Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi 5 este un smartphone cu corp metalic de înaltă calitate la preț redus.
Specificații cheie Xiaomi Redmi
- mufă pentru căști Opțiuni multiple de culoare Zona cardului SD disponibilă
- Afișajul IPS Gata cu vânzările Înregistrare video 1080p Capacitate scăzută a bateriei
Specificații complete Xiaomi Redmi
Specificații generale
LANSARE
| Marca | Redman |
| anunţat | |
| Nume de cod | HM2013023 |
| Numărul modelului | 2013023 |
| Data lansării | Lansat în 2013, august |
| Preț în afara | Aproximativ 100 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Raportul de aspect și PPI | Raport 16:9 - densitate 312 ppi |
| Mărimea | 4.7 inch, 60.9 cm2 (~ 64.4% raport ecran-corp) |
| Rată de reîmprospătare | 60 Hz |
| Rezoluţie | 720 x 1280 pixeli |
| Luminozitate maximă (nit) | |
| Protecţie | Corning Gorilla Glass 2 |
| Categorii |
CHIRURGIE PLASTICĂ
| Culori |
Negru Roșu chinezesc Verde Panouri galbene |
| Dimensiuni | 137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39 in) |
| Greutate | 158 g (5.57 oz) |
| Material | |
| Certificare | |
| Rezistent La Apă | |
| Senzori | Accelerometru, girol, proximitate, busolă |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Nu |
| Infraroșu | |
| USB tip | microUSB 2.0, USB Host |
| Sistem de răcire | |
| HDMI | |
| Intensitatea difuzorului (dB) |
Reţea
Frecvențele
| Tehnologia | GSM/HSPA |
| Benzi 2G | GSM - 900 / 1800 / 1900 |
| Benzi 3G | HSDPA - 900 / 2100 |
| Benzi 4G | |
| Benzi 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Navigare | Da, cu A-GPS |
| Viteza rețelei | HSPA |
Altele
| Tipul cartelei SIM | Dual SIM |
| Numărul zonei SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| Radio FM | Da |
VALOARE SARLimita FCC este de 1.6 W/kg măsurată într-un volum de 1 gram de țesut.
| SAR pentru corp (AB) | |
| SAR pentru cap (AB) | |
| SAR pentru corp (ABD) | |
| SAR pentru cap (ABD) | |
Performanţă
PLATFORMA
| chipset | Mediatek MT6589T (28 nm) |
| Procesor | Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7 |
| biţi | |
| Miezuri | |
| Proces tehnologic | |
| GPU | PowerVR SGX544MP2 |
| GPU-uri | |
| GPU Frecvență | |
| Android versiunea | Android 4.2 (Jelly Bean) |
| Joaca Store |
MEMORIE
| Capacitate RAM | 1 GB RAM |
| Tip RAM | |
| Stocare | 4 GB |
| Slot pentru carduri SD | microSD, până la 32 GB (slot dedicat) |
SCORURI DE PERFORMANȚĂ
Scorul Antutu |
• AnTuTu
|
Baterie
| Capacitate | 2000 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologie de încărcare rapidă | |
| Viteza de încărcare | 5W |
| Timp de redare video | |
| Încărcare rapidă | |
| încărcare fără fir | |
| Încărcare inversă |
Camera
CAMERA PRINCIPALĂ Următoarele caracteristici pot varia în funcție de actualizarea software-ului.
| Rezolutie imagine | megapixeli 8 |
| Rezoluție video și FPS | 1080 @ 30 |
| Stabilizare optică (OIS) | Nu |
| Stabilizare electronică (EIS) | |
| Video cu mișcare lentă | |
| Categorii | Bliț cu LED dual, HDR |
Scorul DxOMark
| Scor mobil (spate) |
Mobil
Fotografie
Video
|
| Scor selfie |
selfie
Fotografie
Video
|
CAMERA SELFIE
Prima cameră
| Rezoluţie | 1.3 MP |
| Senzor | |
| Deschidere | |
| Dimensiune pixel | |
| Dimensiunea senzorului | |
| Obiectiv | |
| în plus - Extra |
| Rezoluție video și FPS | 720p @ 30fps |
| Categorii |
Întrebări frecvente despre Xiaomi Redmi
Cât durează bateria Xiaomi Redmi?
Bateria Xiaomi Redmi are o capacitate de 2000 mAh.
Xiaomi Redmi are NFC?
Nu, Xiaomi Redmi nu are NFC
Care este rata de reîmprospătare a Xiaomi Redmi?
Xiaomi Redmi are o rată de reîmprospătare de 60 Hz.
Care este versiunea Android a Xiaomi Redmi?
Versiunea Android Xiaomi Redmi este Android 4.2 (Jelly Bean).
Care este rezoluția afișajului Xiaomi Redmi?
Rezoluția afișajului Xiaomi Redmi este de 720 x 1280 pixeli.
Xiaomi Redmi are încărcare wireless?
Nu, Xiaomi Redmi nu are încărcare wireless.
Xiaomi Redmi este rezistent la apă și praf?
Nu, Xiaomi Redmi nu are rezistență la apă și praf.
Xiaomi Redmi vine cu o mufă pentru căști de 3.5 mm?
Da, Xiaomi Redmi are mufă pentru căști de 3.5 mm.
Ce sunt megapixelii camerei Xiaomi Redmi?
Xiaomi Redmi are o cameră de 8MP.
Care este prețul Xiaomi Redmi?
Prețul Xiaomi Redmi este de 15 USD.
Recenzii și opinii ale utilizatorilor Xiaomi Redmi
Recenzii video Xiaomi Redmi
Recenzie pe Youtube
Xiaomi Redmi
×
Dacă utilizați acest telefon sau aveți experiență cu acest telefon, selectați această opțiune.
Selectați această opțiune dacă nu ați folosit acest telefon și doriți doar să scrieți un comentariu.
Sunt 0 comentarii la acest produs.