Redmi Note 13 Pro 4G
~ 229 USD - 17633 INR
Specificații cheie Redmi Note 13 Pro 4G
- Suport OIS Rată înaltă de reîmprospătare Rezistent la apă Încărcare rapidă
- Înregistrare video 1080p Fără suport 5G
Specificații complete Redmi Note 13 Pro 4G
Specificații generale
LANSARE
| Marca | Redman |
| anunţat | 2024, ianuarie 11 |
| Nume de cod | smarald |
| Numărul modelului | 23117RA68G |
| Data lansării | 2024, ianuarie 12 |
| Preț în afara | Aproximativ 220 EUR |
DISPLAY
| Tip | AMOLED |
| Raportul de aspect și PPI | 395 densitate ppi |
| Mărimea | 6.67 inch, 107.4 cm2 (~ 88.9% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 120 Hz |
| Rezoluţie | 1080 x 2400 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | 120 Hz, 1000 nits (HBM), 1300 nits (vârf) |
| Protecţie | Corning Gorilla Glass 5 |
| Categorii | AMOLED, |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Negru Albastru Violet |
| Dimensiuni | 161.1 x 75 x 8 mm (6.34 x 2.95 x 0.31 in) |
| Greutate | 179 g (6.31 oz) |
| Material | |
| Certificare | IP54, rezistent la praf și stropire |
| Rezistent La Apă | Da |
| Senzori | Amprentă (sub display, optic), accelerometru, giroscop, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | |
| NFC | Da (în funcție de piață/regiune) |
| Infraroșu | |
| USB tip | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM / HSPA / LTE |
| Benzi 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA 800/850/900/1700(AWS)/1900/2100 |
| Benzi 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66 |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Navigare | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS |
| Viteza rețelei | HSPA, LTE-A |
Altele
| Tipul cartelei SIM | Nano-SIM, stand-by dublu |
| Numărul zonei SIM | Hibrid Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual band |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| VoLTE | Da |
| Radio FM | Unspecified |
VALOARE SARLimita FCC este de 1.6 W/kg măsurată într-un volum de 1 gram de țesut.
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
Performanţă
PLATFORMA
| chipset | Mediatek Helio G99 Ultra |
| Procesor | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 și 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| biţi | |
| Miezuri | 8 Core |
| Proces tehnologic | |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 13, MIUI 14, upgrade planificat la 14 |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 8GB 12GB |
| Tip RAM | |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Slot pentru carduri SD | microSDXC (utilizează slotul SIM comun) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
386301
• Antutu v9
|
Baterie
| Capacitate | 5000 mAh |
| Tip | |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 67W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | Da |
| încărcare fără fir | Nu |
| Încărcare inversă | Nu |
Camera
CAMERA PRINCIPALĂ Următoarele caracteristici pot varia în funcție de actualizarea software-ului.
Prima cameră
| Rezoluţie | megapixeli 200 |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 1.8 |
| Dimensiune pixel | 0.7μm |
| Dimensiunea senzorului | 1 / 2.0 " |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | 25 mm (latime) |
| în plus - Extra | PDAF, OIS |
A doua cameră
| Rezoluţie | megapixeli 8 |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.2 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | (ultralarg) |
| în plus - Extra |
A treia cameră
| Rezoluţie | megapixeli 2 |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.4 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | (Macro) |
| în plus - Extra |
| Rezolutie imagine | megapixeli 200 |
| Rezoluție video și FPS | 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Stabilizare optică (OIS) | Da |
| Stabilizare electronică (EIS) | |
| Video cu mișcare lentă | |
| Categorii | LED flash, HDR, panoramă |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
Prima cameră
| Rezoluţie | megapixeli 16 |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.5 |
| Dimensiune pixel | megapixeli 16 |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | (larg) |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 1080p @ 30 / 60fps |
| Categorii |
Întrebări frecvente despre Redmi Note 13 Pro 4G
Cât durează bateria lui Redmi Note 13 Pro 4G?
Bateria Redmi Note 13 Pro 4G are o capacitate de 5000 mAh.
Redmi Note 13 Pro 4G are NFC?
Da, Redmi Note 13 Pro 4G are NFC
Ce este rata de reîmprospătare Redmi Note 13 Pro 4G?
Redmi Note 13 Pro 4G are o rată de reîmprospătare de 120 Hz.
Care este versiunea Android a Redmi Note 13 Pro 4G?
Versiunea Android Redmi Note 13 Pro 4G este Android 13, MIUI 14, upgrade planificat la 14.
Care este rezoluția afișajului Redmi Note 13 Pro 4G?
Rezoluția afișajului Redmi Note 13 Pro 4G este de 1080 x 2400 pixeli.
Redmi Note 13 Pro 4G are încărcare wireless?
Nu, Redmi Note 13 Pro 4G nu are încărcare wireless.
Redmi Note 13 Pro 4G este rezistent la apă și praf?
Da, Redmi Note 13 Pro 4G are rezistență la apă și praf.
Ce sunt megapixelii camerei Redmi Note 13 Pro 4G?
Redmi Note 13 Pro 4G are o cameră de 200 MP.
Care este prețul lui Redmi Note 13 Pro 4G?
Prețul Redmi Note 13 Pro 4G este de 229 USD.
Redmi Note 13 Pro 4G Recenzii și opinii ale utilizatorilor
Recenzii video 13G Redmi Note 4 Pro
Recenzie pe Youtube
Redmi Note 13 Pro 4G
×

Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 0 comentarii la acest produs.