Xiaomi POCO X3 NFC
Спецификациите за POCO X3 NFC се едни од најбараните паметни телефони на пазарот денес.
Клучни спецификации на Xiaomi POCO X3 NFC
- Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
- IPS-екран Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G Нема OIS
Резиме на Xiaomi POCO X3 NFC
POCO X3 NFC е одличен телефон ако барате уред кој нема да ви ги уништи парите. Има голем дисплеј од 6.67 инчи, моќен Snapdragon 732G процесор и батерија од 5160 mAh. Плус, доаѓа со поддршка за NFC, па можете да го користите за мобилни плаќања и други брзи дејства. Ако барате телефон со сите ѕвона и свирки, POCO X3 NFC можеби не е за вас. Но, ако само барате солидна, прифатлива опција, дефинитивно вреди да се размисли.
POCO X3 NFC дисплеј
Ќе ви се допадне потопувањето на NFC дисплејот Xiaomi POCO X3. Со големината од 6.67 инчи и Full HD+ резолуцијата, сè ќе изгледа одлично на овој телефон. Плус, стапката на освежување од 120 Hz значи дека никогаш нема да морате да пропуштите ритам. И со вградениот NFC чип, ќе можете да го искористите максимумот од вашите мобилни плаќања. Без разлика дали плаќате за намирници или ги искористувате предностите на мобилното банкарство, NFC го прави лесно и практично. Затоа, продолжи и уживај во карактеристиките на Xiaomi POCO X3 NFC дисплејот. Нема да бидете разочарани.
Изведба на игри на POCO X3 NFC
Кога станува збор за гејмерски паметни телефони, POCO X3 NFC има многу да понуди. Се напојува со процесор Qualcomm Snapdragon 732G и доаѓа со 6 GB RAM, што го прави одличен избор за гејмерите кои сакаат брз и одговорен телефон. POCO X3 NFC има и голем дисплеј од 6.67 инчи, кој е совршен за игри. И ако барате телефон со одлично траење на батеријата, POCO X3 NFC ве покрива и таму - доаѓа со огромна батерија од 5160 mAh што може да издржи до два дена со едно полнење. Значи, ако барате паметен телефон за игри што нема да ве изневери, POCO X3 NFC дефинитивно вреди да се размисли.
Целосни спецификации на Xiaomi POCO X3 NFC
| Бренд | Poco |
| Објавен | |
| Codename | сурија |
| Број на модел | M2007J20CG, M2007J20CT, M2007J20CI |
| Датум на издавање | 2020, септември 08 година |
| Надвор од цената | 209.00 долари / 196.00 евра / 190.00 фунти |
ДИСПЛЕЈ
| тип | IPS LCD |
| Сооднос на аспект и PPI | Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi |
| големина | 6.67 инчи, 107.4 см2 (84.6. XNUMX% сооднос екран на тело) |
| Освежување | 120 Hz |
| резолуцијата | 1080 x 2400 пиксели |
| Највисока осветленост (nit) | |
| заштита | Corning горила стакло 5 |
| Карактеристики |
ТЕЛО
| Бои |
Кобалт сино Сива сенка |
| димензии | 165.3 • 76.8 • 9.4 mm (6.51 • 3.02 • 0.37 во) |
| Тежина | 215 гр (7.58 oz) |
| материјал | Стаклена предна страна (Gorilla Glass 5), алуминиумска рамка, пластична задна страна |
| сертификација | |
| Водоотпорен | |
| Сензори | Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас |
| 3.5mm Џек | Да |
| НФЦ | Да |
| Инфрацрвен | |
| Тип на USB | USB Type-C 2.0, USB во движење |
| Систем за ладење | |
| HDMI | |
| Звучност на звучникот (dB) |
мрежа
Фреквенции
| технологија | GSM / HSPA / LTE |
| 2G бендови | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 |
| 3G бендови | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G бендови | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 |
| 5G бендови | |
| ТД-SCDMA | |
| навигација | Да, со A-GPS, GLONASS, BDS |
| Брзина на мрежата | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Тип на SIM картичка | Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај) |
| Број на област на SIM | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM радио | Да |
| SAR на телото (AB) | |
| Глава SAR (AB) | |
| SAR на телото (ABD) | |
| Глава SAR (ABD) | |
ПЛАТФОРМА
| Чипсет | Qualcomm SM7150-AC Snapdragon 732G (8 nm) |
| Процесорот | Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver) |
| Битови | |
| јадра | |
