Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

Спецификациите на Redmi K30 Pro Zoom нудат OIS за главната камера и 3X телефото камера.

~ 500 $ - 38500 ₹
Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom
 • Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom
 • Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom
 • Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

Клучни спецификации за зумирање на Xiaomi Redmi K30 Pro

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)

 • димензии:

  163.3 75.4 8.9 mm (6.43 2.97 0.35 во)

 • Резултат на Антуту:

  590 k v8

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB ROM / 256 GB ROM
  > UFS 3.1

 • Батерија:

  4700 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64 MP, , Четири камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

4.0
од 5
2 Коментари
 • Поддршка за OIS Водоотпорен Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • Нема слот за SD-картичка

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Мил8пред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Во ред телефон за Мани

Позитиви
 • бог квалитет, добра камера
Прикажи одговори
Олегпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Телефонот е добар ... Точно, имаше проблеми со него, но потоа сите грешки беа поправени со ажурирања ...

Позитиви
 • Екран без исечоци ...
 • Гласен звучник...
 • Прекрасен дизајн...
 • Не се каам што го купив...
Негативни
 • Тежина 218 гр ... Тешка ...
 • Без стерео...
Прикажи одговори

Прегледи за видео за зумирање на Xiaomi Redmi K30 Pro

Преглед на YouTube

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

×
Add comment Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom

×