Xiaomi Mi Play

Xiaomi Mi Play

Спецификациите на Xiaomi Mi Play се спецификации за буџетски телефони.

~ 45 $ - 3465 ₹
Xiaomi Mi Play
 • Xiaomi Mi Play
 • Xiaomi Mi Play
 • Xiaomi Mi Play

Клучни спецификации на Xiaomi Mi Play

 • Екранот:

  5.84 инчи, 1080 x 2280 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)

 • димензии:

  147.8 x 71.9 x 7.8 mm (5.82 x 2.83 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  86k v7

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 64 GB

 • Батерија:

  3000 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  12MP, f/2.2, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 9, МИУИ 11

1.0
од 5
1 Коментари
 • Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја Достапна е област за SD-картичка Volte поддршка
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Mi Play

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename лотос
Број на модел M1901F9E, M1901F9T
Датум на издавање 2018 година, декември
Надвор од цената Околу 170 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19:9 - густина од 432 ppi
големина 5.84 инчи, 85.1 см2 (80.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2280 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Сон Сино
Злато на самракот
Црна
димензии 147.8 x 71.9 x 7.8 mm (5.82 x 2.83 x 0.31)
Тежина 150 гр (5.29 oz)
материјал Метал, стакло
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Не
Тип на USB microUSB 2.0, USB вклучен-во-движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б34 (TDD 2100), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB) 1.512 W / kg
Глава SAR (AB) 0.668 W / kg
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)
Процесорот Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 12 nm
Графичкиот процесор PowerVR GE8320
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 680 MHz
Верзија за Android Андроид 9, МИУИ 11
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB / 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

86k
Антуту v7

Батерија

капацитет 3000 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 10W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP
Видео резолуција и FPS 1080 @ 30
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

ЧПП за Xiaomi Mi Play

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi Play?

Батеријата на Xiaomi Mi Play има капацитет од 3000 mAh.

Дали Xiaomi Mi Play има NFC?

Не, Xiaomi Mi Play нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi Play?

Xiaomi Mi Play има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi Play?

Верзијата за Android Xiaomi Mi Play е Android 9, MIUI 11.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Play?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi Play е 1080 x 2280 пиксели.

Дали Xiaomi Mi Play има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi Play нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi Play е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi Play нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi Play доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi Play има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi Play?

Xiaomi Mi Play има камера од 12 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi Play?

Цената на Xiaomi Mi Play е 45 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi Play

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

m7998768пред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Ова е многу лош телефон и не треба да го купувате

Алтернативен предлог за телефон: Iphone X
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi Play 1

Прегледи за видео на Xiaomi Mi Play

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi Play

×
Add comment Xiaomi Mi Play
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi Play

×