Xiaomi Mi Mix 3 5G

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Xiaomi Mi Mix 5G е првиот 5G паметен телефон на Xiaomi.

~ 180 $ - 13860 ₹
Xiaomi Mi Mix 3 5G
 • Xiaomi Mi Mix 3 5G
 • Xiaomi Mi Mix 3 5G
 • Xiaomi Mi Mix 3 5G

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Mix 3 5G

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7nm)

 • димензии:

  157.9 x 74.7 x 8.5 mm (6.22 x 2.94 x 0.33)

 • Резултат на Антуту:

  385k v7

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  3800 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  12MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 9, МИУИ 12

3.5
од 5
2 Коментари
 • Поддршка за OIS Безжично полнење Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Снимање видео 1080p

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Mix 3 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename Андромеда
Број на модел
Датум на издавање 2019 година, мај
Надвор од цената Околу 600 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (85.0. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR

ТЕЛО

Бои
Sapphire Blue
Оникс Црно
димензии 157.9 x 74.7 x 8.5 mm (6.22 x 2.94 x 0.33)
Тежина 225 гр (7.94 oz)
материјал Керамика, легура на алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Не
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б2 (1900), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б20 (800), Б28 (700), Б34 (TDD 2100), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1900 MHz
TD-SCDMA 2000 MHz
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (5CA) Cat18 1200/150 Mbps; 5G (2+ Gbps DL)
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.577 W / kg
Глава SAR (AB) 1.557 W / kg
SAR на телото (ABD) 1.19 W / kg
Глава SAR (ABD) 1.19 W / kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7nm)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.42 GHz Kryo 485 & 4x1.8 GHz Kryo 485)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 7 nm
Графичкиот процесор Адрено 640
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 9, МИУИ 12
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

385k
Антуту v7

Батерија

капацитет 3800 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Брзо полнење на Qualcomm 4+
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Да
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX363 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP
Видео резолуција и FPS 2160@3060, 1080@3060240, 1080@960
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата Рачен скокачки прозорец 24 MP
Сензор Sony IMX576 Exmor RS
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики LED блиц, HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Mix 3 5G

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Батеријата Xiaomi Mi Mix 3 5G има капацитет од 3800 mAh.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 5G има NFC?

Да, Xiaomi Mi Mix 3 5G има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Xiaomi Mi Mix 3 5G има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Mix 3 5G е Android 9, MIUI 12.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 3 5G е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 5G има безжично полнење?

Да, Xiaomi Mi Mix 3 5G има безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Mix 3 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi Mix 3 5G нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Xiaomi Mi Mix 3 5G има камера од 12 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Xiaomi Mi Mix 3 5G има сензор за камера Sony IMX363 Exmor RS.

Која е цената на Xiaomi Mi Mix 3 5G?

Цената на Xiaomi Mi Mix 3 5G е 180 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Mix 3 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Игор Ајзенбергпред 1 година
Препорачувам

Го купив во јуни 2022 година за помалку од 200 долари. Јас не играв никакви игри на мојот уред, ќерката понекогаш игра на неа во Геншин што се огледува на телевизија, не изгледа лошо.

Прикажи одговори
Леонид
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Само еден е ажуриран! штом програмата е сурова, недовршена, поради ова, срамот е кабриолет !!! Ова го уништи \"одличниот автомобил,,, многу извинете!

Алтернативен предлог за телефон: Не выбрал ещё,мешает \"ценовая политика\"
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Mix 3 5G 2

Осврти за видео на Xiaomi Mi Mix 3 5G

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Mix 3 5G

×
Add comment Xiaomi Mi Mix 3 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Mix 3 5G

×