Xiaomi Redmi Забелешка 8 Pro
Спецификациите на Redmi Note 8 Pro беа одлични за 2019 година.
Клучни спецификации на Xiaomi Redmi Note 8 Pro
- Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
- IPS-екран Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G
Целосни спецификации на Xiaomi Redmi Note 8 Pro
| Бренд | Редман |
| Објавен | Август 29, 2019 |
| Codename | бегонија |
| Број на модел | |
| Датум на издавање | Септември, 2019 |
| Надвор од цената | Околу 180 евра |
ДИСПЛЕЈ
| тип | IPS LCD |
| Сооднос на аспект и PPI | Сооднос 19.5:9 - густина од 395 ppi |
| големина | 6.53 инчи, 104.7 см2 (84.9. XNUMX% сооднос екран на тело) |
| Освежување | 60 Hz |
| резолуцијата | 1080 x 2340 пиксели |
| Највисока осветленост (nit) | |
| заштита | Corning горила стакло 5 |
| Карактеристики |
ТЕЛО
| Бои |
Црна Црвена Сина Бела |
| димензии | 161.3 • 76.4 • 8.8 mm (6.35 • 3.01 • 0.35 во) |
| Тежина | 199 гр (7.02 oz) |
| материјал | Напред/назад = стакло (Горила стакло 5) |
| сертификација | |
| Водоотпорен | Не |
| Сензори | Отпечаток од прст (заден монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас |
| 3.5mm Џек | Да |
| НФЦ | Да |
| Инфрацрвен | Да |
| Тип на USB | 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор |
| Систем за ладење | Да |
| HDMI | |
| Звучност на звучникот (dB) |
мрежа
Фреквенции
| технологија | GSM / HSPA / LTE |
| 2G бендови | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 |
| 3G бендови | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G бендови | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| 5G бендови | |
| ТД-SCDMA | |
| навигација | Да, со A-GPS, GLONASS, BDS |
| Брзина на мрежата | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Тип на SIM картичка | Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај) |
| Број на област на SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | Да |
| FM радио | Да |
| SAR на телото (AB) | |
| Глава SAR (AB) | |
| SAR на телото (ABD) | |
| Глава SAR (ABD) | |
ПЛАТФОРМА
| Чипсет | Медијатек Хелио Г90Т |
| Процесорот | Octa-core (2x Cortex-A76 и 6x Cortex-A55) |
| Битови | 64 бита |
| јадра | 8 јадро јадро |
| Процесна технологија | 12nm |
| Графичкиот процесор | Mali-G76MC4 |
| GPU јадра | |
| Фреквенција на графичкиот процесор | |
| Верзија за Android | Андроид 11, МИУИ 12.5 |
| Игра Продавница |
МЕМОРИЈА
| Капацитет на RAM меморија | 64 / 128GB |
| Тип на RAM меморија | |
| Мебел за складирање | 6GB RAM меморија |
| Слот за SD картичка | microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM) |
РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ
Резултат на Антуту |
282k
• Антуту v8
|
Батерија
| капацитет | 4500 mAh |
| тип | Ли-По |
| Технологија за брзо полнење | Брзо полнење од 18 W |
| Брзина на полнење | 18W |
| Време на репродукција на видео | |
| Брзо полнење | Да |
| Безжично полнење | Не |
| Обратно полнење |
Камера
| резолуцијата | |
| Сензор | Samsung Bright GW1 |
| Отворот | ѓ / 1.8 |
| Големина на пиксели | |
| Големина на сензор | |
| оптички зум | |
| Леќа | |
| дополнителен |
| Резолуција на слика | 64 мегапиксели |
| Видео резолуција и FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| Оптичка стабилизација (OIS) | Не |
| Електронска стабилизација (EIS) | Да |
| Бавно движење на видео | Да, 960 fps |
| Карактеристики | Двоен LED блиц, HDR, панорама |
Резултат на DxOMark
| Мобилен резултат (заден) |
84
мобилни
87
Фото
78
video
|
| Резултат за селфи |
автопортретите
Фото
video
|
СЕЛФИ КАМЕРА
| резолуцијата | 20 пратеник |
| Сензор | |
| Отворот | ѓ / 2.2 |
| Големина на пиксели | |
| Големина на сензор | |
| Леќа | |
| дополнителен |
| Видео резолуција и FPS | 1080p @ 30fps |
| Карактеристики | HDR |
Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Колку долго трае батеријата на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Батеријата на Xiaomi Redmi Note 8 Pro има капацитет од 4500 mAh.
Дали Xiaomi Redmi Note 8 Pro има NFC?
Да, Xiaomi Redmi Note 8 Pro има NFC
Која е стапката на освежување на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro има стапка на освежување од 60 Hz.
Која е верзијата на Android на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Верзијата за Android на Xiaomi Redmi Note 8 Pro е Android 11, MIUI 12.5.
Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Резолуцијата на екранот на Xiaomi Redmi Note 8 Pro е 1080 x 2340 пиксели.
Дали Xiaomi Redmi Note 8 Pro има безжично полнење?
Не, Xiaomi Redmi Note 8 Pro нема безжично полнење.
Дали Xiaomi Redmi Note 8 Pro е отпорен на вода и прашина?
Не, Xiaomi Redmi Note 8 Pro нема отпорен на вода и прашина.
Дали Xiaomi Redmi Note 8 Pro доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?
Да, Xiaomi Redmi Note 8 Pro има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.
Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro има камера од 64 MP.
Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro има сензор за камера Samsung Bright GW1.
Која е цената на Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Цената на Xiaomi Redmi Note 8 Pro е 220 долари.
Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Прегледи за видео на Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Забелешка 8 Pro
×

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.
Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.
Има 119 коментари за овој производ.