Xiaomi Redmi نوٽ 8 پرو
ريڊمي نوٽ 8 پرو چشما 2019 لاءِ شاندار هئا.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Key Speces
- فاسٽ چارج اعلي رام گنجائش وڏي بيٽري جي گنجائش هيڊ فون جڪس
- IPS ڏيکاري 1080p وڊيو رڪارڊنگ پراڻو سافٽ ويئر ورزن نه 5G سپورٽ
Xiaomi Redmi Note 8 Pro مڪمل وضاحتون
عام چشمي
لانچ
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | آگسٽ 29، 2019 |
| Codename | بيگونيا |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | سيپٽمبر، 2019 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 180 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 19.5:9 تناسب - 395 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.53 انچ، 104.7 سينٽي2 (~ 84.9 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 1080 x 2340 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 5 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
ڪارو ڳاڙهو نيرو اڇو |
| پاسا | 161.3 • 76.4 • 8.8 ملي ميٽر (6.35 • 3.01 • 0.35 ۾) |
| وزن | 199 گرام (7.02 اوز) |
| مواد | اڳيون/پوئتي = گلاس (گوريلا گلاس 5) |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | نه |
| Sensors | فنگر پرنٽ (پوئتي لڳل)، تيز رفتار، گيرو، قربت، کمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | ها |
| Infrared | ها |
| USB جو قسم | 2.0، ٽئڪس-سي 1.0 موٽڻ وارو لاڳاپو |
| سوچڻ جو نظام | ها |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM / HSPA / LTE |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | ايڇ ايس پي اي 42.2 / 5.76 ايم بي پي ايس ، ايل ٽي اي-اي |
ٻيا
| سم ڪارڊ جو قسم | هائبرڊ دوئي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 a / b / g / n / ac ، ڊبل بينڊ ، وائي فائي سڌو ، هٽسپاٽ |
| Bluetooth | 5.0، A2DP، لي |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
SAR VALUEايف سي سي جي حد 1.6 W/kg آھي ماپ 1 گرام ٽشو جي مقدار ۾.
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
ڪارڪردگي
پلاٽ فارم
| Chipset | ميڊيڪيٽ هيليوو G90T |
| سي پي يو | Octa-core (2x Cortex-A76 ۽ 6x Cortex-A55) |
| بٽس | 64،XNUMX بٽس |
| cores | 8 ڪور ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 12nM |
| GPU | مالي-G76MC4 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 11 ، MIUI 12.5 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 64 / 128GB |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 6GB رام |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | microSD، 256 GB تائين (حصيل سم سلاٽ استعمال ڪري ٿو) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
282k
• Antutu v8
|
بيٽري
| گنجائش | 4500 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | 18W تڪڙو چارج |
| چارجنگ اسپيڊ | 18W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | ها |
| وائرلیس چارج | نه |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
ميني ڪئميرا هيٺيون خاصيتون سافٽ ويئر اپڊيٽ سان مختلف ٿي سگهن ٿيون.
پهريون ڪئميرا
| قرارداد | |
| Sensor | Samsung Bright GW1 |
| Aperture | f / 1.8 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| تصوير ريڪارڊ | 64 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | ها |
| سست رفتار ويڊيو | ها، 960 fps |
| مضمونن جي | ٻٽي-ايل اي ڊي فليش، HDR، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
84
ڪار
87
تصوير
78
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
پهريون ڪئميرا
| قرارداد | 20 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.2 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي | HDR |
Xiaomi Redmi Note 8 Pro FAQ
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جي بيٽري 4500 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ NFC آهي؟
ها، Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ NFC آهي
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آهي.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جو Android ورجن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Android ورزن آهي Android 11، MIUI 12.5.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ڊسپلي ريزوليوشن 1080 x 2340 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 8 Pro پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 8 Pro 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان گڏ اچي ٿو؟
ها، Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ڪئميرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ 64MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جو ڪئميرا سينسر ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro وٽ Samsung Bright GW1 ڪئميرا سينسر آهي.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 8 Pro جي قيمت $220 آهي.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ويڊيو جائزو
يوٽيوب تي نظرثاني ڪريو
Xiaomi Redmi نوٽ 8 پرو
×

جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 119 هن پيداوار تي تبصرا.