ریډمي 10 سي
د Redmi 10C مشخصات د Redmi 9C سره نږدې ورته دي.
د Redmi 10C کلیدي مشخصات
- چټک چارج د بیټرۍ لوړ ظرفیت د سرفون جیک د څو رنګ انتخابونه
- د IPS څرګندونه 1080p ویډیو ثبت کول HD+ سکرین د 5G ملاتړ نشته
د Redmi 10C لنډیز
Redmi 10C د Xiaomi وروستی سمارټ فون دی. دا د 6.71 انچ ډیسک، د سنیپډریګون 680 پروسیسر، او د 5,000mAh بیټرۍ لري. Redmi 10C د درې کیمرې ترتیب هم لري، چې د 50MP اصلي کیمره، د 2MP ژور سینسر لري. Redmi 10C په دوه ذخیره ډولونو کې شتون لري - 4GB + 64GB او 4GB + 128GB. Redmi 10C په دریو رنګونو کې راځي - تور، نیلي او شنه.
د Redmi 10C بیټرۍ
Redmi 10C یو پیاوړی بیټرۍ لري چې تاسو به ټوله ورځ دوام وکړي. دا تلیفون د 5,000mAh بیټرۍ او 18W چارج کولو ملاتړ سره راځي. د Redmi 10C پیاوړې بیټرۍ فعالیت د هغې یو له مهمو ځانګړتیاو څخه دی. د دې تلیفون سره، تاسو کولی شئ په یوه چارج کې تر دوو ورځو پورې د بیټرۍ ژوند څخه خوند واخلئ. د Redmi 10C د 5,000mAh بیټرۍ ظرفیت ډاډ ورکوي چې تاسو کولی شئ ټوله ورځ وصل او ګټور پاتې شئ.
د Redmi 10C فعالیت
Redmi 10C د هغو کسانو لپاره عالي تلیفون دی چې د بودیجې دوستانه اختیار په لټه کې دي. د تلیفون فعالیت اغیزمن دی، او دا د ډیری دندو اداره کولو توان لري چې په لاره اچول کیږي. د بیټرۍ ژوند هم قوي دی ، او تاسو به وکولی شئ په یوه چارج کې ټوله ورځ ترلاسه کړئ. کیمره د Redmi 10C یو بل پیاوړی ټکی دی، او دا د دې وړتیا لري چې ځینې عالي عکسونه واخلي. په ټوله کې، Redmi 10C د هغو کسانو لپاره غوره انتخاب دی چې د ارزانه سمارټ فون په لټه کې دي چې ښه فعالیت کوي.
د Redmi 10C بشپړ مشخصات
| دتوليد | ریډمي |
| اعلان شوې | |
| کوډینیم | غبار |
| د نمونوي شمېر | 220333QAG، 220333QNY |
| دخپریدو نیټه | 2022 ، مارچ 17 |
| بهر قیمت | شاوخوا 180 یورو |
DISPLAY
| ډول | IPS LCD |
| د اړخ نسبت او PPI | 20:9 تناسب - 261 ppi کثافت |
| اندازه | 6.71 انچه، 108.7 سانتي متره2 (.83.7 .XNUMX.~ screen د بدن څخه د بدن تناسب) |
| تاندول Rate | 60 HZ |
| د حل | 720 X 1600 پکسلونه |
| لوړ روښانتیا (nit) | |
| د ساتنې د | Corning Gorilla Glass 3 |
| برخی |
د بدن
| رنګونه |
تور آبي شین |
| ډډې | 169.6 • 76.6 • 9.1 ملي میتر (6.68 • 3.02 • 0.36 کې) |
| د وزن | 203 ګرامه (7.16 اوز) |
| د مادي | د شیشې مخې ته (ګوریلا ګلاس 3)، پلاستيکي شاته |
| تصدیق | |
| د اوبو مقاومت | |
| حس | د ګوتو نښان (شاته نصب شوی)، سرعت، نږدې والی |
| زینیمم جیک | هو |
| NFC | هو، د بازار انحصار |
| انفرا | |
| د USB ډول | د USB ډول - C 2.0 ، USB پرمخ ځي |
| سوړونکی سیسټم | |
| HDMI | |
