Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 има лизгач за скриена предна камера.

~ 130 $ - 10010 ₹
Xiaomi Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi Mix 3

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Mix 3

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 845 SDM845

 • димензии:

  157.9 x 74.7 x 8.5 mm (6.22 x 2.94 x 0.33)

 • Резултат на Антуту:

  284k v7

 • RAM меморија и складирање:

  10 GB RAM, 128 GB / 256 GB

 • Батерија:

  3200 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  12 MP, f/1.8, двојна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 10, МИУИ 12.5

1.0
од 5
1 Коментари
 • Поддршка за OIS Безжично полнење Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Mix 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Октомври 25, 2018
Codename perseus
Број на модел M1810E5A, M1810E5E
Датум на издавање 1 ноември 2018 година
Надвор од цената Околу 560 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (85.0. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit) 600 cd/M²
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR

ТЕЛО

Бои
Adeад Грин
Sapphire Blue
Оникс Црно
Forbidden City Blue (само 10 GB)
димензии 157.9 x 74.7 x 8.5 mm (6.22 x 2.94 x 0.33)
Тежина 218 гр (7.69 oz)
материјал Назад: Керамика
Рамка: алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Не
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1800 / 1900 / 2100 - Глобална
4G бендови B1 (2100), Б2 (1900), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б12 (700), Б13 (700), Б17 (700), Б18 (800), Б19 (800), Б20 (800), Б25 (1900 +), Б26 (850), Б28 (700), Б29 (700), Б30 (2300), Б34 (TDD 2100), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500), Б66 (1700 / 2100)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1900 MHz
TD-SCDMA 2000 MHz
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA, LTE
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.568 W / kg
Глава SAR (AB) 1.448 W / kg
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 845 SDM845
Процесорот Octa-core (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.7 GHz Kryo 385 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 10 nm
Графичкиот процесор Адрено 630
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 710 MHz
Верзија за Android Андроид 10, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB / 8GB / 10GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 128GB / 256GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

284k
Антуту v7

Батерија

капацитет 3200 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Брзо полнење на Qualcomm 4+
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Да
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX363 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD) - (60 fps)
1920x1080 (целосно) - (960 fps)
1280x720 (HD) - (960 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
103
мобилни
108
Фото
93
video
Резултат за селфи
84
автопортретите
83
Фото
85
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата Рачен скокачки прозорец 24 MP
Сензор Sony IMX576 Exmor RS
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики LED блиц, HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Mix 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Mix 3?

Батеријата на Xiaomi Mi Mix 3 има капацитет од 3200 mAh.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 има NFC?

Да, Xiaomi Mi Mix 3 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Mix 3?

Xiaomi Mi Mix 3 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Mix 3?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Mix 3 е Android 10, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Mix 3 е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 има безжично полнење?

Да, Xiaomi Mi Mix 3 има безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Mix 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Mix 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi Mix 3 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Mix 3?

Xiaomi Mi Mix 3 има камера од 12 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Mix 3?

Xiaomi Mi Mix 3 има Sony IMX363 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi Mi Mix 3?

Цената на Xiaomi Mi Mix 3 е 130 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Mix 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

Мерт Атарпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Производот е многу убав, но многу е тажно што нема ажурирање за производот, сакам верзија MIUI 13, unarjm

Негативни
 • НИКАКО НЕ Е ТОЛКУ ТАЖНО, ТОЛКУ Е ТОЛКУ
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Mix 3 1

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Mix 3

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Mix 3

×
Add comment Xiaomi Mi Mix 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Mix 3

×