xiaomi 14 pro
~ $650 - ₹50050
Xiaomi 14 Pro Nøkkelspesifikasjoner
- OIS-støtte Høy oppdateringsfrekvens Vanntett Trådløs lading
- Ingen SD-kortspor Ingen hodetelefonkontakt Gammel programvareversjon
Xiaomi 14 Pro fulle spesifikasjoner
Generelle spesifikasjoner
LANSERING
| Merke | Xiaomi |
| Annonsert | 2023. oktober 26 |
| Kodenavn | shennong |
| Modellnummer | 23116PN5BC, 23116PN5BG |
| Utgivelsesdato | 2023. oktober 26 |
| Utpris | Om 650 EUR |
DISPLAY
| typen | LTPO AMOLED |
| Aspect Ratio og PPI | 522 ppi tetthet |
| Størrelse | 6.73 tommer, 108.9 cm2 (~ 89.6% skjerm-til-kropp-forhold) |
| Oppdateringshastighet | 120 Hz |
| oppløsning | 1440 x 3200 piksler |
| Topp lysstyrke (nit) | 68B farger, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (topp) |
| beskyttelse | Xiaomi Longjing-glass (Xiaomi keramisk glass) |
| Funksjoner | LTPO AMOLED |
BODY
| Farger |
Svart Sølv Titanium Grønn |
| Dimensjoner | 161.4 x 75.3 x 8.5 mm |
| Vekt | 223 g eller 230 g (7.87 oz) |
| Materiale | Glassfront, aluminiumsramme eller titanramme, glassbakside |
| Sertifisering | IP68 støv-/vannbestandig (opptil 1.5 m i 30 min) |
| Vanntett | Ja |
| Sensorer | Fingeravtrykk (under display, optisk), akselerometer, nærhet, gyro, kompass, barometer, fargespekter |
| 3.5mm Jack | Nei |
| NFC | Ja |
| Infrarød | Ja |
| USB-type | USB Type-C 3.2 Gen 2, OTG |
| Kjølesystem | |
| HDMI | |
| Høyttalerlydstyrke (dB) | Ja, med stereohøyttalere |
Network
Frekvenser
| Teknologi | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G-band | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 og SIM 2 |
| 3G-band | HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100 |
| 4G-band | 1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42 |
| 5G-band | 1, 3, 5, 7, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78, 79 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigasjon | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Nettverkshastighet | HSPA, LTE-A, 5G |
andre
| SIM-kort type | Nano-SIM, dobbelt ventemodus |
| Antall SIM-område | Nano-SIM og eSIM eller Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| Volta | Ja |
| FM-radio | Nei |
SAR VERDIFCC-grensen er 1.6 W/kg målt i et volum på 1 gram vev.
| Body SAR (AB) | |
| Head SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Head SAR (ABD) | |
Ytelse
PLATTFORM
| chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| prosessor | Octa-core (1x3.3 GHz Cortex-X4 & 5x3.2 GHz Cortex-A720 & 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Bits | |
| Kjerner | 8 Core |
| Prosessteknologi | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| GPU-kjerner | |
| GPU Frekvens | |
| Android versjon | Android 14, HyperOS |
| Play-butikken |
HUKOMMELSE
| RAM-kapasitet | 12GB 16GB |
| RAM Type | |
| Oppbevaring | 256GB, 512GB |
| SD-kortspor | Nei |
PRESTASJONER
Antutu Score |
• AnTuTu
|
Batteri
| Kapasitet | 4880 mAh |
| typen | Li-Po |
| Hurtigladingsteknologi | |
| Ladehastighet | 120W |
| Videoavspillingstid | |
| Rask opplading | Ja |
| trådløs lading | Ja |
| Omvendt lading | Nei |
Kamera
HOVEDKAMERA Følgende funksjoner kan variere med programvareoppdateringen.
Første kamera
| oppløsning | 50 megapiksler |
| Sensor | Omnivision OVX9000 |
| Aperture | f / 1.4 |
| Pixelstørrelse | 1.2μm |
| Sensorstørrelse | 1 / 1.31 " |
| Optisk zoom | 3.2x optisk zoom |
| Lens | 23 mm (bred) |
| ekstra | dual pixel PDAF, Laser AF, OIS |
Andre kamera
| oppløsning | 50 megapiksler |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Pixelstørrelse | |
| Sensorstørrelse | |
| Optisk zoom | |
| Lens | tele |
| ekstra |
Tredje kamera
| oppløsning | 50 megapiksler |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Pixelstørrelse | |
| Sensorstørrelse | |
| Optisk zoom | |
| Lens | Ultra bred |
| ekstra |
| Bildeoppløsning | 50 megapiksler |
| Videooppløsning og FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Optisk stabilisering (OIS) | Ja |
| Elektronisk stabilisering (EIS) | |
| Slow Motion-video | |
| Funksjoner | Leica-objektiv, Dual-LED dual-tone-blits, HDR, panorama |
DxOMark-poengsum
| Mobilscore (bak) |
mobil
Bilde
Video
|
| Selfiescore |
selv~~POS=TRUNC
Bilde
Video
|
SELFIE KAMERA
Første kamera
| oppløsning | 32 megapiksler |
| Sensor | |
| Aperture | |
| Pixelstørrelse | 32 megapiksler |
| Sensorstørrelse | |
| Lens | (bred) |
| ekstra |
| Videooppløsning og FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Funksjoner | HDR, panorama |
Vanlige spørsmål om Xiaomi 14 Pro
Hvor lenge varer batteriet til Xiaomi 14 Pro?
Xiaomi 14 Pro-batteriet har en kapasitet på 4880 mAh.
Har Xiaomi 14 Pro NFC?
Ja, Xiaomi 14 Pro har NFC
Hva er Xiaomi 14 Pro oppdateringsfrekvens?
Xiaomi 14 Pro har 120 Hz oppdateringsfrekvens.
Hva er Android-versjonen av Xiaomi 14 Pro?
Xiaomi 14 Pro Android-versjonen er Android 14, HyperOS.
Hva er skjermoppløsningen til Xiaomi 14 Pro?
Xiaomi 14 Pro-skjermoppløsningen er 1440 x 3200 piksler.
Har Xiaomi 14 Pro trådløs lading?
Ja, Xiaomi 14 Pro har trådløs lading.
Er Xiaomi 14 Pro vann- og støvbestandig?
Ja, Xiaomi 14 Pro er vann- og støvbestandig.
Kommer Xiaomi 14 Pro med en 3.5 mm hodetelefonkontakt?
Nei, Xiaomi 14 Pro har ikke 3.5 mm hodetelefonkontakt.
Hva er Xiaomi 14 Pro kamera megapiksler?
Xiaomi 14 Pro har 50 MP kamera.
Hva er kamerasensoren til Xiaomi 14 Pro?
Xiaomi 14 Pro har Omnivision OVX9000 kamerasensor.
Hva er prisen på Xiaomi 14 Pro?
Prisen på Xiaomi 14 Pro er $650.
Xiaomi 14 Pro brukeranmeldelser og meninger
Xiaomi 14 Pro-videoanmeldelser
Anmeldelse på Youtube
xiaomi 14 pro
×

Hvis du bruker denne telefonen eller har erfaring med denne telefonen, velg dette alternativet.
Velg dette alternativet hvis du ikke har brukt denne telefonen og bare vil skrive en kommentar.
Det finnes 1 kommentarer til dette produktet.