12 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Max 3?

Xiaomi Mi Max 3 има Sony IMX363 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi Mi Max 3?

Цената на Xiaomi Mi Max 3 е 70 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Max 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 3 коментари за овој производ.

јбинкспред 6 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Најдобриот телефон досега убав Недвижен имот со голем екран....подобро од глупаво тенок 6.5" т.н. тесен сооднос на денешните телефони... одлична камера против тресење супер... штета е што сè уште не направете го истиот модел

Позитиви
 • многу одговора
Алтернативен предлог за телефон: никој
Прикажи одговори
Хозе Францископред 10 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Би сакал да знам дали сè уште имате системски ажурирања.

Прикажи одговори
средна стазапред 2 години
Препорачувам

Го купив овој телефон затоа што има најширок екран на располагање. Можам да пишувам само со палците, па сакав голема тастатура на екранот во режим на портрет. Дневната видливост на тастатурата е во ред, но ќе биде подобро ако е малку посветла. Квалитетот на екранот во затворен простор е одличен. Јачината на звучникот за мене не е доволно гласна во бучни средини кога гледам видео или слушам вести. Ако сте во Северна Америка како мене, внимателно проверете кои LTE фреквенции ги користи вашиот провајдер. Мојата не користи една од четирите или петте бендови што се телефонски поддржувачи, а мобилната кула во близина на мојот дом ја користи таа лента што недостасува, така што мојот сигнал во затворен простор додека сум дома е слаб. Вашата километража може да варира! Доволно ми се допаѓа телефонов за да купам втор како резервен бидејќи ниту еден друг телефон на пазарот нема поширок екран.

Позитиви
 • добра изведба
 • екран со висока дефиниција
 • одлично траење на батеријата
Негативни
 • малку ниска јачина на звучникот
 • може да биде малку посветло на сончева светлина
 • неколку реклами при ажурирање на системските апликации
Алтернативен предлог за телефон: никој
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Max 3 3

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Max 3

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Max 3

×
Add comment Xiaomi Mi Max 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Max 3

×