| د لوډ سپیکر غږ (dB) |
شبکه
فریکونسۍ
| تکنالوژي | GSM / HSPA / LTE |
| د 2G بانډونه | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - سیم 1 او سیم 2 |
| د 3G بانډونه | HSDPA 850/900/1900/2100 |
| د 4G بانډونه | 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 20، 28، 38، 40، 41، XNUMX |
| د 5G بانډونه | |
| ډي-SCDMA | |
| ګرځښت | هو ، د A-GPS ، GLONASS ، BDS ، ګیلیلو سره |
| د شبکې چټک | HSPA 42.2 / 5.76 MBS ، LTE-A |
| د سم کارت ډول | دوه ګونی سم (نانو سم ، دوه ګونی ولاړ) |
| د سیم ساحې شمیر | 2 سم |
| وای فای | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac ، ډبل بانډ ، د Wi-Fi مستقیم ، هټ سپټ |
| بلوتوث | 5.0، اککسوم ایکس پی، LE |
| VoLTE | |
| ايف ايم راډيو | هو |
| د بدن SAR (AB) | |
| مشر SAR (AB) | |
| بدن SAR (ABD) | |
| مشر SAR (ABD) | |
پلاتفورم
| Chipset | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6nm) |
| سی پی یو | اوکټا کور (4x2.4 GHz Kryo 265 سرو زرو او 4x1.9 GHz Kryo 265 سلور) |
| بټونه | |
| کورونه | |
| د پروسس تکنالوژي | |
| GPU | اډرینینو 610 |
| GPU Cores | |
| د GPU فریکونسی | |
| اوسمهال نسخه | Android 11 ، MIUI 13 |
| play ګدام |
MEMORY
| د رام ظرفیت | 4 GB ، 6 GB |
| د رام ډول | |
| د زيرمتون | 64GB، 128GB، UFS 2.2 |
| د SD کارټ سلاټ | microSDXC (وقف شوی سلاټ) |
د فعالیت نمرې
د انټوتو سکور |
• انتتو
|
د بیټرۍ
| د ظرفیت | 6000 ماه |
| ډول | لی - پو |
| د چټک چارج ټیکنالوژي | |
| د چارج کولو سرعت | 18W |
| د ویډیو پلې بیک وخت | |
| چټک چارج | |
| بيسيم لګښت | |
| ریورس چارج کول |
د کامرې
| د حل | |
| سینسر | Omnivision OV50C |
| خولې | f / 1.8 |
| د پکسل کچه | |
| د سینسر اندازه | |
| اپٹیکل زوم | |
| د عدسيې | |
| اضافي |
| د حل | 2 میګایکسس |
| سینسر | |
| خولې | f / 2.4 |
| د پکسل کچه | |
| د سینسر اندازه | |
| اپٹیکل زوم | |
| د عدسيې | ژوره |
| اضافي |
| د انځور حل | 50 میګایکسس |
| د ویډیو ریزولوشن او FPS | 1080p @ 30fps |
| نظری ثبات (OIS) | نه |
| برقی ثبات (EIS) | |
| ورو حرکت ویډیو | |
| برخی | LED فلش ، HDR ، پینورما |
د DxOMark نمرې
| د موبایل نمرې (شاته) |
ګرځنده
عکس
ویډیو
|
| د سیلفي سکور |
Selfie
عکس
ویډیو
|
د سیلفي کیمرې
| د حل | 5 د ولسي جرګې |
| سینسر | |
| خولې | f / 2.0 |
| د پکسل کچه | |
| د سینسر اندازه | |
| د عدسيې | |
| اضافي |
| د ویډیو ریزولوشن او FPS | 1080p @ 30fps |
| برخی |
د Redmi 10C FAQ
د Redmi 10C بیټرۍ څومره وخت نیسي؟
د Redmi 10C بیټرۍ د 6000 mAh ظرفیت لري.
