Xiaomi Pad 6 Max 14

Xiaomi Pad 6 Max 14

Првата подлога од 14 инчи од Xiaomi.
~ 450 - 34650 ₹
Xiaomi Pad 6 Max 14
 • Xiaomi Pad 6 Max 14
 • Xiaomi Pad 6 Max 14
 • Xiaomi Pad 6 Max 14

Клучни спецификации на Xiaomi Pad 6 Max 14

 • Екранот:

  14.0 инчи, 1800 x 2880 пиксели, IPS LCD, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4nm)

 • димензии:

  318.6 x 206.1 x 6.5 mm (12.54 x 8.11 x 0.26)

 • Тип на SIM картичка:

 • RAM меморија и складирање:

  8-16GB RAM RAM, 256GB, 512GB

 • Батерија:

  10000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Android 13, MIUI Pad 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висока јачина на звучникот Висок капацитет на RAM меморија
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 6 Max 14

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 2023 година, 14 август
Codename јуди
Број на модел 2307BRPDCC
Датум на издавање 2023 година, 14 август
Надвор од цената Околу 450 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Густина од 242 ppi
големина 14.0 инчи, 573.0 см2 (87.3. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1800 x 2880 пиксели
Највисока осветленост (nit) 1B бои, 120 Hz, HDR10, Dolby Vision, 600 nits (највисока)
заштита
Карактеристики IPS-LCD,

ТЕЛО

Бои
Црна
Сребрена
димензии 318.6 x 206.1 x 6.5 mm (12.54 x 8.11 x 0.26)
Тежина 750 g (1.65 lb)
материјал Стаклена напред, алуминиумска задна страна, алуминиумска рамка
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Поддршка за акцелерометар, жиро, близина (само додатоци), компас, игла (5ms)
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 3.2, OTG, приклучок за дополнителна опрема
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, со стерео звучници (8 звучници)

мрежа

Фреквенции

технологија Нема мобилно поврзување
2G бендови N / A
3G бендови N / A
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Не
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка
Број на област на SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/6e, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4nm)
Процесорот Осумјадрен (1x3.19 GHz Cortex-X2 и 3x2.75 GHz Cortex-A710 и 4x1.80 GHz Cortex-A510)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Адрено 730
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Android 13, MIUI Pad 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8GB 12GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256GB, 512GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 10000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 50 мегапиксели
Сензор Samsung S5KJN1
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели 0.64μm
Големина на сензор 1/2.76 "
оптички зум
Леќа (широк)
дополнителен PDAF
Втора камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор SmartSens SC202CS
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Длабочина
дополнителен
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 мегапиксели
Сензор Sony IMX596
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели 20 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа (широк)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 6 Max 14

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Батеријата на Xiaomi Pad 6 Max 14 има капацитет од 10000 mAh.

Дали Xiaomi Pad 6 Max 14 има NFC?

Да, Xiaomi Pad 6 Max 14 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Xiaomi Pad 6 Max 14 има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Верзијата на Android Xiaomi Pad 6 Max 14 е Android 13, MIUI Pad 14.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6 Max 14 е 1800 x 2880 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 6 Max 14 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 6 Max 14 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 6 Max 14 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 6 Max 14 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 6 Max 14 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 6 Max 14 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Xiaomi Pad 6 Max 14 има камера од 50 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Xiaomi Pad 6 Max 14 има сензор за камера Samsung S5KJN1.

Која е цената на Xiaomi Pad 6 Max 14?

Цената на Xiaomi Pad 6 Max 14 е 450 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 6 Max 14

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 6 Max 14 0

Xiaomi Pad 6 Max 14 видео осврти

Преглед на YouTube

Xiaomi Pad 6 Max 14

×
Add comment Xiaomi Pad 6 Max 14
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Pad 6 Max 14

×