ڪاروار شيار 5 پرو
بليڪ شارڪ 5 پرو اعليٰ ڪارڪردگي وارو گیمنگ فون آهي.
بليڪ شارڪ 5 پرو ڪي اسپيڪس
- هاء ريفريش جي شرح هائپر چارج اعلي رام گنجائش وڏي بيٽري جي گنجائش
- SD ڪارڊ سلاٽ ناهي ڪو به سر فون جيڪ OIS ناهي
ڪارو شارڪ 5 پرو خلاصو
بليڪ شارڪ 5 پرو هڪ هاءِ اينڊ گيمنگ فون آهي جيڪو مارچ 2022 ۾ رليز ڪيو ويو. اهو اڃا تائين سڀ کان وڌيڪ طاقتور بليڪ شارڪ فون آهي، جنهن ۾ سنيپ ڊراگن 8 Gen 1 چپ سيٽ، 16GB ريم، ۽ 4,650mAh جي بيٽري آهي. Black Shark 5 Pro وٽ پڻ 144Hz ريفريش ريٽ ڊسپلي آهي، جيڪا ان کي مارڪيٽ تي تمام سهڻي نظر ايندڙ فون اسڪرين مان هڪ بڻائي ٿي. اهو رانديگرن لاءِ هڪ بهترين انتخاب آهي جيڪي ڳولي رهيا آهن بهترين ڪارڪردگي ممڪن آهي. صرف نقصان اهو آهي ته اهو ڪافي مهانگو آهي.
ڪارو شارڪ 5 پرو ڊسپلي
بليڪ شارڪ 5 پرو ڊسپلي مارڪيٽ تي تمام مشهور اسمارٽ فون ڊسپلي مان هڪ آهي. اهو 2160x1080 پکسلز جو هڪ ريزوليوشن ۽ 18:9 جو هڪ پاسو تناسب پيش ڪري ٿو. بليڪ شارڪ 5 پرو ڊسپلي ۾ پڻ 500 nits جي شاندار چمڪ جي سطح آهي. اهو سڌو سنئون روشني ۾ استعمال لاء مثالي بڻائي ٿو. بليڪ شارڪ 5 پرو ڊسپلي پڻ موجود سڀ کان وڌيڪ رنگن جي صحيح ڊسپلي مان هڪ آهي، 96٪ DCI-P3 جي رنگ جي گامٽ سان. ان جو مطلب اهو آهي ته توهان پنهنجي پسنديده فلمن، ٽي وي شوز ۽ رانديون کي حقيقي زندگي جي رنگن ۾ لطف اندوز ڪري سگھو ٿا. Black Shark 5 Pro ڊسپلي پڻ HDR10+ تصديق ٿيل آهي، تنهنڪري توهان پنهنجي پسنديده اسٽريمنگ سروسز مان HDR مواد مان لطف اندوز ٿي سگھو ٿا. جيڪڏھن توھان ڳولي رھيا آھيو ھڪڙو غير معمولي ڊسپلي پنھنجي ڪارو شارڪ لاءِ
ڪارو شارڪ 5 پرو ڪارڪردگي
توھان ھڪڙو فون ڳولي رھيا آھيو جيڪو توھان جي فعال طرز زندگي کي برقرار رکي سگھي ٿو، ۽ Black Shark 5 Pro ڪارڪردگي صرف اھو ڊوائيس آھي جنھن جي توھان کي ضرورت آھي. هڪ طاقتور پروسيسر ۽ ڪافي ريم سان، اهو تمام گهڻي گهربل ايپس ۽ گيمز کي به سنڀالي سگهي ٿو. ان سان گڏ، بليڪ شارڪ 5 پرو پرفارمنس وٽ وڏي بيٽري آهي جيڪا توهان کي سڄو ڏينهن هلندي رهندي. ۽ جيڪڏھن توھان کي اضافي واڌ جي ضرورت آھي، بليڪ شارڪ 5 پرو پرفارمنس جو ”ٽربو چارج“ فيچر توھان کي طاقت جو تيز ڌماڪو ڏيندو. تنهن ڪري ڇا توهان پنهنجي پسنديده راند کيڏي رهيا آهيو يا پنهنجي پسنديده شو کي اسٽريم ڪري رهيا آهيو، Black Shark 5 Pro ڪارڪردگي توهان کي وندرائيندو رهندو.
