Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 are o cameră bună pentru prețul ei.
Specificații cheie Xiaomi Redmi 8
- Rezistent la apă Încărcare rapidă Capacitate mare a bateriei mufă pentru căști
- Afișajul IPS Gata cu vânzările Înregistrare video 1080p Ecran HD+
Specificații complete Xiaomi Redmi 8
| Marca | Redman |
| anunţat | Octombrie 10, 2019 |
| Nume de cod | oliv |
| Numărul modelului | |
| Data lansării | Octombrie 12, 2019 |
| Preț în afara | Aproximativ 100 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Raportul de aspect și PPI | Raport 19:9 - densitate 270 ppi |
| Mărimea | 6.22 inch, 96.6 cm2 (~ 81.8% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 60 Hz |
| Rezoluţie | 720 x 1520 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | |
| Protecţie | Corning Gorilla Glass 5 |
| Categorii |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Negru Roșu Albastru |
| Dimensiuni | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 in) |
| Greutate | 188 g (6.63 oz) |
| Material | Plastic |
| Certificare | Protecție împotriva stropilor P2i |
| Rezistent La Apă | Da |
| Senzori | Amprentă (montată în spate), accelerometru, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Nu |
| Infraroșu | Da |
| USB tip | 2.0, tip C Conector reversibil 1.0, USB On-The-Go |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM / HSPA / LTE |
| Benzi 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Benzi 4G | Banda LTE - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| Navigare | Da, cu A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Viteza rețelei | HSPA, LTE-A |
| Tipul cartelei SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Numărul zonei SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | Da |
| Radio FM | Da |
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
PLATFORMA
| chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| Procesor | Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 și 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| biţi | 64Bit |
| Miezuri | 8 Core |
| Proces tehnologic | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU-uri | 2 |
| GPU Frecvență | 500 MHz |
| Android versiunea | Android 11, MIUI 12.5 |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 3GB / 4GB |
| Tip RAM | LPDDR4 |
| Stocare | 32GB / 64GB |
| Slot pentru carduri SD | microSD, până la 512 GB (slot dedicat) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
84k
• Antutu v7
|
Baterie
| Capacitate | 5200 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 18W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | Da |
| încărcare fără fir | Nu |
| Încărcare inversă |
Camera
| Rezoluţie | |
| Senzor | Sony IMX363 Exmor RS |
| Deschidere | f / 1.8 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezolutie imagine | 4288 x 2843 pixeli, 12.19 MP |
| Rezoluție video și FPS | 1080 @ 30 |
| Stabilizare optică (OIS) | Nu |
| Stabilizare electronică (EIS) | Da |
| Video cu mișcare lentă | Da |
| Categorii | LED flash, HDR, panoramă |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
| Rezoluţie | 8 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.0 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 1080p @ 30fps |
| Categorii | HDR |
Întrebări frecvente despre Xiaomi Redmi 8
Cât durează bateria Xiaomi Redmi 8?
Bateria Xiaomi Redmi 8 are o capacitate de 5200 mAh.
Xiaomi Redmi 8 are NFC?
Nu, Xiaomi Redmi 8 nu are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 are o rată de reîmprospătare de 60 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi Redmi 8?
Versiunea Android Xiaomi Redmi 8 este Android 11, MIUI 12.5.
Care este rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 8?
Rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 8 este de 720 x 1520 pixeli.
Xiaomi Redmi 8 are încărcare wireless?
Nu, Xiaomi Redmi 8 nu are încărcare wireless.
Xiaomi Redmi 8 este rezistent la apă și praf?
Da, Xiaomi Redmi 8 are rezistent la apă și praf.
Xiaomi Redmi 8 vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Da, Xiaomi Redmi 8 are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce sunt megapixelii camerei Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 are o cameră de 12 MP.
Care este senzorul camerei Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 are senzor de cameră Sony IMX363 Exmor RS.
Care este prețul Xiaomi Redmi 8?
Prețul Xiaomi Redmi 8 este de 65 USD.
Care versiune MIUI va fi ultima actualizare a Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 va fi ultima versiune MIUI a Xiaomi Redmi 8.
Ce versiune de Android va fi ultima actualizare a Xiaomi Redmi 8?
Android 10 va fi ultima versiune Android a Xiaomi Redmi 8.
Câte actualizări va primi Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 va primi 2 MIUI și 3 ani de actualizări de securitate Android până la MIUI 12.5.
Câți ani va primi actualizări Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 va primi 3 ani de actualizare de securitate din 2022.
Cât de des va primi actualizări Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 este actualizat la fiecare 3 luni.
Xiaomi Redmi 8 scos din cutie cu ce versiune de Android?
Xiaomi Redmi 8 ieșit din cutie cu MIUI 10 bazat pe Android 9.
Când va primi Xiaomi Redmi 8 actualizarea MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8 nu va primi actualizarea MIUI 13.
Când va primi Xiaomi Redmi 8 actualizarea Android 12?
Xiaomi Redmi 8 nu va primi actualizare Android 12.
Când va primi Xiaomi Redmi 8 actualizarea Android 13?
Nu, Xiaomi Redmi 8 nu va primi actualizare Android 13.
Când se va termina suportul pentru actualizarea Xiaomi Redmi 8?
Suportul pentru actualizarea Xiaomi Redmi 8 se va încheia în 2022.
Recenzii și opinii ale utilizatorilor Xiaomi Redmi 8
Recenzii video despre Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
×

Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 21 comentarii la acest produs.