Xiaomi подлога 6

Xiaomi подлога 6

Xiaomi Pad 6 е просечниот таблет на Xiaomi.

~ 380 $ - 29260 ₹
Xiaomi подлога 6
 • Xiaomi подлога 6
 • Xiaomi подлога 6
 • Xiaomi подлога 6

Клучни спецификации на Xiaomi Pad 6

 • Екранот:

  11.0 инчи, 2880 x 1800 пиксели, IPS LCD, 144 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 870 (7nm)

 • димензии:

  253.95 165.18 6.51 mm (10.03 6.55 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Не

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB, 256 GB

 • Батерија:

  8840 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  13MP, f/2.2, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

5.0
од 5
1 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висока јачина на звучникот Висок капацитет на RAM меморија
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Xiaomi Pad 6

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename пипа
Број на модел 23043RP34G, 23043RP34C
Датум на издавање 2023 април 18 година
Надвор од цената Околу 350 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:10 - густина од 309 ppi
големина 11.0 инчи, 350.9 см2 (82.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 144 Hz
резолуцијата 2880 x 1800 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Горила стакло 3
Карактеристики 30/48/50/60/90/120/144 Hz, земање примероци на допир 240 Hz, контраст 1400:1, DCI-P3

ТЕЛО

Бои
Златна
Црна
Сина
димензии 253.95 165.18 6.51 mm (10.03 6.55 0.27 во)
Тежина 490 гр
материјал Стаклена предна страна, алуминиумско куќиште
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас, сала
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен Не
Тип на USB USB Type-C, 3.2 Gen 1, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, 4 звучници

мрежа

Фреквенции

технологија Нема мобилно поврзување
2G бендови N / A
3G бендови
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Не
Брзина на мрежата
други, пак,
Тип на SIM картичка Не
Број на област на SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап, Wi-Fi 6, Wi-Fi 5
Bluetooth 5.2, AAC, LDAC, LHDC3.0
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 870 (7nm)
Процесорот Осумјадра (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница Да

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8 GB, 6 GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128 МК, GB 256
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 8840 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење QC 4.0, QC 3.0+, QC 3.0, QC 2.0, PD 3.0, PD 2.0, Mi Turbo Charging
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 13 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 4K@60fps, 1080p@30fps, 1080p@60fps, 720p@30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама, супер ноќен приказ 2.0, прегледувач со двојна камера, воден печат

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 8 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Pad 6

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Pad 6?

Батеријата на Xiaomi Pad 6 има капацитет од 8840 mAh.

Дали Xiaomi Pad 6 има NFC?

Не, Xiaomi Pad 6 нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Pad 6?

Xiaomi Pad 6 има стапка на освежување од 144 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Pad 6?

Верзијата на Android Xiaomi Pad 6 е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Pad 6 е 2880 x 1800 пиксели.

Дали Xiaomi Pad 6 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Pad 6 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Pad 6 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Pad 6 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Pad 6 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Pad 6 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Pad 6?

Xiaomi Pad 6 има камера од 13 MP.

Која е цената на Xiaomi Pad 6?

Цената на Xiaomi Pad 6 е 380 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 6?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Pad 5.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Pad 6?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Pad 5.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Pad 6?

Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Pad 6 ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Pad 6 ќе добива ажурирања?

Xiaomi Pad 5 добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Pad 6 од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Pad 5 од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Pad 6 ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Pad 5 веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Pad 6 ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 12L во Q3 2022 година

Кога Xiaomi Pad 6 ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Pad 5 ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 6?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Pad 5 ќе заврши во 2024 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Pad 6

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

Студент по медицинапред 6 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Буџет со поддршка за пенкало Пенкалото е подобро искуство од она на Apple

Позитиви
 • Цена леле
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Pad 6 1

Преглед на видео на Xiaomi Pad 6

Преглед на YouTube

Xiaomi подлога 6

×
Add comment Xiaomi подлога 6
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi подлога 6

×