زيوومي ريڊمي 8 اي دوئي
Redmi 8A dual وٽ ڊبل ڪئميرا سيٽ اپ آهي جيڪو صرف فرق آهي.
Xiaomi Redmi 8A Dual Key Speces
- وڏي بيٽري جي گنجائش هيڊ فون جڪس گهڻيون رنگ جا اختيار SD ڪارڊ جو علائقو موجود آهي
- IPS ڏيکاري وڌيڪ وڪرو ناهي 1080p وڊيو رڪارڊنگ HD+ اسڪرين
Xiaomi Redmi 8A Dual مڪمل وضاحتون
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | 2020 ، فيبروري 11 |
| Codename | زيتون جو ڪاٺ |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2020 ، فيبروري 18 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 80 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 19:9 تناسب - 270 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.22 انچ، 96.6 سينٽي2 (~ 81.8 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 720 x 1520 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | 400 سي ڊي/م² |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 5 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
اڇو نيرو ڀورو |
| پاسا | 156.5 • 75.4 • 9.4 ملي ميٽر (6.16 • 2.97 • 0.37 ۾) |
| وزن | 188 گرام (6.63 اوز) |
| مواد | شيشي جي سامهون (گوريلا گلاس 5)، پلاسٽڪ جي پٺي، پلاسٽڪ فريم |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | |
| Sensors | تيز رفتاري وارو ماپ ، قربت ، ڪمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | |
| USB جو قسم | 2.0 ، ٽائپ سي 1.0 ريورسبلبل کنیکٹر ، يو ايس بي آن-گو |
| سوچڻ جو نظام | نه |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM / HSPA / LTE |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | LTE بينڊ - 1(2100)، 3(1800)، 5(850)، 8(900)، 40(2300)، 41(2500) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA، LTE-A |
| سم ڪارڊ جو قسم | ٻٽي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 |
| وائي فائي | Wi-Fi 802.11 b / g / n ، Wi-Fi Direct ، hotspot |
| Bluetooth | 4.2، A2DP، لي |
| VoLTE | |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (4x1.95 GHz Cortex-A53 ۽ 4x1.45 GHz Cortex A53) |
| بٽس | 64Bit |
| cores | 8 ڪور ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 12 nm |
| GPU | ادينڊو 505 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 11 ، MIUI 12.5 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 2 / 3GB ريم |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 32GB روم |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | مائڪرو ايس ڊي ايڪس سي سي (وقف ٿيل سلاٽ) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
• انٽيويو
|
بيٽري
| گنجائش | 5000 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 10W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | ها، 18W |
| وائرلیس چارج | نه |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| قرارداد | 13 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.2 |
| پکسل سائيز | ايڪسڪسڪسڪس |
| سينسر جو قد | 1 / 3.1 " |
| Optical Zoom | |
| لينس | وڏين |
| بريفنگ ڏيندي | PDAF |
| قرارداد | 2 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.4 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | کوٽائي |
| بريفنگ ڏيندي |
| تصوير ريڪارڊ | 13 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080 @ 30 |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | نه |
| سست رفتار ويڊيو | |
| مضمونن جي | ايل آئي ڊي فليش ، ايڇ ڊي آر ، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| پکسل سائيز | ايڪسڪسڪسڪس |
| سينسر جو قد | 1 / 4 " |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي | HDR |
Xiaomi Redmi 8A Dual FAQ
Xiaomi Redmi 8A Dual جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual بيٽري 5000 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ NFC ناهي
ڇا آهي Xiaomi Redmi 8A Dual Refresh rate؟
Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آھي.
Xiaomi Redmi 8A Dual جو Android ورجن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual Android ورزن Android 11، MIUI 12.5 آهي.
Xiaomi Redmi 8A Dual جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8A ڊبل ڊسپلي ريزوليوشن 720 x 1520 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8A ٻٽي پاڻي ۽ مٽي مزاحم آهي؟
نه، Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi 8A Dual اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi 8A Dual ڪئميرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual وٽ 13MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi 8A Dual جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual جي قيمت $85 آهي.
Xiaomi Redmi 8A Dual جو ڪهڙو MIUI ورزن آخري اپڊيٽ ٿيندو؟
MIUI 12.5 Xiaomi Redmi 8A Dual جو آخري MIUI ورزن هوندو.
ڪهڙي Android ورزن Xiaomi Redmi 8A Dual جي آخري تازه ڪاري هوندي؟
Android 10 Xiaomi Redmi 8A Dual جو آخري Android ورزن هوندو.
Xiaomi Redmi 8A Dual کي ڪيتريون تازه ڪاريون ملنديون؟
Xiaomi Redmi 8A Dual MIUI 2 تائين 3 MIUI ۽ 12.5 سالن جي Android سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
Xiaomi Redmi 8A Dual ڪيترا سال اپڊيٽ حاصل ڪندا؟
Xiaomi Redmi 8A Dual 3 کان وٺي 2022 سالن جي سيڪيورٽي اپڊيٽ حاصل ڪندو.
Xiaomi Redmi 8A Dual ڪيترا ڀيرا اپڊيٽ حاصل ڪندا؟
Xiaomi Redmi 8A Dual ھر 3 مھينن ۾ تازه ڪاري ٿئي ٿي.
Xiaomi Redmi 8A ڊول آئوٽ آف باڪس ڪهڙي Android ورزن سان؟
Xiaomi Redmi 8A ڊول آئوٽ آف باڪس MIUI 10 سان گڏ Android 9 تي ٻڌل.
جڏهن Xiaomi Redmi 8A Dual کي MIUI 13 اپڊيٽ ملندي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual کي MIUI 13 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8A Dual کي Android 12 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
Xiaomi Redmi 8A Dual کي Android 12 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8A Dual کي Android 13 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
نه، Xiaomi Redmi 8A Dual کي Android 13 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi 8A ڊبل اپڊيٽ سپورٽ ڪڏهن ختم ٿيندي؟
Xiaomi Redmi 8A ڊبل اپڊيٽ سپورٽ 2022 تي ختم ٿي ويندي.
Xiaomi Redmi 8A دوئي صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Redmi 8A Dual وڊيو جائزو
زيوومي ريڊمي 8 اي دوئي
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 9 هن پيداوار تي تبصرا.