Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Xiaomi Mi Pad 4 Plus нуди добри перформанси за добра цена

~ 95 $ - 7315 ₹
Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Pad 4 Plus

 • Екранот:

  10.1 инчи, 1200 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)

 • димензии:

  245.6 x 149.1 x 8 mm (9.67 x 5.87 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  130k

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  8620 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  13MP, f/2, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 8.1 (Орео); MIUI 10

0.0
од 5
0 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Достапна е област за SD-картичка
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename детелина
Број на модел
Датум на издавање 2018 година, август
Надвор од цената Околу 260 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 224 ppi
големина 10.1 инчи, 295.8 см2 (80.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1200 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Роуз злато
димензии 245.6 x 149.1 x 8 mm (9.67 x 5.87 x 0.31)
Тежина 485 гр (1.07 lb)
материјал Метал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас (само LTE модел)
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија LTE
2G бендови нула
3G бендови
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS (само LTE модел)
Брзина на мрежата LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)
Процесорот Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 14 nm
Графичкиот процесор Адрено 512
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 8.1 (Орео); MIUI 10
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

130k
Антуту

Батерија

капацитет 8620 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор OmniVision OV13855
Отворот ѓ / 2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4160 x 3120 пиксели, 12.98 MP
Видео резолуција и FPS 1080 @ 30
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор Samsung S5K5E8
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS нула
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Батеријата на Xiaomi Mi Pad 4 Plus има капацитет од 8620 mAh.

Дали Xiaomi Mi Pad 4 Plus има NFC?

Не, Xiaomi Mi Pad 4 Plus нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Xiaomi Mi Pad 4 Plus има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Верзијата за Android Xiaomi Mi Pad 4 Plus е Android 8.1 (Oreo); MIUI 10.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 4 Plus е 1200 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Pad 4 Plus има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Pad 4 Plus нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Pad 4 Plus е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Pad 4 Plus нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Pad 4 Plus доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Pad 4 Plus има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Xiaomi Mi Pad 4 Plus има камера од 13 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Xiaomi Mi Pad 4 Plus има сензор за камера OmniVision OV13855.

Која е цената на Xiaomi Mi Pad 4 Plus?

Цената на Xiaomi Mi Pad 4 Plus е 95 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Pad 4 Plus 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Pad 4 Plus

×
Add comment Xiaomi Mi Pad 4 Plus
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Pad 4 Plus

×