Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

Xiaomi Mi Pad 5 Pro Wi-Fi нема 5G, но ги има истите перформанси.

~ 370 $ - 28490 ₹
Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi
 • Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi
 • Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi
 • Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

Клучни спецификации за Wi-Fi на Xiaomi Pad 5 Pro

 • Екранот:

  11.0 инчи, 1600 x 2560 пиксели, IPS LCD, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 (7 nm)

 • димензии:

  254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  -

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  8600 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  12MP, f/2.4, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename елиш
Број на модел M2105K81AC
Датум на издавање 2021 година, 10 август
Надвор од цената Околу 300 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 274 ppi
големина 11.0 инчи, 350.9 см2 (82.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1600 x 2560 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
димензии 254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)
Тежина 515 гр (1.14 lb)
материјал Стакло напред, алуминиум назад, пластика назад
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија -
2G бендови -
3G бендови -
4G бендови -
5G бендови -
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO
Брзина на мрежата -
други, пак,
Тип на SIM картичка -
Број на област на SIM -
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 (7 nm)
Процесорот Осумјадра (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 6GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 8600 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 22.5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 12 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30fps
Оптичка стабилизација (OIS)
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Видео резолуција и FPS
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Wi-Fi за Xiaomi Pad 5 Pro

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi батеријата има капацитет од 8600 mAh.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi има NFC?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi нема NFC

Која е стапката на освежување на Wi-Fi на Xiaomi Pad 5 Pro?

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Верзијата на Android Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Резолуцијата на Wi-Fi екранот на Xiaomi Pad 5 Pro е 1600 x 2560 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi не е отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi камерата?

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi има камера од 12 MP.

Која е цената на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Цената на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi е 370 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Pad 5 Pro WIFI.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Pad 5 Pro WIFI.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI се ажурира на секои 3 месеци.

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Pad 5 Pro WIFI ќе добие ажурирање на Android 12L во Q3 2022 година

Кога Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Pad 5 Pro WIFI ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање Wi-Fi на Xiaomi Pad 5 Pro?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 Pro за WIFI ќе заврши во 2024 година.

Кориснички прегледи и мислења за Wi-Fi Xiaomi Pad 5 Pro

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi 0

Прегледи на видео за Wi-Fi на Xiaomi Pad 5 Pro

Преглед на YouTube

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

×
Add comment Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Pad 5 Pro Wi-Fi

×