ڪارو شارڪ 5 پرو بيٽري
بليڪ شارڪ 5 پرو بيٽري انهن لاءِ هڪ بهترين پراڊڪٽ آهي جيڪي ڳولي رهيا آهن هڪ قابل اعتماد ۽ ڊگهي عرصي واري بيٽري. هن بيٽري ۾ 4650mAh جي گنجائش آهي، جيڪا ڪافي ڪلاڪن جي استعمال لاءِ ڪافي آهي. بليڪ شارڪ 5 پرو پڻ تيز چارجنگ کي سپورٽ ڪري ٿو، تنهنڪري توهان جلد کان جلد پنهنجي فون کي استعمال ڪرڻ لاءِ واپس حاصل ڪري سگهو ٿا. ان کان علاوه، بليڪ شارڪ 5 پرو بيٽري اڪثر بليڪ شارڪ فونن سان پڻ مطابقت رکي ٿي، ان کي انهن لاءِ هڪ بهترين آپشن بڻائيندي جن وٽ ڪيترائي بليڪ شارڪ ڊيوائسز آهن.
بليڪ شارڪ 5 پرو مڪمل وضاحتون
| اچان | ڪاري شارک |
| اعلان ڪيو ويو آهي | |
| Codename | محب وطن |
| ماڊل تعداد | شارڪ پار-اي0 |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2022، 30 مارچ |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 600 EUR |
ڏيکار
| قسم | OLED |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 20:9 تناسب - 395 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.67 انچ، 107.4 سينٽي2 (~ 85.7 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 144 Hz |
| قرارداد | 1080 x 2400 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | |
| مضمونن جي | هميشه تي ڏيکاريل |
جسم
| رنگ |
ڪارو اڇو |
| پاسا | 163.9 • 76.5 • 9.5 ملي ميٽر (6.45 • 3.01 • 0.37 ۾) |
| وزن | 220 گرام (7.76 اوز) |
| مواد | |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | |
| Sensors | فنگر پرنٽ (سائيڊ تي لڳل)، ايڪليروميٽر، گيرو، قربت، ڪمپاس، باروميٽر |
| ايڪس ميڪس | نه |
| اين ايف سي ايوارڊ | ها |
| Infrared | |
| USB جو قسم | USB قسم-سي 2.0 |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 12، 17، 18، 19، 26، 28، 34، 38، 39 |
| 5G بينڊ | 1, 3, 8, 28, 41, 77, 78, 79 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، GALILEO، QZSS، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA 42.2/5.76 Mbps، LTE-A؛ 5 جي |
| سم ڪارڊ جو قسم | ٻٽي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 سم |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.2، A2DP، LE، aptX HD، aptX Adaptive |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | نه |
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4nm) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (1x3.00 GHz Cortex-X2 ۽ 3x2.40 GHz Cortex-A710 & 4x1.70 GHz Cortex-A510) |
| بٽس | |
| cores | |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | |
| GPU | ادينڊو 730 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 12، Joy UI 13 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 256GB 12GB ريم |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 256GB 8GB ريم |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | نه |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
• انٽيويو
|
بيٽري
| گنجائش | 4650 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 120W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | |
| وائرلیس چارج | |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| تصوير ريڪارڊ | 108 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps; HDR10+ |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | |
| سست رفتار ويڊيو | |
| مضمونن جي | ايل آئي ڊي فليش ، ايڇ ڊي آر ، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 16 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي | HDR |
بليڪ شارڪ 5 پرو FAQ
بليڪ شارڪ 5 پرو جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Black Shark 5 Pro جي بيٽري 4650 mAh جي گنجائش رکي ٿي.
