Xiaomi Redmi 7
Спецификациите на Redmi 7 се добри за типични корисници.
Клучни спецификации на Xiaomi Redmi 7
- Водоотпорен Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Инфрацрвен
- IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p HD+ екран
Целосни спецификации на Xiaomi Redmi 7
Општи спецификации
ЛАНСИРА
| Бренд | Редман |
| Објавен | |
| Codename | онклитен |
| Број на модел | |
| Датум на издавање | 2019, март |
| Надвор од цената | Околу 130 евра |
ДИСПЛЕЈ
| тип | IPS LCD |
| Сооднос на аспект и PPI | Сооднос 19:9 - густина од 269 ppi |
| големина | 6.26 инчи, 97.8 см2 (81.5. XNUMX% сооднос екран на тело) |
| Освежување | 60 Hz |
| резолуцијата | 720 x 1520 пиксели |
| Највисока осветленост (nit) | |
| заштита | Corning горила стакло 5 |
| Карактеристики |
ТЕЛО
| Бои |
Лунарно црвено Затемнување Црно Комета сина |
| димензии | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33) |
| Тежина | 180 гр (6.35 oz) |
| материјал | Пластика |
| сертификација | |
| Водоотпорен | Да |
| Сензори | Отпечаток од прст (позади монтиран), акцелерометар, близина, компас |
| 3.5mm Џек | Да |
| НФЦ | Не |
| Инфрацрвен | Да |
| Тип на USB | microUSB 2.0, USB вклучен-во-движење |
| Систем за ладење | |
| HDMI | |
| Звучност на звучникот (dB) |
мрежа
Фреквенции
| технологија | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| 2G бендови | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 |
| 3G бендови | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 - Глобална |
| 4G бендови | B1 (2100), Б3 (1800), Б4 (1700/2100 AWS 1), Б5 (850), Б7 (2600), Б8 (900), Б20 (800), Б38 (TDD 2600), Б40 (TDD 2300) |
| 5G бендови | |
| ТД-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| навигација | Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Брзина на мрежата | HSPA, LTE-A |
други, пак,
| Тип на SIM картичка | Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност) |
| Број на област на SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, WiFi Direct, жариште |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE, aptX HD |
| VoLTE | Да |
| FM радио | Да |
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
| SAR на телото (AB) | 1.251 W / kg |
| Глава SAR (AB) | 0.577 W / kg |
| SAR на телото (ABD) | 1.02 W / kg |
| Глава SAR (ABD) | 1.1 W / kg |
| M1810F6LI - SAR Индија: глава - 1.031 W/kg - Тело: 0.573 W/kg P2i нано-облога |
перформанси
ПЛАТФОРМА
| Чипсет | Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14nm) |
| Процесорот | Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 Silver) |
| Битови | 64Бит |
| јадра | 8 Core |
| Процесна технологија | 14 nm |
| Графичкиот процесор | Адрено 506 |
| GPU јадра | |
| Фреквенција на графичкиот процесор | |
| Верзија за Android | Андроид 10, МИУИ 12.5 |
| Игра Продавница |
МЕМОРИЈА
| Капацитет на RAM меморија | 2GB / 3GB / 4GB |
| Тип на RAM меморија | LPDDR3 |
| Мебел за складирање | 16GB / 32GB / 64GB |
| Слот за SD картичка | microSD, до 1 TB (посебен слот) |
РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ
Резултат на Антуту |
105k
• Антуту v7
|
Батерија
| капацитет | 4000 mAh |
| тип | Ли-По |
| Технологија за брзо полнење | |
| Брзина на полнење | 10W |
| Време на репродукција на видео | |
| Брзо полнење | Да |
| Безжично полнење | |
| Обратно полнење |
Камера
ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
| Резолуција на слика | 4032 x 3024 пиксели, 12.19 MP |
| Видео резолуција и FPS | 1080 @ 3060 |
| Оптичка стабилизација (OIS) | Не |
| Електронска стабилизација (EIS) | |
| Бавно движење на видео | Да |
| Карактеристики | LED блиц, HDR, панорама |
Резултат на DxOMark
| Мобилен резултат (заден) |
мобилни
Фото
video
|
| Резултат за селфи |
автопортретите
Фото
video
|
СЕЛФИ КАМЕРА
Првата камера
| резолуцијата | 8 пратеник |
| Сензор | |
| Отворот | ѓ / 2.0 |
| Големина на пиксели | |
| Големина на сензор | |
| Леќа | |
| дополнителен |
| Видео резолуција и FPS | 1080p @ 30fps |
| Карактеристики | HDR |
Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Redmi 7
Колку долго трае батеријата на Xiaomi Redmi 7?
Батеријата на Xiaomi Redmi 7 има капацитет од 4000 mAh.
Дали Xiaomi Redmi 7 има NFC?
Не, Xiaomi Redmi 7 нема NFC
Која е стапката на освежување на Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 има стапка на освежување од 60 Hz.
Која е верзијата на Android на Xiaomi Redmi 7?
Верзијата на Android Xiaomi Redmi 7 е Android 10, MIUI 12.5.
Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi 7?
Резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi 7 е 720 x 1520 пиксели.
Дали Xiaomi Redmi 7 има безжично полнење?
Не, Xiaomi Redmi 7 нема безжично полнење.
Дали Xiaomi Redmi 7 е отпорен на вода и прашина?
Да, Xiaomi Redmi 7 е отпорен на вода и прашина.
Дали Xiaomi Redmi 7 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?
Да, Xiaomi Redmi 7 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.
Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 има камера од 12 MP.
Која е цената на Xiaomi Redmi 7?
Цената на Xiaomi Redmi 7 е 60 долари.
Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi 7
Прегледи за видео на Xiaomi Redmi 7
Преглед на YouTube
Xiaomi Redmi 7
×

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.
Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.
Има 9 коментари за овој производ.