Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)
Redmi Note 5A și Redmi Y1 sunt același smartphone.
Specificații cheie Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A).
- mufă pentru căști Opțiuni multiple de culoare Zona cardului SD disponibilă
- Afișajul IPS Gata cu vânzările Înregistrare video 1080p Ecran HD+
Specificații complete Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A).
Specificații generale
LANSARE
| Marca | Redman |
| anunţat | |
| Nume de cod | ugg |
| Numărul modelului | |
| Data lansării | 2017, noiembrie |
| Preț în afara | Aproximativ 140 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Raportul de aspect și PPI | Raport 16:9 - densitate 267 ppi |
| Mărimea | 5.5 inch, 83.4 cm2 (~ 71.5% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 60 Hz |
| Rezoluţie | 720 x 1280 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | |
| Protecţie | Corning Gorilla Glass 3 |
| Categorii |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Aur Gri închis Silver Rose Gold |
| Dimensiuni | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30 in) |
| Greutate | 153 g (5.40 oz) |
| Material | Cadru din aluminiu, spate din plastic |
| Certificare | |
| Rezistent La Apă | |
| Senzori | Amprentă digitală (montată în spate), accelerometru, giroscop, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Nu |
| Infraroșu | |
| USB tip | microUSB 2.0 |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM / HSPA / LTE |
| Benzi 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 și SIM 2 |
| Benzi 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Benzi 4G | Banda LTE - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Navigare | Da, cu A-GPS, GLONASS, BDS |
| Viteza rețelei | HSPA, LTE |
Altele
| Tipul cartelei SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Numărul zonei SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| Radio FM | Da |
VALOARE SARLimita FCC este de 1.6 W/kg măsurată într-un volum de 1 gram de țesut.
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
Performanţă
PLATFORMA
| chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28nm) |
| Procesor | Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| biţi | |
| Miezuri | |
| Proces tehnologic | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 4 GB RAM/32 GB |
| Tip RAM | |
| Stocare | 64 GB |
| Slot pentru carduri SD | microSD, până la 256 GB (slot dedicat) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
• AnTuTu
|
Baterie
| Capacitate | 3080 mAh |
| Tip | Li-Ion |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 10W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | |
| încărcare fără fir | |
| Încărcare inversă |
Camera
CAMERA PRINCIPALĂ Următoarele caracteristici pot varia în funcție de actualizarea software-ului.
| Rezolutie imagine | megapixeli 13 |
| Rezoluție video și FPS | 1080 @ 30 |
| Stabilizare optică (OIS) | Nu |
| Stabilizare electronică (EIS) | |
| Video cu mișcare lentă | |
| Categorii | LED flash, HDR, panoramă |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
Prima cameră
| Rezoluţie | 16 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | f / 2.0 |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 1080p @ 30fps |
| Categorii |
Întrebări frecvente despre Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A).
Cât durează bateria Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Bateria Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) are o capacitate de 3080 mAh.
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) are NFC?
Nu, Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) nu are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) are o rată de reîmprospătare de 60 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)?
Versiunea Android Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) este Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10.
Care este rezoluția afișajului Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)?
Rezoluția afișajului Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) este de 720 x 1280 pixeli.
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) are încărcare wireless?
Nu, Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) nu are încărcare wireless.
Este Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) rezistent la apă și praf?
Nu, Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) nu are rezistență la apă și praf.
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Da, Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce sunt megapixelii camerei Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) are o cameră de 13MP.
Care este prețul Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)?
Prețul Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) este de 45 USD.
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A) Recenzii și opinii ale utilizatorilor
Recenzii video despre Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A).
Recenzie pe Youtube
Xiaomi Redmi Y1 (Nota 5A)
×
Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 2 comentarii la acest produs.