زیامي ریډمي
Xiaomi Redmi 5 د ټیټ قیمت لپاره د لوړ کیفیت فلزي بدن سمارټ فون دی.
د Xiaomi Redmi کلیدي مشخصات
- د سرفون جیک د څو رنګ انتخابونه د SD کارت ساحه شتون لري
- د IPS څرګندونه نور خرڅلاو نشته 1080p ویډیو ثبت کول د بیټرۍ ټیټ ظرفیت
د Xiaomi Redmi بشپړ مشخصات
عمومي ګمرکي
لانچ
| دتوليد | ریډمي |
| اعلان شوې | |
| کوډینیم | HM2013023 |
| د نمونوي شمېر | 2013023 |
| دخپریدو نیټه | په 2013 کې خپور شو، اګست |
| بهر قیمت | شاوخوا 100 یورو |
DISPLAY
| ډول | IPS LCD |
| د اړخ نسبت او PPI | 16:9 تناسب - 312 ppi کثافت |
| اندازه | 4.7 انچه، 60.9 سانتي متره2 (.64.4 .XNUMX.~ screen د بدن څخه د بدن تناسب) |
| تاندول Rate | 60 HZ |
| د حل | 720 X 1280 پکسلونه |
| لوړ روښانتیا (nit) | |
| د ساتنې د | Corning Gorilla Glass 2 |
| برخی |
د بدن
| رنګونه |
تور چینایي سره شین ژیړ تختې |
| ډډې | 137 X 69 X 9.9 ملیون (په ایکسټرم ایکس ایکس ایکسیم ایکس ایکس ایکسومکس) |
| د وزن | 158 ګرامه (5.57 اوز) |
| د مادي | |
| تصدیق | |
| د اوبو مقاومت | |
| حس | اکیلرومیټر ، ګیرو ، نږدې ، کمپاس |
| زینیمم جیک | هو |
| NFC | نه |
| انفرا | |
| د USB ډول | microUSB 2.0، USB کوربه |
| سوړونکی سیسټم | |
| HDMI | |
| د لوډ سپیکر غږ (dB) |
شبکه
فریکونسۍ
| تکنالوژي | GSM/HSPA |
| د 2G بانډونه | GSM - 900 / 1800 / 1900 |
| د 3G بانډونه | HSDPA - 900 / 2100 |
| د 4G بانډونه | |
| د 5G بانډونه | |
| ډي-SCDMA | |
| ګرځښت | هو، د A-GPS سره |
| د شبکې چټک | Hspa |
نور
| د سم کارت ډول | دوتنه سم |
| د سیم ساحې شمیر | 2 |
| وای فای | Wi-Fi 802.11 b / g / n ، د Wi-Fi مستقیم ، هټ سپټ |
| بلوتوث | 4.0، اککسوم ایکس پی، LE |
| VoLTE | |
| ايف ايم راډيو | هو |
د SAR ارزښتد FCC حد 1.6 W/kg دی د 1 ګرام نسج په حجم کې اندازه کیږي.
| د بدن SAR (AB) | |
| مشر SAR (AB) | |
| بدن SAR (ABD) | |
| مشر SAR (ABD) | |
د فعالیت د
پلاتفورم
| Chipset | میډیټیک MT6589T (28 nm) |
| سی پی یو | د کواډ کور 1.5 GHz کورټیکس - A7 |
| بټونه | |
| کورونه | |
| د پروسس تکنالوژي | |
| GPU | د PowerVR SGX544MP2 |
| GPU Cores | |
| د GPU فریکونسی | |
| اوسمهال نسخه | Android 4.2 (جیلی بین) |
| play ګدام |
MEMORY
| د رام ظرفیت | 1 GB RAM |
| د رام ډول | |
| د زيرمتون | 4 GB |
| د SD کارټ سلاټ | microSD، تر 32 GB پورې (وقف سلاټ) |
د فعالیت نمرې
د انټوتو سکور |
• انتتو
|
د بیټرۍ
| د ظرفیت | 2000 ماه |
| ډول | لی - پو |
| د چټک چارج ټیکنالوژي | |
| د چارج کولو سرعت | 5W |
| د ویډیو پلې بیک وخت | |
| چټک چارج | |
| بيسيم لګښت | |
| ریورس چارج کول |
د کامرې
مهمه کیمره لاندې ځانګړتیاوې ممکن د سافټویر تازه کولو سره توپیر ولري.
| د انځور حل | 8 میګایکسس |
| د ویډیو ریزولوشن او FPS | 1080 @ 30 |
| نظری ثبات (OIS) | نه |
| برقی ثبات (EIS) | |
| ورو حرکت ویډیو | |
| برخی | دوه ګونی LED فلش، HDR |
د DxOMark نمرې
| د موبایل نمرې (شاته) |
ګرځنده
عکس
ویډیو
|
| د سیلفي سکور |
Selfie
عکس
ویډیو
|
د سیلفي کیمرې
لومړی کیمره
| د حل | 1.3 د ولسي جرګې |
| سینسر | |
| خولې | |
| د پکسل کچه | |
| د سینسر اندازه | |
| د عدسيې | |
| اضافي |
| د ویډیو ریزولوشن او FPS | 720p @ 30fps |
| برخی |
د Xiaomi Redmi FAQ
د Xiaomi Redmi بیټرۍ څومره وخت نیسي؟
د Xiaomi Redmi بیټرۍ د 2000 mAh ظرفیت لري.
ایا Xiaomi Redmi NFC لري؟
نه، Xiaomi Redmi NFC نلري
د Xiaomi Redmi ریفریش نرخ څه دی؟
Xiaomi Redmi د 60 Hz ریفریش نرخ لري.
د Xiaomi Redmi Android نسخه څه ده؟
د Xiaomi Redmi Android نسخه د Android 4.2 (Jelly Bean) ده.
د Xiaomi Redmi د ښودلو ریزولوشن څه دی؟
د Xiaomi Redmi نندارې ریزولوشن 720 x 1280 پکسلز دی.
ایا Xiaomi Redmi بې سیم چارج لري؟
نه، Xiaomi Redmi بې سیم چارج نلري.
ایا د Xiaomi Redmi اوبه او دوړې مقاومت لري؟
نه، Xiaomi Redmi د اوبو او دوړو په وړاندې مقاومت نلري.
ایا Xiaomi Redmi د 3.5mm هیډفون جیک سره راځي؟
هو، Xiaomi Redmi د 3.5mm هیډفون جیک لري.
د Xiaomi Redmi کیمره میګاپکسل څه دی؟
Xiaomi Redmi د 8MP کیمره لري.
د Xiaomi Redmi قیمت څومره دی؟
د Xiaomi Redmi قیمت $ 15 دی.
د Xiaomi Redmi کاروونکي بیاکتنې او نظرونه
د Xiaomi Redmi ویډیو بیاکتنې
په یوټیوب کې بیاکتنه
زیامي ریډمي
×
که تاسو دا تلیفون کاروئ یا د دې تلیفون تجربه لرئ، دا اختیار غوره کړئ.
دا اختیار غوره کړئ که تاسو دا تلیفون نه وي کارولی او یوازې غواړئ یو نظر ولیکئ.
دلته دي 0 د دې محصول په اړه تبصرې.