Xiaomi Mix Fold 3

Xiaomi Mix Fold 3

Нова генерација FOLD.
~ 1150 - 88550 ₹
Xiaomi Mix Fold 3
 • Xiaomi Mix Fold 3
 • Xiaomi Mix Fold 3
 • Xiaomi Mix Fold 3

Клучни спецификации на Xiaomi Mix Fold 3

 • Екранот:

  8.03 инчи, 1916 x 2160 пиксели, преклоплив LTPO OLED+, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4nm)

 • димензии:

  Неотворена: 161.2 x 143.3 x 5.3 мм
  Преклопен: 161.2 x 73.5 x 10.9 мм

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  12/16 GB RAM, 256 GB, 512 GB

 • Батерија:

  4800 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 4320p

 • Андроид верзија:

  Android 13, MIUI Fold 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Безжично полнење Брзо полнење
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки

Целосни спецификации на Xiaomi Mix Fold 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 2023 година, 14 август
Codename бабилон
Број на модел 2308CPXD0C
Датум на издавање 2023 година, 14 август
Надвор од цената Околу 1150 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Преклопен LTPO OLED+
Сооднос на аспект и PPI Густина од 360 ppi
големина 8.03 инчи, 206.5 см2 (89.4. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1916 x 2160 пиксели
Највисока осветленост (nit) 1B бои, 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, 1300 nits (врв)
заштита
Карактеристики Преклопен LTPO OLED+,

ТЕЛО

Бои
Црна
Златна
димензии Неотворена: 161.2 x 143.3 x 5.3 мм
Преклопен: 161.2 x 73.5 x 10.9 мм
Тежина 255 g или 259 g (8.99 oz)
материјал Стаклена предна страна (преклопена), пластична предна страна (одвиткана), стаклена задна или арамидни влакна назад, алуминиумска рамка
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас, спектар на бои, барометар
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB Type-C 3.2, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, со стерео звучници

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 26, 34, 38, 39, 40, 41, 42
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 77, 78, 79 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5)
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, со двоен опсег (три-појас по идно ажурирање SW)
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4nm)
Процесорот Осумјадрен (1x3.36 GHz Cortex-X3 и 2x2.8 GHz Cortex-A715 и 2x2.8 GHz Cortex-A710 и 3x2.0 GHz Cortex-A510)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Адрено 740
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Android 13, MIUI Fold 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 12GB 16GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256GB, 512GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4800 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Да
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 50 мегапиксели
Сензор Sony IMX800
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели 1.0μm
Големина на сензор 1/1.56 "
оптички зум
Леќа 23 мм (широк)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Втора камера
резолуцијата 10 мегапиксели
Сензор Samsung S5K3K1
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум 3.2x
Леќа оптички зум
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 10 мегапиксели
Сензор Samsung S5K3K1
Отворот ѓ / 2.9
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум 5x
Леќа оптички зум
дополнителен
Четврта камера
резолуцијата 12 мегапиксели
Сензор Omnivision OV13B10
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Ултравејд
дополнителен 120 степени, AF
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 8K@24fps, 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960/1920fps, Dolby Vision HDR
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама, Leica леќи

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 мегапиксели
Сензор Omnivision OV20B
Отворот
Големина на пиксели 1/3.4 "
Големина на сензор 0.8μm
Леќа Широк
дополнителен 27mm
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps
Карактеристики HDR, панорама

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mix Fold 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mix Fold 3?

Батеријата Xiaomi Mix Fold 3 има капацитет од 4800 mAh.

Дали Xiaomi Mix Fold 3 има NFC?

Да, Xiaomi Mix Fold 3 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mix Fold 3?

Xiaomi Mix Fold 3 има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mix Fold 3?

Верзијата на Android Xiaomi Mix Fold 3 е Android 13, MIUI Fold 14.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mix Fold 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mix Fold 3 е 1916 x 2160 пиксели.

Дали Xiaomi Mix Fold 3 има безжично полнење?

Да, Xiaomi Mix Fold 3 има безжично полнење.

Дали Xiaomi Mix Fold 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mix Fold 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mix Fold 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mix Fold 3 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mix Fold 3?

Xiaomi Mix Fold 3 има камера од 50 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mix Fold 3?

Xiaomi Mix Fold 3 има сензор за камера Sony IMX800.

Која е цената на Xiaomi Mix Fold 3?

Цената на Xiaomi Mix Fold 3 е 1150 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mix Fold 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mix Fold 3 0

Xiaomi Mix Fold 3 видео осврти

Преглед на YouTube

Xiaomi Mix Fold 3

×
Add comment Xiaomi Mix Fold 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mix Fold 3

×