Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Redmi Note 11 Pro 5G ги носи пропуштените перформанси на Snapdragon.

~ 305 $ - 23485 ₹
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
 • Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
 • Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
 • Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Клучни спецификации на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, Super AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6nm)

 • димензии:

  164.2 76.1 8.1 mm (6.46 3.00 0.32 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 MB RAM, 64 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.9, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 13

4.0
од 5
46 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Снимање видео 1080p Нема OIS

Резиме на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Redmi Note 11 Pro 5G доаѓа во црно-бели бои. Неговиот дисплеј е 2400 x 1080 пиксели и содржи простор за складирање од 128 GB. Нејзината работна меморија од 6 GB е соодветна за секојдневна употреба. Има добра камера. Компатибилен е со 4G и поддржува Bluetooth 5.1. Има сертификат отпорен на прскање, што е добро за оние кои се плашат од вода. Има батерија од 5000 mAh. Уредот е генерално лесен за употреба. Телефонот се справува со игри без прегревање. Добар е и за играње.
Прочитај повеќе
Целосна Преглед

Целосни спецификации на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен
Codename сакате
Број на модел 2201116СГ
Датум на издавање 2022 година, 26 јануари
Надвор од цената Околу 290 евра

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (86.0. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Графит сиво
Поларно бело
Атлантско сино
димензии 164.2 76.1 8.1 mm (6.46 3.00 0.32 во)
Тежина 202 гр (7.13 oz)
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass 5), стаклен заден дел
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 66,
5G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6nm)
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 660 Silver)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 619
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 6GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 64GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Samsung ISOCELL HM2
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Батеријата на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има капацитет од 5000 mAh.

Дали Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има NFC?

Не, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Верзијата на Android Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е Android 11, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има безжично полнење?

Не, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има камера од 108 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G има сензор за камера Samsung ISOCELL HM2.

Која е цената на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Цената на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е 305 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

MIUI 16 ќе биде последната MIUI верзија на Redmi Note 11 Pro 5G.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Redmi Note 11 Pro 5G.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Redmi Note 11 Pro 5G ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни надградби на Android до MIUI 16.

Колку години Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G ќе добива ажурирања?

Redmi Note 11 Pro 5G ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G ќе добива ажурирања?

Redmi Note 11 Pro 5G се ажурира на секои 3 месеци.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G излегува од кутијата со која верзија на Android?

Излез од кутијата Redmi Note 11 Pro 5G со MIUI 13 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Redmi Note 11 Pro 5G лансиран со MIUI 13 надвор од кутијата.

Кога Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Redmi Note 11 Pro 5G ќе добие ажурирање на Android 12 во Q3 2022 година.

Кога Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Redmi Note 11 Pro 5G ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G?

Поддршката за ажурирање на Redmi Note 11 Pro 5G ќе заврши во 2025 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 46 коментари за овој производ.

Ендрузепред 5 месеци
Испитајте ги алтернативите

има добар дизајн, но во внатрешноста процесорот е послаб од redmi note 9 pro

Позитиви
 • Доаѓа со полнач
Негативни
 • Квалитетот на видеото е 1080p
Алтернативен предлог за телефон: Redmi Note 9 pro 5g
Прикажи одговори
Мигел Хесуспред 7 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Задоволен сум со уредот, но не можам да кажам ништо за тоа, само треба да одам до продавница за да ја проверам батеријата и отпечатокот од прст.

Прикажи одговори
Чајанон Кусолвонгпред 9 месеци
Испитајте ги алтернативите

Телефонот е расипан и има проблеми.

основнипред 10 месеци
Препорачувам

севкупно добро...

Прикажи одговори
Џон Мекејнпред 11 месеци
Јас не препорачувам

тие заборавија на овој телефон, никогаш не добија ексклузивна или голема надградба, дури и на MIUI 14 им треба толку многу време за да се објави за овој телефон, тие рекоа дека ќе биде во средината на јуни, но денешната литература на 30 јуни и сè уште нема добиено ажурирање, тие дури и работат на Miui15 сега за новите пуштени уреди, иако овој телефон сè уште не добил ажурирања, дури и телефоните со пониски спецификации како Note 10s, 11s и 10 Pro го добија Miui14 многу порано од ова телефон, толку многу корисници на Redmi Note 11 Pro 5G на Telegram го чекаат ажурирањето MIUI14 како мене! ајде Xiaomi дали воопшто ќе дојде наскоро?

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G 46

Прегледи за видео на Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Преглед на YouTube

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

×
Add comment Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

×