Xiaomi Redmi 7
Specificațiile Redmi 7 sunt bune pentru utilizatorii obișnuiți.
Specificații cheie Xiaomi Redmi 7
- Rezistent la apă Capacitate mare a bateriei mufă pentru căști Infraroșu
- Afișajul IPS Gata cu vânzările Înregistrare video 1080p Ecran HD+
Specificații complete Xiaomi Redmi 7
Specificații generale
LANSARE
| Marca | Redman |
| anunţat | |
| Nume de cod | onclit |
| Numărul modelului | |
| Data lansării | 2019, Martie |
| Preț în afara | Aproximativ 130 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Raportul de aspect și PPI | Raport 19:9 - densitate 269 ppi |
| Mărimea | 6.26 inch, 97.8 cm2 (~ 81.5% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 60 Hz |
| Rezoluţie | 720 x 1520 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | |
| Protecţie | Corning Gorilla Glass 5 |
| Categorii |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Roșu Lunar Eclipsa neagră Cometa albastră |
| Dimensiuni | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 in) |
| Greutate | 180 g (6.35 oz) |
| Material | Plastic |
| Certificare | |
| Rezistent La Apă | Da |
| Senzori | Amprentă (montată în spate), accelerometru, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Nu |
| Infraroșu | Da |
| USB tip | microUSB 2.0, USB On-The-Go |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| Benzi 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 - Global |
| Benzi 4G | B1 (2100), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300) |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| Navigare | Da, cu A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Viteza rețelei | HSPA, LTE-A |
Altele
| Tipul cartelei SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Numărul zonei SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, WiFi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE, aptX HD |
| VoLTE | Da |
| Radio FM | Da |
VALOARE SARLimita FCC este de 1.6 W/kg măsurată într-un volum de 1 gram de țesut.
| SAR pentru corp (AB) | 1.251 W / kg |
| SAR pentru cap (AB) | 0.577 W / kg |
| SAR pentru corp (ABD) | 1.02 W / kg |
| SAR pentru cap (ABD) | 1.1 W / kg |
| M1810F6LI - SAR India: cap - 1.031 W/kg - Corp: 0.573 W/kg Nano-acoperire P2i |
Performanţă
PLATFORMA
| chipset | Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14 nm) |
| Procesor | Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold și 4x1.8 GHz Kryo 250 Silver) |
| biţi | 64Bit |
| Miezuri | 8 Core |
| Proces tehnologic | 14 nm |
| GPU | Adreno 506 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 10, MIUI 12.5 |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 2GB / 3GB / 4GB |
| Tip RAM | LPDDR3 |
| Stocare | 16GB / 32GB / 64GB |
| Slot pentru carduri SD | microSD, până la 1 TB (slot dedicat) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
105k
• Antutu v7
|
Baterie
| Capacitate | 4000 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 10W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | Da |
| încărcare fără fir | |
| Încărcare inversă |
Camera
CAMERA PRINCIPALĂ Următoarele caracteristici pot varia în funcție de actualizarea software-ului.
| Rezolutie imagine | 4032 x 3024 pixeli, 12.19 MP |
| Rezoluție video și FPS | 1080 @ 3060 |
| Stabilizare optică (OIS) | Nu |
| Stabilizare electronică (EIS) | |
| Video cu mișcare lentă | Da |
| Categorii | LED flash, HDR, panoramă |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
Prima cameră
| Rezoluţie | 8 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.0 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 1080p @ 30fps |
| Categorii | HDR |
Întrebări frecvente despre Xiaomi Redmi 7
Cât durează bateria Xiaomi Redmi 7?
Bateria Xiaomi Redmi 7 are o capacitate de 4000 mAh.
Xiaomi Redmi 7 are NFC?
Nu, Xiaomi Redmi 7 nu are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 are o rată de reîmprospătare de 60 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi Redmi 7?
Versiunea Android Xiaomi Redmi 7 este Android 10, MIUI 12.5.
Care este rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 7?
Rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 7 este de 720 x 1520 pixeli.
Xiaomi Redmi 7 are încărcare wireless?
Nu, Xiaomi Redmi 7 nu are încărcare wireless.
Xiaomi Redmi 7 este rezistent la apă și praf?
Da, Xiaomi Redmi 7 are rezistent la apă și praf.
Xiaomi Redmi 7 vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Da, Xiaomi Redmi 7 are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce sunt megapixelii camerei Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 are o cameră de 12 MP.
Care este prețul Xiaomi Redmi 7?
Prețul Xiaomi Redmi 7 este de 60 USD.
Recenzii și opinii ale utilizatorilor Xiaomi Redmi 7
Recenzii video despre Xiaomi Redmi 7
Recenzie pe Youtube
Xiaomi Redmi 7
×

Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 9 comentarii la acest produs.