Xiaomi Mi 4
Xiaomi Mi 4 ساڳيو Mi 3 وانگر هو.
Xiaomi Mi 4 اهم خاصيتون
- گھٽ سار قدر (EU) هيڊ فون جڪس Infrared
- IPS ڏيکاري وڌيڪ وڪرو ناهي SD ڪارڊ سلاٽ ناهي پراڻو سافٽ ويئر ورزن
Xiaomi Mi 4 خلاصو
Xiaomi Mi 4 هڪ اعليٰ اسمارٽ فون آهي جيڪو پيش ڪري ٿو خاصيتن ۽ ڪارڪردگي جو هڪ بهترين ميلاپ. فون هڪ Qualcomm Snapdragon 801 پروسيسر طرفان طاقتور آهي ۽ 3GB ريم آهي. اهو يا ته 16GB يا 64GB اسٽوريج سان گڏ اچي ٿو، ۽ ان ۾ پڻ هڪ مائڪرو ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ آهي وڌ ۾ وڌ اسٽوريج لاءِ. Mi 4 وٽ 5 انچ 1080p ڊسپلي آهي، ۽ اهو 13 ميگا پڪسل ريئر ڪيمرا ۽ 8 ميگا پڪسل فرنٽ ڪيمرا سان گڏ اچي ٿو. فون Xiaomi جي MIUI 9 آپريٽنگ سسٽم تي هلندو آهي، جيڪو Android 6.0 Marshmallow تي ٻڌل آهي. Mi 4 هڪ بهترين آپشن آهي جيڪو هر ڪنهن لاءِ ڳولي رهيو آهي هڪ طاقتور ۽ فيچر سان مالا مال سمارٽ فون.
Xiaomi Mi 4 ڪئميرا
Xiaomi Mi 4 ڪئميرا هڪ بهترين آپشن آهي هر ڪنهن لاءِ جيڪو هڪ اعليٰ معيار جي ڪئميرا فون ڳولي رهيو آهي. پوئين ڪيمرا هڪ 13 MP يونٽ آهي f/2.0 اپرچر سان، ۽ اهو آٽو فوڪس ۽ ڊبل-ايل اي ڊي فليش سان گڏ اچي ٿو. سامهون ڪئميرا هڪ 5 MP يونٽ آهي هڪ f/2.0 ايپرچر سان. Mi 4 ڪئميرا هر ڪنهن لاءِ هڪ بهترين انتخاب آهي جيڪو هڪ اعليٰ معيار وارو ڪئميرا فون چاهي ٿو جيڪو پڻ سستي آهي. اهو ٻنهي ڪارو ۽ اڇو رنگ جي اختيارن ۾ موجود آهي.
Xiaomi Mi 4 مڪمل وضاحتون
| اچان | ڪريٽو |
| اعلان ڪيو ويو آهي | مصطفى 22، 2014 |
| Codename | ڪينسر |
| ماڊل تعداد | 2014218، 2014218، 2014216، 2014719 |
| ڇڏڻ جي تاريخ | مصطفى 29، 2014 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 230 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 16:9 تناسب - 441 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 5.0 انچ، 68.9 سينٽي2 (~ 72.3 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 1080 x 1920 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 3 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
ڪارو اڇو |
| پاسا | 139.2 X 68.5 X 8.9 مليم (5.48 X 2.70 X XUMUM) |
| وزن | 149 گرام (5.26 اوز) |
| مواد | اسٽينلیس اسٽيل، پلاسٽڪ |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | نه |
| Sensors | تيز رفتاري وارو ماپ، گيرو، قربت، ڪمپاس، باروميٽر |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | ها |
| USB جو قسم | microUSB 2.0، USB ميزبان |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | جی ايس ايم / سي ڊي ايم / ايڇ ايس ايس اي اي وي ڊي او ايل ٽي |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سڀ ورزن |
| 3G بينڊ | TD-SCDMA - 4G ماڊل |
| 4G بينڊ | B1 (2100)، B3 (1800)، B39 (TDD 1900)، B40 (TDD 2300)، B41 (TDD 2500) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1880-1920 MHz TD-SCDMA 2010-2025 MHz |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps |
| سم ڪارڊ جو قسم | مائڪرو سم |
| سم ايريا جو تعداد | 1 |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 a/b/g/n/ac، dual-band، Wi-Fi Direct، DLNA، hotspot |
| Bluetooth | 4.0 A2DP |
| VoLTE | |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
| جسم SAR (AB) | 0.848 W / ڪلوگرام |
| سر SAR (AB) | 0.706 W / ڪلوگرام |
| جسم SAR (ABD) | 1.36 W / ڪلوگرام |
| سر SAR (ABD) | 0.92 W / ڪلوگرام |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 801 8974-AC |