| Процесна технологија | |
| Графичкиот процесор | Адрено 618 |
| GPU јадра | |
| Фреквенција на графичкиот процесор | |
| Верзија за Android | Андроид 11, МИУИ 12.5 |
| Игра Продавница |
МЕМОРИЈА
| Капацитет на RAM меморија | 128GB 6GB RAM меморија |
| Тип на RAM меморија | |
| Мебел за складирање | 64GB 6GB RAM меморија |
| Слот за SD картичка | microSDXC (користи споделен слот за СИМ) |
РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ
Резултат на Антуту |
• Антуту
|
Батерија
| капацитет | 5160 mAh |
| тип | Ли-По |
| Технологија за брзо полнење | |
| Брзина на полнење | 33W |
| Време на репродукција на видео | |
| Брзо полнење | |
| Безжично полнење | |
| Обратно полнење |
Камера
| Резолуција на слика | 64 мегапиксели |
| Видео резолуција и FPS | 4K@30fps, 1080p@30/120fps, 720p@960fps; gyro-EIS |
| Оптичка стабилизација (OIS) | Не |
| Електронска стабилизација (EIS) | |
| Бавно движење на видео | |
| Карактеристики | Двоен LED блиц, HDR, панорама |
Резултат на DxOMark
| Мобилен резултат (заден) |
мобилни
Фото
video
|
| Резултат за селфи |
автопортретите
Фото
video
|
СЕЛФИ КАМЕРА
| резолуцијата | 20 пратеник |
| Сензор | |
| Отворот | ѓ / 2.2 |
| Големина на пиксели | |
| Големина на сензор | |
| Леќа | |
| дополнителен |
| Видео резолуција и FPS | 1080p @ 30fps |
| Карактеристики | HDR, панорама |
ЧПП за Xiaomi POCO X3 NFC
Колку долго трае батеријата на Xiaomi POCO X3 NFC?
Батеријата Xiaomi POCO X3 NFC има капацитет од 5160 mAh.
Дали Xiaomi POCO X3 NFC има NFC?
Да, Xiaomi POCO X3 NFC има NFC
Која е стапката на освежување на Xiaomi POCO X3 NFC?
Xiaomi POCO X3 NFC има стапка на освежување од 120 Hz.
Која е верзијата на Android на Xiaomi POCO X3 NFC?
Верзијата на Android Xiaomi POCO X3 NFC е Android 11, MIUI 12.5.
Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi POCO X3 NFC?
Резолуцијата на екранот Xiaomi POCO X3 NFC е 1080 x 2400 пиксели.
Дали Xiaomi POCO X3 NFC има безжично полнење?
Не, Xiaomi POCO X3 NFC нема безжично полнење.
Дали Xiaomi POCO X3 NFC е отпорен на вода и прашина?
Не, Xiaomi POCO X3 NFC нема отпорен на вода и прашина.
Дали Xiaomi POCO X3 NFC доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?
Да, Xiaomi POCO X3 NFC има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.
Кои се мегапикселите на Xiaomi POCO X3 NFC камерата?
Xiaomi POCO X3 NFC има камера од 64 MP.
Која е цената на Xiaomi POCO X3 NFC?
Цената на Xiaomi POCO X3 NFC е 275 долари.
Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi POCO X3 NFC?
MIUI 14 ќе биде последната MIUI верзија на POCO X3 NFC.
Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi POCO X3 NFC?
Android 12 ќе биде последната Android верзија на POCO X3 NFC.
Колку ажурирања ќе добие Xiaomi POCO X3 NFC?
POCO X3 NFC ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 14.
Колку години Xiaomi POCO X3 NFC ќе добива ажурирања?
POCO X3 NFC ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.
Колку често Xiaomi POCO X3 NFC ќе добива ажурирања?
POCO X3 NFC се ажурира на секои 3 месеци.
Xiaomi POCO X3 NFC излезе од кутијата со која верзија на Android?
POCO X3 NFC од кутијата со MIUI 12 базиран на Android 10
Кога Xiaomi POCO X3 NFC ќе го добие ажурирањето MIUI 13?
POCO X3 NFC ќе добие ажурирање MIUI 13 во Q3 2022 година.
Кога Xiaomi POCO X3 NFC ќе го добие ажурирањето на Android 12?
POCO X3 NFC ќе добие ажурирање на Android 12 во Q3 2022 година.
Кога Xiaomi POCO X3 NFC ќе го добие ажурирањето на Android 13?
Не, POCO X3 NFC нема да добие ажурирање на Android 13.
Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi POCO X3 NFC?
Поддршката за ажурирање на POCO X3 NFC ќе заврши во 2024 година.
Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi POCO X3 NFC
Прегледи за видео на Xiaomi POCO X3 NFC
Xiaomi POCO X3 NFC
×

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.
Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.
Има 137 коментари за овој производ.