xiaomi pad 6 pro
Xiaomi Pad 6 Pro е моќниот таблет на Xiaomi.
Клучни спецификации на Xiaomi Pad 6 Pro
- Висока брзина на освежување Брзо полнење Висока јачина на звучникот Висок капацитет на RAM меморија
- IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема поддршка за 5G
Целосни спецификации на Xiaomi Pad 6 Pro
| Бренд | Xiaomi |
| Објавен | |
| Codename | лиукин |
| Број на модел | 23046RP50C |
| Датум на издавање | 2023 април 18 година |
| Надвор од цената | Околу 350 евра |
ДИСПЛЕЈ
| тип | IPS LCD |
| Сооднос на аспект и PPI | Сооднос 16:10 - густина од 309 ppi |
| големина | 11.0 инчи, 350.9 см2 (82.8. XNUMX% сооднос екран на тело) |
| Освежување | 144 Hz |
| резолуцијата | 2880 x 1800 пиксели |
| Највисока осветленост (nit) | |
| заштита | Горила стакло 3 |
| Карактеристики | 30/48/50/60/90/120/144 Hz, земање примероци на допир 240 Hz, контраст 1400:1, DCI-P3 |
ТЕЛО
| Бои |
Златна Црна Сина |
| димензии | 253.95 • 165.18 • 6.51 mm (10.03 • 6.55 • 0.27 во) |
| Тежина | 490 гр |
| материјал | Стаклена предна страна, алуминиумско куќиште |
| сертификација | |
| Водоотпорен | Не |
| Сензори | Акцелерометар, жиро, близина, компас, сала |
| 3.5mm Џек | Не |
| НФЦ | Не |
| Инфрацрвен | Не |
| Тип на USB | USB Type-C, 3.2 Gen 1, OTG |
| Систем за ладење | |
| HDMI | |
| Звучност на звучникот (dB) | Да, 4 звучници |
мрежа
Фреквенции
| технологија | Нема мобилно поврзување |
| 2G бендови | N / A |
| 3G бендови | |
| 4G бендови | |
| 5G бендови | |
| ТД-SCDMA | |
| навигација | Не |
| Брзина на мрежата |
| Тип на SIM картичка | Не |
| Број на област на SIM | |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап, Wi-Fi 6, Wi-Fi 5 |
| Bluetooth | 5.2, AAC, LDAC, LHDC3.0 |
| VoLTE | |
| FM радио | Не |
| SAR на телото (AB) | |
| Глава SAR (AB) | |
| SAR на телото (ABD) | |
| Глава SAR (ABD) | |
ПЛАТФОРМА
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 (4 nm) |
| Процесорот | Осумјадрен (1x3.20 GHz Cortex-X2 и 3x2.80 GHz Cortex-A710 и 4x2.00 GHz Cortex-A510) |
| Битови | |
| јадра | |
| Процесна технологија | |
| Графичкиот процесор | Адрено 730 |
| GPU јадра | |
| Фреквенција на графичкиот процесор | |
| Верзија за Android | Андроид 13, МИУИ 14 |
| Игра Продавница | Да |
МЕМОРИЈА
| Капацитет на RAM меморија | 8GB, 12GB |
| Тип на RAM меморија | |
| Мебел за складирање | 256 МК, GB 512 |
| Слот за SD картичка | Не |
РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ
Резултат на Антуту |
• Антуту
|
Батерија
| капацитет | 8600 mAh |
| тип | Ли-По |
| Технологија за брзо полнење | QC 4.0+, QC 3.0+, QC 3.0, QC 2.0, PD 3.0, PD 2.0, Mi Turbo Charging |
| Брзина на полнење | 67W |
| Време на репродукција на видео | |
| Брзо полнење | |
| Безжично полнење | Не |
| Обратно полнење | Не |
Камера
| Резолуција на слика | 50 мегапиксели |
| Видео резолуција и FPS | 4K@30fps, 4K@60fps, 1080p@30fps, 1080p@60fps, 720p@30fps |
| Оптичка стабилизација (OIS) | Не |
| Електронска стабилизација (EIS) | |
| Бавно движење на видео | |
| Карактеристики | Двоен LED блиц, HDR, панорама, супер ноќен приказ 2.0, прегледувач со двојна камера, воден печат |
Резултат на DxOMark
| Мобилен резултат (заден) |
мобилни
Фото
video
|
| Резултат за селфи |
автопортретите
Фото
video
|
СЕЛФИ КАМЕРА
| резолуцијата | 20 пратеник |
| Сензор | IMX596 |
| Отворот | ѓ / 2.2 |
| Големина на пиксели | 1/3.4 " |
| Големина на сензор | |
| Леќа | |
| дополнителен |
| Видео резолуција и FPS | 1080p@60fps, 1080p@30fps |
| Карактеристики |
Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 6 Pro
Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 6 Pro?
Батеријата на Xiaomi Pad 6 Pro има капацитет од 8600 mAh.
Дали Xiaomi Pad 6 Pro има NFC?
Не, Xiaomi Pad 6 Pro нема NFC
Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 6 Pro?
Xiaomi Pad 6 Pro има стапка на освежување од 144 Hz.
Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 6 Pro?
Верзијата на Android Xiaomi Pad 6 Pro е Android 13, MIUI 14.
Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6 Pro?
Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6 Pro е 2880 x 1800 пиксели.
Дали Xiaomi Pad 6 Pro има безжично полнење?
Не, Xiaomi Pad 6 Pro нема безжично полнење.
Дали Xiaomi Pad 6 Pro е отпорен на вода и прашина?
Не, Xiaomi Pad 6 Pro нема отпорен на вода и прашина.
Дали Xiaomi Pad 6 Pro доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?
Не, Xiaomi Pad 6 Pro нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.
Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Pad 6 Pro?
Xiaomi Pad 6 Pro има камера од 13 MP.
Која е цената на Xiaomi Pad 6 Pro?
Цената на Xiaomi Pad 6 Pro е 380 долари.
Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 6 Pro?
MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Pad 5.
Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 6 Pro?
Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Pad 5.
Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Pad 6 Pro?
Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.
Колку години Xiaomi Pad 6 Pro ќе добива ажурирања?
Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.
Колку често Xiaomi Pad 6 Pro ќе добива ажурирања?
Xiaomi Pad 5 добива ажурирање на секои 3 месеци.
Xiaomi Pad 6 Pro излезе од кутијата со која верзија на Android?
Xiaomi Pad 5 од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11
Кога Xiaomi Pad 6 Pro ќе го добие ажурирањето MIUI 13?
Xiaomi Pad 5 веќе доби ажурирање MIUI 13.
Кога Xiaomi Pad 6 Pro ќе го добие ажурирањето на Android 12?
Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 12L во Q3 2022 година
Кога Xiaomi Pad 6 Pro ќе го добие ажурирањето на Android 13?
Да, Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.
Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 6 Pro?
Поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 ќе заврши во 2024 година.
Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 6 Pro
Прегледи за видео на Xiaomi Pad 6 Pro
xiaomi pad 6 pro
×

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.
Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.
Има 1 коментари за овој производ.