ڇا بليڪ شارڪ 5 پرو وٽ اين ايف سي آهي؟
ها، بليڪ شارڪ 5 پرو وٽ اين ايف سي آهي
بليڪ شارڪ 5 پرو ريفريش ريٽ ڇا آهي؟
Black Shark 5 Pro وٽ 144 Hz ريفريش جي شرح آهي.
Black Shark 5 Pro جو Android ورجن ڇا آهي؟
بليڪ شارڪ 5 پرو Android ورزن آهي Android 12، Joy UI 13.
بليڪ شارڪ 5 پرو جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
بليڪ شارڪ 5 پرو ڊسپلي ريزوليوشن 1080 x 2400 پکسلز آهي.
ڇا بليڪ شارڪ 5 پرو وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Black Shark 5 Pro وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا بليڪ شارڪ 5 پرو پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
نه، بليڪ شارڪ 5 پرو وٽ پاڻي ۽ مٽي مزاحم ناهي.
ڇا بليڪ شارڪ 5 پرو 3.5 ايم ايم هيڊ فون جيڪ سان گڏ اچي ٿو؟
نه، بليڪ شارڪ 5 پرو وٽ 3.5 ايم ايم هيڊ فون جيڪ ناهي.
بليڪ شارڪ 5 پرو ڪيمرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Black Shark 5 Pro وٽ 108MP ڪيمرا آهي.
Black Shark 5 Pro جي قيمت ڇا آهي؟
Black Shark 5 Pro جي قيمت $700 آهي.
بليڪ شارڪ 5 پرو جو ڪهڙو MIUI ورجن آخري اپڊيٽ ٿيندو؟
JOYUI 17 بليڪ شارڪ 5 پرو جو آخري JOYUI ورزن هوندو.
ڪهڙي Android ورزن بليڪ شارڪ 5 پرو جي آخري تازه ڪاري هوندي؟
Android 14 بليڪ شارڪ 5 پرو جو آخري Android ورزن هوندو.
بليڪ شارڪ 5 پرو کي ڪيتريون تازه ڪاريون ملنديون؟
Blackshark 5 Pro حاصل ڪندو 3 JOYUI ۽ 4 سالن جي Android سيڪيورٽي اپڊيٽس JOYUI 17 تائين.
بليڪ شارڪ 5 پرو ڪيترا سال اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Blackshark 5 Pro 4 کان وٺي 2022 سالن جي سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
بليڪ شارڪ 5 پرو ڪيترا ڀيرا اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Blackshark 5 Pro هر 3 مهينن ۾ تازه ڪاري حاصل ڪري ٿي.
بليڪ شارڪ 5 پرو آئوٽ آف باڪس ڪهڙي اينڊرائيڊ ورزن سان؟
بليڪ شارڪ 5 پرو آئوٽ آف باڪس سان گڏ JOYUI 13 تي ٻڌل Android 12.
جڏهن بليڪ شارڪ 5 پرو MIUI 13 اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Blackshark 5 Pro JOYUI 13 آئوٽ آف باڪس سان لانچ ڪيو ويو.
جڏهن بليڪ شارڪ 5 پرو کي Android 12 اپڊيٽ ملندي؟
Blackshark 5 Pro Android 12 آئوٽ آف باڪس سان لانچ ڪيو ويو.
جڏهن بليڪ شارڪ 5 پرو کي Android 13 اپڊيٽ ملندي؟
ها، Blackshark 5 Pro حاصل ڪندو Android 13 اپڊيٽ Q1 2023 ۾.
بليڪ شارڪ 5 پرو اپڊيٽ سپورٽ ڪڏهن ختم ٿيندي؟
Blackshark 5 پرو اپڊيٽ سپورٽ 2026 تي ختم ٿي ويندي.
بليڪ شارڪ 5 پرو صارف تبصرا ۽ رايا
بليڪ شارڪ 5 پرو ويڊيو جائزو
ڪاروار شيار 5 پرو
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 11 هن پيداوار تي تبصرا.