ايشيا ريڊيمي 7
ريڊمي 7 چشمي عام استعمال ڪندڙن لاءِ سٺا آھن.
Xiaomi Redmi 7 اهم خاصيتون
- پنروڪ مزاحمتي وڏي بيٽري جي گنجائش هيڊ فون جڪس Infrared
- IPS ڏيکاري وڌيڪ وڪرو ناهي 1080p وڊيو رڪارڊنگ HD+ اسڪرين
Xiaomi Redmi 7 مڪمل وضاحتون
عام چشمي
لانچ
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | |
| Codename | آن لائن |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2019، مارچ |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 130 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 19:9 تناسب - 269 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.26 انچ، 97.8 سينٽي2 (~ 81.5 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 720 x 1520 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 5 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
قمري لال گرھڻ ڪارو ڪامٽ نيرو |
| پاسا | 158.7 X 75.6 X 8.5 مليم (6.25 X 2.98 X XUMUM) |
| وزن | 180 گرام (6.35 اوز) |
| مواد | پلاسٽڪ |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | ها |
| Sensors | فنگر پرنٽ (پوئتي لڳل)، تيز رفتار، قربت، کمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | ها |
| USB جو قسم | مائڪروسافٽ 2.0، يو ايس تي آن |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM/CDMA/HSPA/LTE |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 - گلوبل |
| 4G بينڊ | B1 (2100)، B3 (1800)، B4 (1700/2100 AWS 1)، B5 (850)، B7 (2600)، B8 (900)، B20 (800)، B38 (TDD 2600)، B40 (TDD 2300) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA، LTE-A |
ٻيا
| سم ڪارڊ جو قسم | ٻٽي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 b/g/n، وائي فائي سڌو، هاٽ اسپاٽ |
| Bluetooth | 4.2، A2DP، LE، aptX HD |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
SAR VALUEايف سي سي جي حد 1.6 W/kg آھي ماپ 1 گرام ٽشو جي مقدار ۾.
| جسم SAR (AB) | 1.251 W / ڪلوگرام |
| سر SAR (AB) | 0.577 W / ڪلوگرام |
| جسم SAR (ABD) | 1.02 W / ڪلوگرام |
| سر SAR (ABD) | 1.1 W / ڪلوگرام |
| M1810F6LI - SAR انڊيا: سر - 1.031 W/kg - جسم: 0.573 W/kg P2i نانو ڪوٽنگ |
ڪارڪردگي
پلاٽ فارم
| Chipset | قوومتيم SDM632 Snapdragon 632 (14 nm) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (4x1.8 GHz ڪريو 250 گولڊ ۽ 4x1.8 GHz ڪريو 250 سلور) |
| بٽس | 64Bit |
| cores | 8 ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 14 nm |
| GPU | ادينڊو 506 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 10 ، MIUI 12.5 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 2GB / 3GB / 4GB |
| رام جو قسم | ايل پي ڊي آرڪسڪسيمڪس |
| اسٽوريج | 16GB / 32GB / 64GB |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | microSD، 1 TB تائين (وقف سلاٽ) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
105k
• Antutu v7
|
بيٽري
| گنجائش | 4000 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 10W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | ها |
| وائرلیس چارج | |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
ميني ڪئميرا هيٺيون خاصيتون سافٽ ويئر اپڊيٽ سان مختلف ٿي سگهن ٿيون.
| تصوير ريڪارڊ | 4032 x 3024 پکسلز، 12.19 ايم پي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080 @ 3060 |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | |
| سست رفتار ويڊيو | ها |
| مضمونن جي | ايل آئي ڊي فليش ، ايڇ ڊي آر ، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
پهريون ڪئميرا
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي | HDR |
Xiaomi Redmi 7 FAQ
Xiaomi Redmi 7 جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi 7 جي بيٽري 4000 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Redmi 7 وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 7 وٽ NFC ناهي
Xiaomi Redmi 7 ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 7 وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آھي.
Xiaomi Redmi 7 جو Android ورزن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 7 Android نسخو Android 10، MIUI 12.5 آهي.
Xiaomi Redmi 7 جي ڊسپلي قرارداد ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 7 ڊسپلي قرارداد 720 x 1520 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi 7 وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 7 وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi 7 پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
ها، Xiaomi Redmi 7 وٽ پاڻي ۽ مٽي مزاحم آهي.
ڇا Xiaomi Redmi 7 اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Redmi 7 وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi 7 ڪيمرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 7 وٽ 12MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi 7 جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 7 جي قيمت $60 آهي.
Xiaomi Redmi 7 صارف تبصرا ۽ رايا
Xiaomi Redmi 7 ويڊيو جائزو
يوٽيوب تي نظرثاني ڪريو
ايشيا ريڊيمي 7
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 9 هن پيداوار تي تبصرا.