| سي پي يو | کواڊ ڪور 2.5 گيگا ہرٽ ڪيراٽ 400 |
| بٽس | 32Bit |
| cores | 4 ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 28 nm |
| GPU | ادينڊو 330 |
| GPU ڪورز | 4 |
| GPU فریکوئنسی | 578 MHz |
| Android ورجن | Android 4.4.3 (KitKat)، 6.0.1 (Marshmallow) تائين اپ گريڊ؛ MIUI 10 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 3GB |
| رام جو قسم | ايل پي ڊي آرڪسڪسيمڪس |
| اسٽوريج | 16GB / 64GB |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | نه |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
61k
• Antutu v6
|
| گيڪ بينچ اسڪور |
891
سنگل اسڪور
1967
ملٽي اسڪور
ن / هڪ
بيٽري اسڪور
|
بيٽري
| گنجائش | 3080 mAh |
| قسم | لي-آء |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | Qualcomm تڪڙو چارج 2.0 |
| چارجنگ اسپيڊ | 5W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | |
| وائرلیس چارج | |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| قرارداد | |
| Sensor | سوني IMX214 عروج RS |
| Aperture | f / 1.8 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| تصوير ريڪارڊ | 4208 x 3120 پکسلز، 13.13 ايم پي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 3840x2160 (4K UHD) - (30 fps) 1920x1080 (مڪمل) - (60 fps) |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | |
| سست رفتار ويڊيو | ها |
| مضمونن جي | LED فليش، پينوراما، HDR |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | سوني IMX219PQ Exmor R |
| Aperture | f / 1.8 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي |
Xiaomi Mi 4 FAQ
Xiaomi Mi 4 جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Mi 4 جي بيٽري 3080 mAh جي گنجائش رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Mi 4 وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Mi 4 وٽ NFC ناهي
Xiaomi Mi 4 ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Mi 4 وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آهي.
Xiaomi Mi 4 جو Android ورجن ڇا آهي؟
Xiaomi Mi 4 Android نسخو Android 4.4.3 (KitKat) آهي، 6.0.1 (Marshmallow) تائين اپ گريڊ ڪري سگهجي ٿو؛ MIUI 10.
Xiaomi Mi 4 جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Mi 4 ڊسپلي قرارداد 1080 x 1920 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Mi 4 وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Mi 4 وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Mi 4 پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
نه، Xiaomi Mi 4 وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي ناهي.
ڇا Xiaomi Mi 4 اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Mi 4 وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
ڇا آهي Xiaomi Mi 4 ڪيمرا ميگا پڪسل؟
Xiaomi Mi 4 وٽ 13MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Mi 4 جو ڪئميرا سينسر ڇا آهي؟
Xiaomi Mi 4 وٽ سوني IMX214 Exmor RS ڪئميرا سينسر آهي.
Xiaomi Mi 4 جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Mi 4 جي قيمت $70 آهي.
Xiaomi Mi 4 صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Mi 4 ويڊيو جائزو
Xiaomi Mi 4
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 0 هن پيداوار تي تبصرا.