Xiaomi Redmi 9i
REdmi 9i este un alt smartphone exclusiv pentru India.
Specificații cheie Xiaomi Redmi 9i
- Capacitate mare a bateriei mufă pentru căști Opțiuni multiple de culoare Zona cardului SD disponibilă
- Afișajul IPS Înregistrare video 1080p Ecran HD+ Versiune veche de software
Specificații complete Xiaomi Redmi 9i
| Marca | Redman |
| anunţat | 2020 septembrie 15 |
| Nume de cod | păpădie |
| Numărul modelului | M2006C3LII |
| Data lansării | 2020 septembrie 18 |
| Preț în afara | Aproximativ 100 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Raportul de aspect și PPI | Raport 20:9 - densitate 269 ppi |
| Mărimea | 6.53 inch, 102.9 cm2 (~ 81.0% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 60 Hz |
| Rezoluţie | 720 x 1600 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | niți 270 |
| Protecţie | |
| Categorii |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Negru Albastru Verde |
| Dimensiuni | 164.9 • 77.1 • 9 mm (6.49 • 3.04 • 0.35 in) |
| Greutate | 194 g (6.84 oz) |
| Material | |
| Certificare | |
| Rezistent La Apă | Nu |
| Senzori | Accelerometru, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Nu |
| Infraroșu | Nu |
| USB tip | microUSB 2.0, USB On-The-Go |
| Sistem de răcire | Nu |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM / HSPA / LTE |
| Benzi 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Benzi 4G | 1, 3, 5, 8, 40, 41 |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Navigare | Da, cu A-GPS, GLONASS, BDS |
| Viteza rețelei | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Tipul cartelei SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Numărul zonei SIM | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | Da |
| Radio FM | Da |
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
PLATFORMA
| chipset | MediaTek Helio G25 |
| Procesor | Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 și 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| biţi | |
| Miezuri | 8 Core Core |
| Proces tehnologic | 12 nm |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 11, MIUI 12.5 |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 4GB RAM |
| Tip RAM | |
| Stocare | 64 GB / 128 GB ROM |
| Slot pentru carduri SD | microSDXC (slot dedicat) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
102.000
• Antutu v8
|
Baterie
| Capacitate | 5000 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 10W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | |
| încărcare fără fir | |
| Încărcare inversă |
Camera
| Rezoluţie | 13 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.2 |
| Dimensiune pixel | 1.0μm |
| Dimensiunea senzorului | |
| Zoom optic | |
| Obiectiv | 28 mm (latime) |
| în plus - Extra | PDAF |
| Rezolutie imagine | megapixeli 13 |
| Rezoluție video și FPS | 1080 @ 30 |
| Stabilizare optică (OIS) | Nu |
| Stabilizare electronică (EIS) | Nu |
| Video cu mișcare lentă | Da |
| Categorii | Bliț LED, HDR |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
| Rezoluţie | 5 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.2 |
| Dimensiune pixel | 1.12μm |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 1080p @ 30fps |
| Categorii | HDR |
Întrebări frecvente despre Xiaomi Redmi 9i
Cât durează bateria Xiaomi Redmi 9i?
Bateria Xiaomi Redmi 9i are o capacitate de 5000 mAh.
Xiaomi Redmi 9i are NFC?
Nu, Xiaomi Redmi 9i nu are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i are o rată de reîmprospătare de 60 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi Redmi 9i?
Versiunea Android Xiaomi Redmi 9i este Android 11, MIUI 12.5.
Care este rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 9i?
Rezoluția afișajului Xiaomi Redmi 9i este de 720 x 1600 pixeli.
Xiaomi Redmi 9i are încărcare wireless?
Nu, Xiaomi Redmi 9i nu are încărcare wireless.
Este Xiaomi Redmi 9i rezistent la apă și praf?
Nu, Xiaomi Redmi 9i nu are rezistență la apă și praf.
Xiaomi Redmi 9i vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Da, Xiaomi Redmi 9i are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce sunt megapixelii camerei Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i are o cameră de 13 MP.
Care este prețul Xiaomi Redmi 9i?
Prețul Xiaomi Redmi 9i este de 115 USD.
Care versiune MIUI va fi ultima actualizare a Xiaomi Redmi 9i?
MIUI 13 va fi ultima versiune MIUI a Xiaomi Redmi 9i.
Ce versiune de Android va fi ultima actualizare a Xiaomi Redmi 9i?
Android 11 va fi ultima versiune Android a Xiaomi Redmi 9i.
Câte actualizări va primi Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i va primi 2 MIUI și 3 ani de actualizări de securitate Android până la MIUI 14.
Câți ani va primi actualizări Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i va primi 3 ani de actualizare de securitate din 2022.
Cât de des va primi actualizări Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i este actualizat la fiecare 3 luni.
Xiaomi Redmi 9i ieșit din cutie cu ce versiune de Android?
Xiaomi Redmi 9i ieșit din cutie cu MIUI 12 bazat pe Android 10.
Când va primi Xiaomi Redmi 9i actualizarea MIUI 13?
Xiaomi Redmi 9i va primi o actualizare MIUI 13 în Q3 2022.
Când va primi Xiaomi Redmi 9i actualizarea Android 12?
Xiaomi Redmi 9i nu va primi actualizare Android 12.
Când va primi Xiaomi Redmi 9i actualizarea Android 13?
Nu, Xiaomi Redmi 9i nu va primi actualizare Android 13.
Când se va termina suportul pentru actualizarea Xiaomi Redmi 9i?
Suportul pentru actualizarea Xiaomi Redmi 9i se va încheia în 2023.
Recenzii și opinii ale utilizatorilor Xiaomi Redmi 9i
Recenzii video despre Xiaomi Redmi 9i
Xiaomi Redmi 9i
×


Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 7 comentarii la acest produs.