Xiaomi Mi Забелешка

Xiaomi Mi Забелешка

Xiaomi Mi Note е првиот Mi Note уред на Xiaomi.

~ 30 $ - 2310 ₹
Xiaomi Mi Забелешка
 • Xiaomi Mi Забелешка
 • Xiaomi Mi Забелешка
 • Xiaomi Mi Забелешка

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Note

 • Екранот:

  5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm кученце 801

 • димензии:

  155.1 x 77.6 x 7 mm (6.11 x 3.06 x 0.28)

 • Резултат на Антуту:

  65k

 • RAM меморија и складирање:

  3 GB RAM, 16 GB / 64 GB

 • Батерија:

  3000 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  13MP, f/2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 6.0, МИУИ 9

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Приклучок за слушалки
 • Висока вредност на сар (САД) IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Note

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Јан 15, 2015
Codename Девица
Број на модел 2015011, 2014616, 2014619, 2014618, 2014617
Датум на издавање Јан 27, 2015
Надвор од цената Околу 190 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 386 ppi
големина 5.7 инчи, 89.6 см2 (74.4. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 3
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
димензии 155.1 x 77.6 x 7 mm (6.11 x 3.06 x 0.28)
Тежина 161 гр (5.68 oz)
материјал Стакло, легура на алуминиум
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Не
Тип на USB microUSB 2.0, USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 1900 / 2100
4G бендови B3 (1800), Б7 (2600), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM (микро-СИМ/Нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 4.1, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD) 1.290 W / кг
Глава SAR (ABD) нула W/Kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm кученце 801
Процесорот Четири-јадрен 2.5 GHz Krait 400
Битови 32Бит
јадра 4 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор Адрено 330
GPU јадра 4
Фреквенција на графичкиот процесор 578 MHz
Верзија за Android Андроид 6.0, МИУИ 9
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 3GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 16GB / 64GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

65k
Антуту
Резултат на Geek Bench
929
Единечна оценка
2129
Мулти резултат
N / A
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 3000 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 2.0
Брзина на полнење 5W
Време на репродукција на видео 10 часа
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX214 Exmor RS
Отворот ѓ / 2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4208 x 3120 пиксели, 13.13 MP
Видео резолуција и FPS Да
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 4 пратеник
Сензор OmniVision OV4688
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

ЧПП за Xiaomi Mi Note

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Note?

Батеријата на Xiaomi Mi Note има капацитет од 3000 mAh.

Дали Xiaomi Mi Note има NFC?

Не, Xiaomi Mi Note нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Note?

Xiaomi Mi Note има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Note?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Note е Android 6.0, MIUI 9.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Note?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Note е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Note има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Note нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Note е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Note нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Note доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Note има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Note?

Xiaomi Mi Note има камера од 13 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Note?

Xiaomi Mi Note има сензор за камера Sony IMX214 Exmor RS.

Која е цената на Xiaomi Mi Note?

Цената на Xiaomi Mi Note е 30 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Note

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Note 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Note

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Забелешка

×
Add comment Xiaomi Mi Забелешка
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Забелешка

×