Xiaomi Pad 5 Pro 5G
Xiaomi Pad 5 Pro 5G Xiaomi جو پھريون 5G ٽيبليٽ آھي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G اهم اسپيڪس
- هاء ريفريش جي شرح فاسٽ چارج اعلي رام گنجائش وڏي بيٽري جي گنجائش
- IPS ڏيکاري SD ڪارڊ سلاٽ ناهي ڪو به سر فون جيڪ پراڻو سافٽ ويئر ورزن
Xiaomi Pad 5 Pro 5G مڪمل وضاحتون
| اچان | ڪريٽو |
| اعلان ڪيو ويو آهي | |
| Codename | انوما |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2021 آگسٽ 10 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 330 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 16:10 تناسب - 274 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 11.0 انچ، 350.9 سينٽي2 (~ 82.8 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 120 Hz |
| قرارداد | 1600 x 2560 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
ڪارو اڇو |
| پاسا | 254.7 • 166.3 • 6.9 ملي ميٽر (10.03 • 6.55 • 0.27 ۾) |
| وزن | 515 گرام (1.14 پائونڊ) |
| مواد | شيشي جي سامهون، ايلومينيم پوئتي، پلاسٽڪ جي پوئتي |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | |
| Sensors | عيوض ، گيرو ، قريب ، ڪمپاس |
| ايڪس ميڪس | نه |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | |
| USB جو قسم | USB قسم جي سي |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 9، 19، 34، 38، 39، 40 |
| 5G بينڊ | 1، 3، 28، 41، 77، 78 ذيلي 6 |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، A-GPS سان، GLONASS، GALILEO، QZSS (صرف 5G ماڊل) |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA 42.2/5.76 Mbps، LTE-A (CA)، 5G |
| سم ڪارڊ جو قسم | نانو-سم |
| سم ايريا جو تعداد | 1 سم |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.2، A2DP، لي |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | نه |
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm SM8250-AC سنيپراگن 870 5G (7nm) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585) |
| بٽس | |
| cores | |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | |
| GPU | ادينڊو 650 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 11 ، MIUI 12.5 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 256GB 6GB ريم |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 128GB 6GB ريم |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | نه |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
• انٽيويو
|
بيٽري
| گنجائش | 8600 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 22.5W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | |
| وائرلیس چارج | |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| تصوير ريڪارڊ | 5G ماڊل: 50 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 4K@30fps، 1080p@30fps |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | |
| سست رفتار ويڊيو | |
| مضمونن جي | ٻٽي-ايل اي ڊي فليش، پينوراما، HDR |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي |
Xiaomi Pad 5 Pro 5G FAQ
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G بيٽري 8600 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ NFC ناهي
Xiaomi Pad 5 Pro 5G ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ 120 Hz ريفريش جي شرح آهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جو Android ورزن ڇا آهي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G Android نسخو Android 11، MIUI 12.5 آهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G ڊسپلي ريزوليوشن 1600 x 2560 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Pad 5 Pro 5G پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
نه، Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي ناهي.
ڇا Xiaomi Pad 5 Pro 5G اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
نه، Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ ناهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G ڪئميرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G وٽ 50MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جي قيمت $520 آهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G جو ڪهڙو MIUI ورزن آخري اپڊيٽ ٿيندو؟
MIUI 15 Xiaomi Pad 5 Pro 5G جو آخري MIUI ورزن هوندو.
ڪهڙي Android ورزن Xiaomi Pad 5 Pro 5G جي آخري تازه ڪاري هوندي؟
Android 13 Xiaomi Pad 5 Pro 5G جو آخري Android ورزن هوندو.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G کي ڪيتريون تازه ڪاريون ملنديون؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G MIUI 3 تائين 3 MIUI ۽ 15 سالن جي Android سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G کي ڪيترا سال اپڊيٽ ملندا؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G 3 کان وٺي 2022 سالن جي سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G ڪيترا ڀيرا اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G هر 3 مهينن ۾ تازه ڪاري حاصل ڪري ٿي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G آئوٽ آف باڪس ڪهڙي اينڊرائيڊ ورزن سان؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G آئوٽ آف باڪس سان گڏ MIUI 12.5 تي ٻڌل Android 11
Xiaomi Pad 5 Pro 5G کي MIUI 13 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G اڳ ۾ ئي MIUI 13 اپڊيٽ حاصل ڪري چڪو آهي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G کي Android 12 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G حاصل ڪندو Android 12L اپڊيٽ Q3 ۾ 2022
Xiaomi Pad 5 Pro 5G کي Android 13 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
ها، Xiaomi Pad 5 Pro 5G حاصل ڪندو Android 13 اپڊيٽ Q3 2023 ۾.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G اپڊيٽ سپورٽ ڪڏهن ختم ٿيندي؟
Xiaomi Pad 5 Pro 5G اپڊيٽ سپورٽ 2024 تي ختم ٿي ويندي.
Xiaomi Pad 5 Pro 5G صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Pad 5 Pro 5G ويڊيو جائزو
Xiaomi Pad 5 Pro 5G
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 0 هن پيداوار تي تبصرا.