Xiaomi Mi Pad 7.9

Xiaomi Mi Pad 7.9

Xiaomi Pad 7.9 е првото јазиче на Xiaomi.

~ 70 $ - 5390 ₹
Xiaomi Mi Pad 7.9

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Pad 7.9

 • Екранот:

  7.9 инчи, 1536 x 2048 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Нвидија Тегра К1

 • димензии:

  202 x 135.4 x 8.5 mm (7.95 x 5.33 x 0.33)

 • Тип на SIM картичка:

  Не

 • RAM меморија и складирање:

  2 GB RAM, 16/64 GB

 • Батерија:

  6700 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  8MP, f/2.0, 1080p

 • Андроид верзија:

  Android 4.4.4 (KitKat); MIUI 7

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја Достапна е област за SD-картичка
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Pad 7.9

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename мока
Број на модел
Датум на издавање 2014 година, јуни
Надвор од цената Околу 240 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 4:3 - густина од 326 ppi
големина 7.9 инчи, 190.9 см2 (69.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1536 x 2048 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 3
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Сина
зелена
жолта
Пинк
Бела
Сива
димензии 202 x 135.4 x 8.5 mm (7.95 x 5.33 x 0.33)
Тежина 360 гр (12.70 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB microUSB 2.0, USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија Нема мобилно поврзување
2G бендови N / A
3G бендови
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Не
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка Не
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 4.0 A2DP
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Нвидија Тегра К1
Процесорот Кортекс со 2.2 GHz кортекс-A15
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор ULP GeForce Kepler (192 јадра)
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Android 4.4.4 (KitKat); MIUI 7
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 2 GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 16 / 64 GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 6700 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 10W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 8 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080 @ 30
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS нула
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi Pad 7.9

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Батеријата на Xiaomi Mi Pad 7.9 има капацитет од 6700 mAh.

Дали Xiaomi Mi Pad 7.9 има NFC?

Не, Xiaomi Mi Pad 7.9 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Xiaomi Mi Pad 7.9 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Верзијата на Android Xiaomi Mi Pad 7.9 е Android 4.4.4 (KitKat); MIUI 7.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Pad 7.9 е 1536 x 2048 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Pad 7.9 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Pad 7.9 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Pad 7.9 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Pad 7.9 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Pad 7.9 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Pad 7.9 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Xiaomi Mi Pad 7.9 има камера од 8 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi Pad 7.9?

Цената на Xiaomi Mi Pad 7.9 е 70 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Pad 7.9

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Pad 7.9 0

Видео осврти на Xiaomi Mi Pad 7.9

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Pad 7.9

×
Add comment Xiaomi Mi Pad 7.9
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Pad 7.9

×