Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 е најголемиот избор во Xiaomi таблетите.

~ 520 $ - 40040 ₹
Xiaomi Pad 5 Pro 12.4
 • Xiaomi Pad 5 Pro 12.4
 • Xiaomi Pad 5 Pro 12.4
 • Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Клучни спецификации на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

 • Екранот:

  12.4 инчи, 1600 x 2560 пиксели, IPS LCD, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 (7 nm)

 • димензии:

  285 185.2 6.7 mm (11.22 7.29 0.26 во)

 • Тип на SIM картичка:

 • RAM меморија и складирање:

  6/8/12 GB RAM, 128 GB 256 GB 512 GB

 • Батерија:

  10000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/2.4, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13.1

3.0
од 5
2 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename дагу
Број на модел 22081281AC
Датум на издавање 2022 година, 11 август
Надвор од цената Околу 450 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 243 ppi
големина 12.4 инчи, 445.8 см2 (84.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1600 x 2560 пиксели
Највисока осветленост (nit) 500
заштита Corning горила стакло 3
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Сребрена
зелена
димензии 285 185.2 6.7 mm (11.22 7.29 0.26 во)
Тежина 620 g (1.37 lb)
материјал Стакло напред, алуминиум назад, алуминиум назад
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас, спектар на бои
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија Не
2G бендови
3G бендови
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO,
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка
Број на област на SIM Не
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 (7 nm)
Процесорот Осумјадра (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13.1
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6 GB 8 GB 12 GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128 GB 256 GB 512 GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 10000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор S5KJN1
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Втора камера
резолуцијата 2 пратеник
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Длабочина
дополнителен
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Батеријата на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има капацитет од 10000 mAh.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има NFC?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Андроид верзијата на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 е Android 12, MIUI 13.1.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 е 1600 x 2560 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има камера од 50 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 има сензор за камера S5KJN1.

Која е цената на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4?

Цената на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 е 520 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Арамакипред 1 година
Препорачувам

Задоволен од таблетот досега. Има се што може да ви треба, иако може да се најдат некои негативни. 1. Тастатура со висока цена. Може да се купи за околу 100 долари противвредност, додека постојат тастатури со bluetooth од 30 долари. 2. Да се ​​биде Xiaomi и Кина само за момент. Добивате пристап до речиси секоја апликација на Google, но јас не можам да пристапам до googleadservices.com, иако ова може да се игнорира. 3. Серверите од трета страна може да го одбијат вашиот пристап на ист начин како во точка 2. Меѓутоа, ако размислувате да го купите овој таблет, сè уште не би се грижам за таквите проблеми. Тие нема да го одвлечат вашето искуство.

Позитиви
 • Добар хардвер во целина
 • Релативно добра цена
 • Доволно пренослив во случај
 • Одговорен тим за поддршка
Негативни
 • Пристап до сервер од трета страна
Алтернативен предлог за телефон: Samsung Tab S8Plus, Lenovo Tab P12
Прикажи одговори
Хелванице Гомес Јункеирапред 1 година
Јас не препорачувам

Купив пред еден месец. Ми недостига глобалната јазична поддршка португалски Бразил

Позитиви
 • Добра изведба
Негативни
 • Многу скапи додатоци
 • Португалски јазик
 • Претешко
 • NFC
 • Полужично полнење
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 2

Прегледи за видео на Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

Преглед на YouTube

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

×
Add comment Xiaomi Pad 5 Pro 12.4
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4

×