ايشيا ريڊيمي 8
Redmi 8 ان جي قيمت لاء سٺو ڪئميرا آهي.
Xiaomi Redmi 8 اهم خاصيتون
- پنروڪ مزاحمتي فاسٽ چارج وڏي بيٽري جي گنجائش هيڊ فون جڪس
- IPS ڏيکاري وڌيڪ وڪرو ناهي 1080p وڊيو رڪارڊنگ HD+ اسڪرين
Xiaomi Redmi 8 مڪمل وضاحتون
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | آڪٽوبر 10، 2019 |
| Codename | زيتون |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | آڪٽوبر 12، 2019 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 100 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 19:9 تناسب - 270 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.22 انچ، 96.6 سينٽي2 (~ 81.8 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 720 x 1520 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 5 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
ڪارو ڳاڙهو نيرو |
| پاسا | 156.5 • 75.4 • 9.4 ملي ميٽر (6.16 • 2.97 • 0.37 ۾) |
| وزن | 188 گرام (6.63 اوز) |
| مواد | پلاسٽڪ |
| سرٽيفڪيٽ | P2i Splash-proof تحفظ |
| پاڻي جي رهائشي | ها |
| Sensors | فنگر پرنٽ (پوئتي لڳل)، تيز رفتار، قربت، کمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | ها |
| USB جو قسم | 2.0 ، ٽائپ سي 1.0 ريورسبلبل کنیکٹر ، يو ايس بي آن-گو |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM / HSPA / LTE |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | LTE بينڊ - 1(2100)، 3(1800)، 5(850)، 8(900)، 40(2300)، 41(2500) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، GALILEO، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA، LTE-A |
| سم ڪارڊ جو قسم | ٻٽي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 |
| وائي فائي | Wi-Fi 802.11 b / g / n ، Wi-Fi Direct ، hotspot |
| Bluetooth | 4.2، A2DP، لي |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (2x1.95 GHz Cortex-A53 ۽ 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| بٽس | 64Bit |
| cores | 8 ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 12 nm |
| GPU | ادينڊو 505 |
| GPU ڪورز | 2 |
| GPU فریکوئنسی | 500 MHz |
| Android ورجن | Android 11 ، MIUI 12.5 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 3GB / 4GB |
| رام جو قسم | ايل پي ڊي آرڪسڪسيمڪس |
| اسٽوريج | 32GB / 64GB |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | microSD، 512 GB تائين (وقف سلاٽ) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
84k
• Antutu v7
|
بيٽري
| گنجائش | 5200 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 18W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | ها |
| وائرلیس چارج | نه |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| قرارداد | |
| Sensor | سوني IMX363 عروج RS |
| Aperture | f / 1.8 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| تصوير ريڪارڊ | 4288 x 2843 پکسلز، 12.19 ايم پي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080 @ 30 |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | ها |
| سست رفتار ويڊيو | ها |
| مضمونن جي | ايل آئي ڊي فليش ، ايڇ ڊي آر ، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي | HDR |
Xiaomi Redmi 8 FAQ
Xiaomi Redmi 8 جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi 8 جي بيٽري 5200 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Redmi 8 وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 8 وٽ NFC ناهي
Xiaomi Redmi 8 ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آھي.
Xiaomi Redmi 8 جو Android ورزن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 Android نسخو Android 11، MIUI 12.5 آهي.
Xiaomi Redmi 8 جي ڊسپلي قرارداد ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 ڊسپلي قرارداد 720 x 1520 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8 وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 8 وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8 پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
ها، Xiaomi Redmi 8 وٽ پاڻي ۽ مٽي مزاحم آهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8 اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Redmi 8 وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi 8 ڪيمرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 وٽ 12MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi 8 جو ڪئميرا سينسر ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 وٽ سوني IMX363 Exmor RS ڪئميرا سينسر آهي.
Xiaomi Redmi 8 جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8 جي قيمت $65 آهي.
Xiaomi Redmi 8 جو ڪهڙو MIUI ورزن آخري اپڊيٽ ٿيندو؟
MIUI 12.5 Xiaomi Redmi 8 جو آخري MIUI ورزن هوندو.
ڪهڙي Android ورزن Xiaomi Redmi 8 جي آخري تازه ڪاري هوندي؟
Android 10 Xiaomi Redmi 8 جو آخري Android ورزن هوندو.
Xiaomi Redmi 8 کي ڪيتريون تازه ڪاريون ملنديون؟
Xiaomi Redmi 8 MIUI 2 تائين 3 MIUI ۽ 12.5 سالن جي Android سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
Xiaomi Redmi 8 کي ڪيترا سال اپڊيٽ ملندا؟
Xiaomi Redmi 8 کي 3 کان وٺي 2022 سالن جي سيڪيورٽي اپڊيٽ ملندي.
Xiaomi Redmi 8 ڪيترا ڀيرا اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Xiaomi Redmi 8 هر 3 مهينن ۾ تازه ڪاري حاصل ڪري ٿي.
Xiaomi Redmi 8 آئوٽ آف باڪس ڪهڙي Android ورزن سان؟
Xiaomi Redmi 8 آئوٽ آف باڪس MIUI 10 سان گڏ Android 9 تي ٻڌل.
Xiaomi Redmi 8 ڪڏهن MIUI 13 اپڊيٽ حاصل ڪندو؟
Xiaomi Redmi 8 کي MIUI 13 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8 کي Android 12 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
Xiaomi Redmi 8 کي Android 12 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8 کي Android 13 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
نه، Xiaomi Redmi 8 کي Android 13 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8 اپڊيٽ سپورٽ ڪڏهن ختم ٿيندي؟
Xiaomi Redmi 8 اپڊيٽ سپورٽ 2022 تي ختم ٿي ويندي.
Xiaomi Redmi 8 صارف تبصرا ۽ رايا
Xiaomi Redmi 8 ويڊيو جائزو
ايشيا ريڊيمي 8
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 21 هن پيداوار تي تبصرا.