Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Xiaomi Pad 5 Pro 5G е првиот 5G таблет на Xiaomi.

~ 520 $ - 40040 ₹
Xiaomi Pad 5 Pro 5G
 • Xiaomi Pad 5 Pro 5G
 • Xiaomi Pad 5 Pro 5G
 • Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Клучни спецификации на Xiaomi Pad 5 Pro 5G

 • Екранот:

  11.0 инчи, 1600 x 2560 пиксели, IPS LCD, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7nm)

 • димензии:

  254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  8600 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/2.4, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename енума
Број на модел
Датум на издавање 2021 година, 10 август
Надвор од цената Околу 330 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 274 ppi
големина 11.0 инчи, 350.9 см2 (82.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1600 x 2560 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
димензии 254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)
Тежина 515 гр (1.14 lb)
материјал Стакло напред, алуминиум назад, пластика назад
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 година
3G бендови HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 19, 34, 38, 39, 40, 41, 42
5G бендови 1, 3, 28, 41, 77, 78 Под6
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS (само модел 5G)
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ
Број на област на SIM 1 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7nm)
Процесорот Осумјадра (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 6GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 8600 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 22.5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 5G модел:
50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Батеријата на Xiaomi Pad 5 Pro 5G има капацитет од 8600 mAh.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 5G има NFC?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 5G нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Верзијата на Android Xiaomi Pad 5 Pro 5G е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 Pro 5G е 1600 x 2560 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 5G има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 5G нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro 5G нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G има камера од 50 MP.

Која е цената на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Цената на Xiaomi Pad 5 Pro 5G е 520 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Pad 5 Pro 5G.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Pad 5 Pro 5G.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G се ажурира на секои 3 месеци.

Xiaomi Pad 5 Pro 5G излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G излези од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добие ажурирање на Android 12L во Q3 2022 година

Кога Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro 5G?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro 5G ќе заврши во 2024 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 5 Pro 5G 0

Прегледи за видео на Xiaomi Pad 5 Pro 5G

Преглед на YouTube

Xiaomi Pad 5 Pro 5G

×
Add comment Xiaomi Pad 5 Pro 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Pad 5 Pro 5G

×