Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S

Спецификациите на Xiaomi Mix 2S нудат двојна камера која е прва во уредот Xiaomi MIX.

~ 170 $ - 13090 ₹
Xiaomi Mi Mix 2S
 • Xiaomi Mi Mix 2S
 • Xiaomi Mi Mix 2S
 • Xiaomi Mi Mix 2S

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Mix 2S

 • Екранот:

  5.99 инчи, 1080 x 2160 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 845 SDM845

 • димензии:

  150.9 x 74.9 x 8.1 mm (5.94 x 2.95 x 0.32)

 • Резултат на Антуту:

  277k v7

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 64 GB / 128 GB / 256 GB

 • Батерија:

  3400 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  12 MP, f/1.8, двојна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 10, МИУИ 12.5

4.5
од 5
2 Коментари
 • Поддршка за OIS Безжично полнење Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки

Резиме на Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi MIX 2S е паметен телефон од висока класа кој беше објавен на почетокот на 2018 година. Телефонот има голем дисплеј од 5.99 инчи и моќен Snapdragon 845 процесор. Исто така, има двојни камери, вклучувајќи главна камера од 12 MP и секундарна камера од 12 MP. Телефонот е достапен во три различни конфигурации за складирање: 64GB, 128GB и 256GB. Mi MIX 2S работи на оперативниот систем MIUI 12.5 на Xiaomi, кој се базира на Android 10. Mi MIX 2S е добро заоблен паметен телефон кој нуди добри перформанси, одличен дисплеј и импресивна камера. Ако барате стар паметен телефон од висока класа, Mi MIX 2S е одлична опција.

Камера Xiaomi Mi MIX 2S

Камерата Xiaomi Mi MIX 2S е една од најпопуларните камери на пазарот. Тоа е одличен избор за секој кој бара прифатлива, а сепак висококвалитетна камера. Камерата Mi MIX 2S нуди сензор од 12 мегапиксели и решетка f/2.0, што ја прави одлична за фотографирање во услови на слаба осветленост. Има и двоен LED блиц, за да можете да фотографирате дури и во најтемните средини. Камерата може да снима видео во 4K резолуција и има режим на бавно движење што ви овозможува да снимате видеа до 240 фрејмови во секунда. Камерата Xiaomi Mi MIX 2S е одличен избор за секој кој сака висококвалитетна камера која е прифатлива и лесна за употреба.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Mix 2S

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Март 27, 2018
Codename polaris
Број на модел M1803D5XA, M1803D5XE, M1803D5XT, M1803D5XC
Датум на издавање 3 април 2018 година
Надвор од цената Околу 400 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 18:9 - густина од 403 ppi
големина 5.99 инчи, 92.6 см2 (81.9. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2160 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 4
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
димензии 150.9 x 74.9 x 8.1 mm (5.94 x 2.95 x 0.32)
Тежина 191 гр (6.74 oz)
материјал Назад: Керамика
Рамка: алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Не
Тип на USB 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1800 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б2 (1900), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б12 (700), Б13 (700), Б17 (700), Б18 (800), Б19 (800), Б20 (800), Б25 (1900 +), Б26 (850), Б27 (800), Б28 (700), Б29 (700), Б30 (2300), Б34 (TDD 2100), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1900 MHz
TD-SCDMA 2000 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat18 1200/100 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.593 W / kg
Глава SAR (AB) 0.542 W / kg
SAR на телото (ABD) 1.16 W / kg
Глава SAR (ABD) 0.95 W / kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 845 SDM845
Процесорот Octa-core (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 385 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 10 nm
Графичкиот процесор Адрено 630
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 710 MHz
Верзија за Android Андроид 10, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB / 8GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB / 256GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

277k
Антуту v7

Батерија

капацитет 3400 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 3.0
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење 7.5W
Безжично полнење Да
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX363 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD) - (30 fps)
1920x1080 (целосно) - (240 fps)
1280x720 (HD) - (240 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
97
мобилни
101
Фото
88
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор OmniVision OV5675
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Mix 2S

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Mix 2S?

Батеријата на Xiaomi Mi Mix 2S има капацитет од 3400 mAh.

Дали Xiaomi Mi Mix 2S има NFC?

Да, Xiaomi Mi Mix 2S има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Mix 2S?

Xiaomi Mi Mix 2S има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Mix 2S?

Верзијата за Android Xiaomi Mi Mix 2S е Android 10, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 2S?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 2S е 1080 x 2160 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Mix 2S има безжично полнење?

Да, Xiaomi Mi Mix 2S има безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Mix 2S е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Mix 2S нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Mix 2S доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi Mix 2S нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Mix 2S?

Xiaomi Mi Mix 2S има камера од 12 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Mix 2S?

Xiaomi Mi Mix 2S има Sony IMX363 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi Mi Mix 2S?

Цената на Xiaomi Mi Mix 2S е 170 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Mix 2S

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Метепред 2 години
Препорачувам

Телефонот со најдобро чувство. Дизајнот и материјалот се навистина убави. Имам iPhone, но ми недостига телефонот. Можете да го најдете овој телефон многу евтин сега, тој е подобар од повеќето телефони на пазарот

Позитиви
 • дизајн
 • материјал
 • Камера
 • Многу ефтино во 2022 година
Негативни
 • Селфи камера
 • телефон
 • Сензор за близина
Алтернативен предлог за телефон: МИКС 5
Прикажи одговори
Буракпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Навистина цена перформанси. Го користам 3 години и сè уште е многу добар

Позитиви
 • перформанси
Негативни
 • Долна камера
 • телефон
Алтернативен предлог за телефон: iPhone
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Mix 2S 2

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Mix 2S

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Mix 2S

×
Add comment Xiaomi Mi Mix 2S
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Mix 2S

×