Xiaomi Redmi Note 7S

Xiaomi Redmi Note 7S

Xiaomi Redmi Note 7S има посебни бои за Индија.

~ 80 $ - 6160 ₹
Xiaomi Redmi Note 7S
 • Xiaomi Redmi Note 7S
 • Xiaomi Redmi Note 7S
 • Xiaomi Redmi Note 7S

Клучни спецификации на Xiaomi Redmi Note 7S

 • Екранот:

  6.3 инчи, 1080 x 2340 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)

 • димензии:

  159.2 x 75.2 x 8.1 mm (6.27 x 2.96 x 0.32)

 • Резултат на Антуту:

  144 k V7

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM, 32 GB / 64 GB

 • Батерија:

  4000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.79, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 10, МИУИ 12.5

3.5
од 5
2 Коментари
 • Водоотпорен Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на Xiaomi Redmi Note 7S

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен
Codename лаванда
Број на модел M1901F7I
Датум на издавање 2019 година, мај
Надвор од цената Околу 140 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 409 ppi
големина 6.3 инчи, 97.4 см2 (81.4. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Оникс Црно
Sapphire Blue
црвена боја на рубин
димензии 159.2 x 75.2 x 8.1 mm (6.27 x 2.96 x 0.32)
Тежина 186 гр (6.56 oz)
материјал Стакло, пластика
сертификација
Водоотпорен Да
Сензори Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Да
Тип на USB 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови LTE опсег - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500)
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat12 600/150 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
  M1901F7I - SAR Индија: глава - 0.967 W/kg - Тело: 0.838 W/kg
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)
Процесорот Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 14 nm
Графичкиот процесор Адрено 512
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 10, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 3GB / 4GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Складирање 32GB / 64GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

144k
Антуту V7

Батерија

капацитет 4000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 4.0
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Samsung S5KGM1
Отворот ѓ / 1.79
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 8000 x 6000 пиксели, 48 MP
Видео резолуција и FPS 1080@3060120,
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 13 пратеник
Сензор OmniVision OV13855
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Redmi Note 7S

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Redmi Note 7S?

Батеријата на Xiaomi Redmi Note 7S има капацитет од 4000 mAh.

Дали Xiaomi Redmi Note 7S има NFC?

Не, Xiaomi Redmi Note 7S нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Redmi Note 7S?

Верзијата на Android Xiaomi Redmi Note 7S е Android 10, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 7S?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 7S е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Redmi Note 7S има безжично полнење?

Не, Xiaomi Redmi Note 7S нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Redmi Note 7S е отпорен на вода и прашина?

Да, Xiaomi Redmi Note 7S е отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Redmi Note 7S доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Redmi Note 7S има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S има сензор за камера Samsung S5KGM1.

Која е цената на Xiaomi Redmi Note 7S?

Цената на Xiaomi Redmi Note 7S е 80 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi Note 7S

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Мајанк Сингпред 5 месеци
Испитајте ги алтернативите

Телефонов го купив пред 1 година реновиран и е многу спуштен, препорачувам да имаат подобри опции по оваа цена и не се смета за гејминг многу грее.

Позитиви
 • Квалитетот на видеото е добар
 • Задниот дел од стаклото изгледа премиум
Негативни
 • Не е добро за играње
 • Загрејте додека играте
 • Батеријата не е толку добра
Алтернативен предлог за телефон: Јас ќе препорачам
Прикажи одговори
Ананд Вагелапред 10 месеци
Препорачувам

Телефонот многу се користи целосно, но сега е стар

Позитиви
 • камера, идентификација на перформансите на телефонот е добра
Алтернативен предлог за телефон: 8200099490
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Redmi Note 7S 2

Прегледи за видео на Xiaomi Redmi Note 7S

Преглед на YouTube

Xiaomi Redmi Note 7S

×
Add comment Xiaomi Redmi Note 7S
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Redmi Note 7S

×