Xiaomi Mi Pad 3

Xiaomi Mi Pad 3

Xiaomi Pad 3 напојуван од MediaTek, прво за серијата Xiaomi Pad.

~ 50 $ - 3850 ₹
Xiaomi Mi Pad 3

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Pad 3

 • Екранот:

  7.9 инчи, 1536 x 2048 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Медијатек МТ8176

 • димензии:

  200.4 x 132.6 x 7 mm (7.89 x 5.22 x 0.28)

 • Резултат на Антуту:

  80k v6

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB

 • Батерија:

  6600 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  13MP, f/2.2, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 7.0; MIUI 10

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Снимање видео 1080p

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Pad 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename каппу
Број на модел MCE91
Датум на издавање 2017 година, април
Надвор од цената Околу 290 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 4:3 - густина од 326 ppi
големина 7.9 инчи, 190.9 см2 (71.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1536 x 2048 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Шампањско злато
димензии 200.4 x 132.6 x 7 mm (7.89 x 5.22 x 0.28)
Тежина 328 гр (11.57 oz)
материјал Метал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија Нема мобилно поврзување
2G бендови N / A
3G бендови
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Не
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка Не
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 4.1, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Медијатек МТ8176
Процесорот Хекса-јадрен (3x2.1 GHz Cortex-A72 & 3x1.7 GHz Cortex-A53)
Битови 64Бит
јадра 6 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор PowerVR GX6250
GPU јадра 2
Фреквенција на графичкиот процесор 650 MHz
Верзија за Android Андроид 7.0; MIUI 10
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 64GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

80k
Антуту v6
Резултат на Geek Bench
1578
Единечна оценка
3511
Мулти резултат
N / A
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 6600 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 10W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 4160 x 3120 пиксели, 12.98 MP
Видео резолуција и FPS 1080 @ 30
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS нула
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Pad 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Pad 3?

Батеријата на Xiaomi Mi Pad 3 има капацитет од 6600 mAh.

Дали Xiaomi Mi Pad 3 има NFC?

Не, Xiaomi Mi Pad 3 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Pad 3?

Xiaomi Mi Pad 3 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Pad 3?

Андроид верзијата на Xiaomi Mi Pad 3 е Android 7.0; MIUI 10.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 3 е 1536 x 2048 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Pad 3 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Pad 3 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Pad 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Pad 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Pad 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Pad 3 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Pad 3?

Xiaomi Mi Pad 3 има камера од 13 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi Pad 3?

Цената на Xiaomi Mi Pad 3 е 50 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Pad 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Pad 3 0

Видео осврти на Xiaomi Mi Pad 3

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Pad 3

×
Add comment Xiaomi Mi Pad 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Pad 3

×