Xiaomi My Note 2

Xiaomi My Note 2

Спецификациите на Xiaomi Mi Note 2 нудат заоблен екран кој е прв на Xiaomi.

~ 130 $ - 10010 ₹
Xiaomi My Note 2
 • Xiaomi My Note 2
 • Xiaomi My Note 2
 • Xiaomi My Note 2

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Note 2

 • Екранот:

  5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели, AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro

 • димензии:

  156.2 x 77.3 x 7.6 mm (6.15 x 3.04 x 0.30)

 • Резултат на Антуту:

  165k v7

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 64/128 GB

 • Батерија:

  4070 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  22.5MP, f/2.0, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 8, МИУИ 11

0.0
од 5
0 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Note 2

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Октомври 25, 2016
Codename Шкорпија
Број на модел
Датум на издавање 1 ноември 2016 година
Надвор од цената Околу 310 евра

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 386 ppi
големина 5.7 инчи, 89.6 см2 (74.2. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Златна
Сребрена
димензии 156.2 x 77.3 x 7.6 mm (6.15 x 3.04 x 0.30)
Тежина 166 гр (5.86 oz)
материјал Назад: Стакло
Рамка: алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (напред), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Да
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б5 (850), Б7 (2600), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.381 W / кг
Глава SAR (AB) 0.784 W / кг
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro
Процесорот Четири јадра (2x2.35 GHz Kryo и 2x1.6 GHz Kryo)
Битови
јадра 4 Core
Процесна технологија 14 nm
Графичкиот процесор Адрено 530
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 8, МИУИ 11
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6 GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 64 / 128 GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

165k
Антуту v7
Резултат на Geek Bench
1761
Единечна оценка
3964
Мулти резултат
3140
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 4070 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 23 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 3840x2160 (4K UHD)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Note 2

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Note 2?

Батеријата на Xiaomi Mi Note 2 има капацитет од 4070 mAh.

Дали Xiaomi Mi Note 2 има NFC?

Да, Xiaomi Mi Note 2 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Note 2?

Xiaomi Mi Note 2 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Note 2?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Note 2 е Android 8, MIUI 11.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Note 2?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Note 2 е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Note 2 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Note 2 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Note 2 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Note 2 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Note 2 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Note 2 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Note 2?

Xiaomi Mi Note 2 има камера од 22.5 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi Note 2?

Цената на Xiaomi Mi Note 2 е 130 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Note 2

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Note 2 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Note 2

Преглед на YouTube

Xiaomi My Note 2

×
Add comment Xiaomi My Note 2
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi My Note 2

×