Xiaomi подлога 5

Xiaomi подлога 5

Xiaomi Pad 5 е таблет со просечни перформанси на Xiaomi.

~ 380 $ - 29260 ₹
Xiaomi подлога 5
 • Xiaomi подлога 5
 • Xiaomi подлога 5
 • Xiaomi подлога 5

Клучни спецификации на Xiaomi Pad 5

 • Екранот:

  11.0 инчи, 1600 x 2560 пиксели, IPS LCD, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 860 (7nm)

 • димензии:

  254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Не

 • RAM меморија и складирање:

  6 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  8720 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  13MP, f/2.0, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

4.1
од 5
16 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 5

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename набу
Број на модел 21051182G, 21051182C
Датум на издавање 2021 година, 10 август
Надвор од цената Околу 350 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 274 ppi
големина 11.0 инчи, 350.9 см2 (82.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1600 x 2560 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Космичко сиво
Белило
зелена
димензии 254.7 166.3 6.9 mm (10.03 6.55 0.27 во)
Тежина 511 гр (1.13 lb)
материјал Стакло напред, алуминиум назад, пластика назад
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија Нема мобилно поврзување
2G бендови N / A
3G бендови
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Не
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка Не
Број на област на SIM 1 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 860 (7nm)
Процесорот Octa-core (1x2.96 GHz Kryo 485 Gold & 3x2.42 GHz Kryo 485 Gold & 4x1.78 GHz Kryo 485 Silver)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 640
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 6GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 8720 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 22.5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 13 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 5

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 5?

Батеријата на Xiaomi Pad 5 има капацитет од 8720 mAh.

Дали Xiaomi Pad 5 има NFC?

Не, Xiaomi Pad 5 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 5?

Xiaomi Pad 5 има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 5?

Верзијата на Android Xiaomi Pad 5 е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 5 е 1600 x 2560 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 5 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 5 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 5 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 5 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 5 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 5 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Pad 5?

Xiaomi Pad 5 има камера од 13 MP.

Која е цената на Xiaomi Pad 5?

Цената на Xiaomi Pad 5 е 380 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Pad 5.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 5?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Pad 5.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Pad 5?

Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Pad 5 ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Pad 5 ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Pad 5 од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Pad 5 од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Pad 5 ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Pad 5 веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Pad 5 ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 12L во Q3 2022 година

Кога Xiaomi Pad 5 ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 ќе заврши во 2024 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 5

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 16 коментари за овој производ.

Мустафапред 8 месеци
Препорачувам

дали хипер OS дојде на подлога 5 .?

Позитиви
 • прикажување
 • звучи
 • полнење
 • висок овен и соба
Негативни
 • софтверско ограничување
 • нема апликација за теми
 • не добиваат Android 14
Прикажи одговори
Викторијапред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Задоволни од купувањето

Прикажи одговори
Ноепред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Xiaomi андроид 13 w miui 13

Прикажи одговори
Мохмедпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Уредот е ок добар, но неговиот систем е многу лош што го прави уредот функционален

Позитиви
 • Звукот е прекрасен
 • Екранот е прекрасен
Негативни
 • Системот е многу лош
 • Изведбата не е толку спомната.
Алтернативен предлог за телефон: Ајпад јаболко
Прикажи одговори
Авсманпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

ОС е ѓубре и го прави уредот повеќе ѓубре

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 5 16

Преглед на видео на Xiaomi Pad 5

Преглед на YouTube

Xiaomi подлога 5

×
Add comment Xiaomi подлога 5
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi подлога 5

×