Xiaomi MiMax

Xiaomi MiMax

Спецификациите на Xiaomi Mi Max се максимална батерија, дисплеј и звук.

~ 100 $ - 7700 ₹
Xiaomi MiMax
 • Xiaomi MiMax
 • Xiaomi MiMax
 • Xiaomi MiMax

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Max

 • Екранот:

  6.44 инчи, 1080 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 652 8956

 • димензии:

  173.1 x 88.3 x 7.5 mm (6.81 x 3.48 x 0.30)

 • Резултат на Антуту:

  97k v7

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  4850 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  16MP, f/2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 7.0; MIUI 10

5.0
од 5
1 Коментари
 • Ниска вредност на сар (САД) Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Инфрацрвен
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Max

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Може 10, 2016
Codename водород
Број на модел 2016002, 2016001
Датум на издавање Може 17, 2016
Надвор од цената Околу 150 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 342 ppi
големина 6.44 инчи, 114.3 см2 (74.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 4
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Сива
Сребрена
Златна
димензии 173.1 x 88.3 x 7.5 mm (6.81 x 3.48 x 0.30)
Тежина 203 g (7.16 oz)
материјал Назад: Метал
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Да
Тип на USB microUSB 2.0, USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б7 (2600), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна SIM-картичка (нано-СИМ/Микро-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct, DLNA, точка на пристап
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.127 W / kg
Глава SAR (AB) 0.488 W / kg
SAR на телото (ABD) 0.661 W / kg
Глава SAR (ABD) 0.836 W / kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 652 8956
Процесорот Хекса-јадрен (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 2x1.8 GHz Cortex-A72)
Octa-core (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A72)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор Адрено 510
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 600 MHz
Верзија за Android Андроид 7.0; MIUI 10
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 3GB / 4GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи слот за SIM 1)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

97k
Антуту v7
Резултат на Geek Bench
1376
Единечна оценка
3147
Мулти резултат
2489
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 4850 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 10W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор OmniVision OV16880
Отворот ѓ / 2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4608 x 3456 пиксели, 15.93 MP
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD) - (30 fps)
1920x1080 (целосно) - (30 fps)
1280x720 (HD) - (120 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двојни тонови, панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор Samsung S5K5E8
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

ЧПП за Xiaomi Mi Max

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Max?

Батеријата на Xiaomi Mi Max има капацитет од 4850 mAh.

Дали Xiaomi Mi Max има NFC?

Не, Xiaomi Mi Max нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Max?

Xiaomi Mi Max има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е Android верзијата на Xiaomi Mi Max?

Верзијата на Xiaomi Mi Max Android е Android 7.0; MIUI 10.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Max?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Max е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Max има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Max нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Max е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Max нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Max доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Max има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Max?

Xiaomi Mi Max има камера од 16 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Max?

Xiaomi Mi Max има сензор за камера OmniVision OV16880.

Која е цената на Xiaomi Mi Max?

Цената на Xiaomi Mi Max е 100 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Max

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

Линпред 9 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Ова е мојот прв телефон, овој телефон е многу добар

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Max 1

Видео осврти на Xiaomi Mi Max

Преглед на YouTube

Xiaomi MiMax

×
Add comment Xiaomi MiMax
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi MiMax

×