ایا Redmi 10C NFC لري؟
هو، Redmi 10C NFC لري
د Redmi 10C ریفریش نرخ څومره دی؟
Redmi 10C د 60 Hz ریفریش نرخ لري.
د Redmi 10C د Android نسخه څه ده؟
د Redmi 10C Android نسخه د Android 11، MIUI 13 ده.
د Redmi 10C د ښودلو ریزولوشن څه دی؟
د Redmi 10C ډسپلې ریزولوشن 720 x 1600 پکسلز دی.
ایا Redmi 10C د بې سیم چارج لري؟
نه، Redmi 10C بې سیم چارج نلري.
ایا Redmi 10C د اوبو او دوړو په وړاندې مقاومت لري؟
نه، Redmi 10C د اوبو او دوړو په وړاندې مقاومت نلري.
ایا ریډمي 10C د 3.5mm هیډفون جیک سره راځي؟
هو، Redmi 10C د 3.5mm هیډفون جیک لري.
د Redmi 10C کیمره میګاپکسل څه ده؟
Redmi 10C د 50MP کیمره لري.
د Redmi 10C کیمرې سینسر څه شی دی؟
Redmi 10C د Omnivision OV50C کیمرې سینسر لري.
د Redmi 10C قیمت څومره دی؟
د Redmi 10C قیمت $ 170 دی.
د MIUI کوم نسخه به د Redmi 10C وروستی تازه وي؟
MIUI 16 به د Redmi 10C وروستی MIUI نسخه وي.
د Android کوم نسخه به د Redmi 10C وروستی تازه وي؟
Android 13 به د Redmi 10C وروستی Android نسخه وي.
Redmi 10C به څومره تازه معلومات ترلاسه کړي؟
Redmi 10C به تر MIUI 3 پورې 3 MIUI او 16 کاله د Android امنیت تازه معلومات ترلاسه کړي.
Redmi 10C به څو کاله تازه معلومات ترلاسه کړي؟
Redmi 10C به له 3 راهیسې د 2022 کلونو امنیتي تازه معلومات ترلاسه کړي.
Redmi 10C به څو ځله تازه معلومات ترلاسه کړي؟
Redmi 10C په هرو 3 میاشتو کې تازه کیږي.
Redmi 10C د کوم Android نسخه سره د بکس څخه بهر دی؟
د Android 10 پر بنسټ د MIUI 13 سره Redmi 11C د بکس څخه بهر
کله به Redmi 10C د MIUI 13 تازه ترلاسه کړي؟
Redmi 10C د MIUI 13 سره د بکس څخه بهر پیل شو.
کله به Redmi 10C د Android 12 تازه ترلاسه کړي؟
Redmi 10C به په Q12 3 کې د Android 2022 تازه معلومات ترلاسه کړي.
کله به Redmi 10C د Android 13 تازه ترلاسه کړي؟
هو، Redmi 10C به په Q13 3 کې د Android 2023 تازه معلومات ترلاسه کړي.
د Redmi 10C تازه ملاتړ به کله پای ته ورسیږي؟
د ریډمي 10C تازه ملاتړ به په 2025 کې پای ته ورسیږي.
د Redmi 10C کاروونکي بیاکتنې او نظرونه
د Redmi 10C ویډیو بیاکتنې
ریډمي 10 سي
×

که تاسو دا تلیفون کاروئ یا د دې تلیفون تجربه لرئ، دا اختیار غوره کړئ.
دا اختیار غوره کړئ که تاسو دا تلیفون نه وي کارولی او یوازې غواړئ یو نظر ولیکئ.
دلته دي 90 د دې محصول په اړه تبصرې.