Xiaomi 12T: Сертифициран нов член на серијата Xiaomi 12!

Заедно со Xiaomi 12 Ultra, моделите Xiaomi 12S и Xiaomi 12S Pro се подготвуваат за Xiaomi 12t.

Xiaomi 12t се појави на FCC сертификација. Како што се гледа на сертификацијата што ја има НФЦ и поддржува 5G. Xiaomi 12T ќе доаѓа со MIUI 13 инсталиран со Андроид 12 верзија.

Кодното име на Xiaomi 12T ќе биде: платон.

Опции за складирање и RAM меморија на Xiaomi 12T

  • 8 GB RAM / 128 GB меморија
  • 8 GB RAM / 256 GB меморија

Во моментов нема никакви информации за варијанта со повеќе RAM меморија. Претходникот на Xiaomi 12T нема верзија со повеќе од 8 GB RAM. Xiaomi 11T користи Димензија Медиатек 1200 Процесорот и сигурно е дека Xiaomi ќе користи a Процесорот на MediaTek in Xiaomi 12t модел.

Бидејќи Xiaomi 11T не го користи водечкиот процесор на MediaTek (Dimensity 9000), можеме да признаеме дека Xiaomi нема да користи водечки процесор во серијата „Xiaomi T“. Во минатото користеше Xiaomi предводник на процесорот и на едните и на другите Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10T. Тие имаат Кученце 865.

Се чини дека Xiaomi одлучи да продолжи да користи MTK процесори на нивните „Xiaomi Т” модели и да ги направи како средна класа во однос на перформансите на процесорот. Што мислите за претстојниот модел (Xiaomi 12t) се придружувате на серијата Xiaomi 12? Кажете ни ги вашите мислења во коментарите.

поврзани написи