Xiaomi Redmi K20

Xiaomi Redmi K20

Xiaomi Redmi K20 нуди AMOLED панел и скокачки систем за камера за добра цена.

~ 240 $ - 18480 ₹
Xiaomi Redmi K20
 • Xiaomi Redmi K20
 • Xiaomi Redmi K20
 • Xiaomi Redmi K20

Клучни спецификации на Xiaomi Redmi K20

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM730 Snapdragon 730 (8nm)

 • димензии:

  156.7 x 74.3 x 8.8 mm (6.17 x 2.93 x 0.35)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 64 GB / 128 GB / 256 GB

 • Батерија:

  4000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.75, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

4.3
од 5
7 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi K20

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 7 коментари за овој производ.

Сабрипред 1 година
Препорачувам

процесор 0/0

Прикажи одговори
даркланпред 1 година
Препорачувам

ажурирани ве молам

Прикажи одговори
Ентонипред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Совршено за мене, и со ажурирани сопствени ромови

Негативни
 • Батеријата го поминува денот само за околу 45 мин
Прикажи одговори
भोजराज दाहाल नेपालпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Redmi k20 series сите карактеристики ми се допаѓаат добри Јас долго време користам без проблеми андроид добри перформанси

Позитиви
 • Yas
Негативни
 • Не
Алтернативен предлог за телефон: Радми к20 големи проблеми пад на црна панна
Јоханпред 2 години
Препорачувам

Ужасни ажурирања на ОС за глобалниот регион. Поминаа повеќе од 6 месеци кога не добивме ажурирања.

Позитиви
 • Одличен квалитет на фотографијата
 • Добар екран (без засек)
 • Под дисплеј сензор за отпечатоци
 • Претстави
Негативни
 • Ажурирања на оперативниот систем
 • Ажурирања на оперативниот систем
 • Ажурирања на оперативниот систем
 • Ажурирања на оперативниот систем
 • Ажурирања на оперативниот систем
Прикажи одговори
Клари Дкрузпред 2 години
Препорачувам

Го купив овој телефон пред 2 години, но сепак сум задоволен со перформансите.

Позитиви
 • Добар дисплеј
 • Убав процесор
Негативни
 • Лошо софтверско искуство
 • Резервната батерија е многу слаба.
Алтернативен предлог за телефон: Redmi Note 10 pro
Прикажи одговори
Кларипред 2 години
Препорачувам

Го користам овој телефон 2 години и сè уште сум задоволен со него. Единственото нешто што треба да се подобри е софтверот и резервната копија на батеријата треба да се подобри.

Позитиви
 • Добар дисплеј и чипсет.
Негативни
 • Многу лошо софтверско искуство.
 • Резервната батерија е многу слаба.
Алтернативен предлог за телефон: Redmi Note 10 pro
Прикажи одговори

Прегледи за видео на Xiaomi Redmi K20

Преглед на YouTube

Xiaomi Redmi K20

×
Add comment Xiaomi Redmi K20
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Redmi K20

×