Xiaomi 14
~ 520 USD - 40040 INR
Specificații cheie Xiaomi 14
- Suport OIS Rată înaltă de reîmprospătare Rezistent la apă Încărcare fără fir
- Fără slot pentru card SD Nu este o mufă pentru căști Versiune veche de software
Specificații complete Xiaomi 14
Specificații generale
LANSARE
| Marca | Xiaomi |
| anunţat | 2023 octombrie 26 |
| Nume de cod | houji |
| Numărul modelului | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Data lansării | 2023 octombrie 26 |
| Preț în afara | Aproximativ 520 EUR |
DISPLAY
| Tip | LTPO OLED |
| Raportul de aspect și PPI | 460 densitate ppi |
| Mărimea | 6.36 inch, 97.6 cm2 (~ 89.3% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 120 Hz |
| Rezoluţie | 1200 x 2670 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | 68B culori, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (vârf) |
| Protecţie | Gorilla Glass |
| Categorii | LTPO OLED |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Negru Silver Roz Verde |
| Dimensiuni | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm sau 8.3 mm |
| Greutate | 188 g sau 193 g (6.63 oz) |
| Material | Față din sticlă, spate din sticlă sau spate polimer siliconic, cadru din aluminiu |
| Certificare | IP68 rezistent la praf/apă (până la 1.5 m timp de 30 de minute) |
| Rezistent La Apă | Da |
| Senzori | Amprentă (sub afișaj, optic), accelerometru, proximitate, giroscop, busolă, barometru, spectru de culori |
| 3.5mm Jack | Nu |
| NFC | Da |
| Infraroșu | Da |
| USB tip | USB Type-C 3.2, OTG |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) | Da, cu difuzoare stereo |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| Benzi 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA 800/850/900/1700(AWS)/1900/2100 |
| Benzi 4G | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| Benzi 5G | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigare | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Viteza rețelei | HSPA, LTE-A, 5G |
Altele
| Tipul cartelei SIM | Nano-SIM, stand-by dublu |
| Numărul zonei SIM | Nano-SIM și eSIM sau Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | Da |
| Radio FM | Nu |
VALOARE SARLimita FCC este de 1.6 W/kg măsurată într-un volum de 1 gram de țesut.
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
Performanţă
PLATFORMA
| chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| Procesor | Octa-core (1x3.3 GHz Cortex-X4 și 5x3.2 GHz Cortex-A720 și 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| biţi | |
| Miezuri | 8 Core |
| Proces tehnologic | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 14, HyperOS |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 8 GB 12 GB 16 GB |
| Tip RAM | |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Slot pentru carduri SD | Nu |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
• AnTuTu
|
Baterie
| Capacitate | 4610 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 90W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | Da |
| încărcare fără fir | Da |
| Încărcare inversă | Nu |
Camera
CAMERA PRINCIPALĂ Următoarele caracteristici pot varia în funcție de actualizarea software-ului.
Prima cameră
| Rezoluţie | megapixeli 50 |
| Senzor | Omnivision OVX9000 |
| Deschidere | f / 1.6 |
| Dimensiune pixel | 1.2μm |
| Dimensiunea senzorului | 1 / 1.31 " |
| Zoom optic | Zoom optic 3.2x |
| Obiectiv | 23 mm (latime) |
| în plus - Extra | PDAF cu doi pixeli, AF laser, OIS |
A doua cameră
| Rezoluţie | megapixeli 50 |
| Senzor | Samsung S5KJN1 |
| Deschidere | |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | Teleobiectiv |
| în plus - Extra |
A treia cameră
| Rezoluţie | megapixeli 50 |
| Senzor | Samsung S5KJN1 |
| Deschidere | |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | ultra Wide |
| în plus - Extra |
| Rezolutie imagine | megapixeli 50 |
| Rezoluție video și FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Stabilizare optică (OIS) | Da |
| Stabilizare electronică (EIS) | |
| Video cu mișcare lentă | |
| Categorii | Obiectiv Leica, blitz dual-LED dual-ton, HDR, panorama |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
Prima cameră
| Rezoluţie | megapixeli 32 |
| Senzor | |
| Deschidere | |
| Dimensiune pixel | megapixeli 32 |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | (larg) |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Categorii | HDR, panoramă |
Întrebări frecvente despre Xiaomi 14
Cât durează bateria Xiaomi 14?
Bateria Xiaomi 14 are o capacitate de 4610 mAh.
Xiaomi 14 are NFC?
Da, Xiaomi 14 are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi 14?
Xiaomi 14 are o rată de reîmprospătare de 120 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi 14?
Versiunea Android Xiaomi 14 este Android 14, HyperOS.
Care este rezoluția afișajului Xiaomi 14?
Rezoluția afișajului Xiaomi 14 este de 1200 x 2670 pixeli.
Xiaomi 14 are încărcare wireless?
Da, Xiaomi 14 are încărcare wireless.
Xiaomi 14 este rezistent la apă și praf?
Da, Xiaomi 14 are rezistență la apă și praf.
Xiaomi 14 vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Nu, Xiaomi 14 nu are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce este camera Xiaomi 14 megapixeli?
Xiaomi 14 are o cameră de 50 MP.
Care este senzorul camerei Xiaomi 14?
Xiaomi 14 are senzor de cameră Omnivision OVX9000.
Care este prețul Xiaomi 14?
Prețul lui Xiaomi 14 este de 520 USD.
Recenzii și opinii ale utilizatorilor Xiaomi 14
Recenzii video Xiaomi 14
Recenzie pe Youtube
Xiaomi 14
×

Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 3 comentarii la acest produs.